KVALITETS- OCH DEKORATIV AUKTION
Visning pågår
Visning pågår
Nya klockor och ...
smycken säljes i december
Såld för 335 000 kr
Såld för 152 000 kr

VISNINGSTIDER
Silver och smycken visas p.g.a. säkerhetsskäl endast 7-9/12
Lördag 3/12-Söndag 4/12 11:00-15:00
Tisdag 6/12-Torsdag 8/12 13:00-16:30
Fredag 9/12-Lördag 10/12 11:00-15:00

Lördagar och söndagar endast visning av kvalitetsauktionen.
Ingen in- eller utlämning

Första avslut 10/12 19.00
Katalogen är publicerad

Föregående sida 1 2 3 4 ... 42 43 Nästa sida

365109
SALONGSSOFFA 18/1900-tal, klädd med sammet, längd 140 cm, bruksslitage, fläck.
Utropspris

365106
KISTA Allmoge daterad 1785, H 57, B 114, D 63 (cm) slitage/torrsprickor, kärvande lås/fel nyckel.
Utropspris

365105
SALONGSBORD 1940-tal, björk, kaklad skiva, H 60, B 82, D 51 (cm) bruksslitage.
Utropspris

365107
CHIFFONJÉ 1800-tal, björk, H 127, B 105, D 48 (cm) slitage, ej passande nyckel.
Utropspris

365108
Utropspris

365104
STOLAR 4 st, 18/1900-tal, björk, slitage/skavmärken, klädselband saknas.
Utropspris

365110
SALONGSBORD sent 1800-tal, H 74, B 107, D 107 (cm) slitage/skavmärken.
Utropspris

364906
DAMMSUGARE Volta 1400W. Filter saknas.
Utropspris

365387
JAKTTROFÉ rådjursbock ca 70 cm.
Utropspris

365388
Utropspris

365389
LINNEHANDDUKAR 6 st Hotell Drott Karlstad invävt i mönstret.
Utropspris

365080
BORDSLAMPOR alabaster paret höjd ca 65 cm.
Utropspris

364643
RESVÄSKA längd 67 cm.
Utropspris

364644
RESVÄSKA längd 69 cm.
Utropspris

364645
RESVÄSKA Baron med kostymhängare.
Utropspris

365111
SALONGSMATTA Shiraz, Persisk handknuten, 301x209 cm, bruksslitage.
Utropspris
1500-2000
950

365112
MATTA Rudbar, Persisk handknuten, 111x71 cm, mindre bruksslitage.
Utropspris

365113
MATTA Old Yalameh, Orientalisk handknuten 153x201 cm, bruksslitage.
Utropspris
750

365114
MATTA Persisk handknuten 201x109 cm, slitage, smutsig.
Utropspris

365115
MATTA Orientalisk handknuten, 199x134 cm, bruksslitage, ojämn storlek.
Utropspris

365116
MATTA Afghan, handknuten 200x155 cm, slitage.
Utropspris

365117
GALLERIMATTA Maskinknuten, orientaliskt mönster, 355x87 cm, några fläckar.
Utropspris

365118
MATTA Bochara, handknuten, 160x93 cm, bruksslitage.
Utropspris

365119
GALLERIMATTA Bochara, handknuten, 280x81 cm, slitage.
Utropspris

365120
MATTA Rölakan, handvävd, signerad AGS - Anna-Greta Sjöqvist, 125x70 cm, bruksslitage.
Utropspris

365121
MATTA Rölakan, handvävd 203x139 cm, bruksslitage, fläckar.
Utropspris

365122
MATTA 50/60-tal, handvävd, vändbar, 253x146 cm, bruksslitage, någon fläck.
Utropspris

365123
MATTA Afghan, handknuten 200x154 cm, bruksslitage.
Utropspris
1150

365124
MATTA Zagheh, Persisk handknuten, 161x103 cm, slitage.
Utropspris

365125
MATTA Rölakan, handvävd signerad "LF" 206x147 cm, bruksslitage, fläckar.
Utropspris

365126
MATTA Persisk handknuten, 212x138 cm, bruksslitage.
Utropspris

365127
SALONGSMATTA Orientalisk handknuten, 307x202 cm, mindre bruksslitage.
Utropspris
1500-2000

365128
MATTA Maskinknuten "Super Täbriz" Bocharamönstrad, 243x171 cm, bruksslitage.
Utropspris

365129
MATTA Persisk handknuten, 193x134 cm, slitage.
Utropspris

365130
SALONGSMATTA Orientalisk handknuten, 295x206 cm, slitage.
Utropspris
750

365131
GALLERIMATTA Kina, handknuten, 337x71 cm, bruksslitage, några mindre fläckar.
Utropspris

365132
MATTA Endjelas, Persisk handknuten, 202x131 cm, bruksslitage.
Utropspris

365133
MATTA Bönenisch, orientalisk handknuten 140x91 cm, bruksslitage.
Utropspris

365134
MATTA Bochara, handknuten, 238x80 cm, slitage.
Utropspris

365135
MATTA Ikea, modern tillverkning, 201x80 cm, några fläckar.
Utropspris