Ford Cortina
Säljes 15/10
Proveniens konstnär Harry Moberg
Lena Cronqvist

NÄSTA KVALITETSAUKTION
Inlämning pågår
Första avslut 8/12 19:00
Sista inlämningsdag 28/11

Föregående sida 1 2 3 4 ... 28 29 Nästa sida

442847
Utropspris
3000-4000
4100

442848
Utropspris
1200

442852
Utropspris
900

442855
Utropspris
1100

442854
KARMSTOLAR 1 par, Rokokostil, 1900-talets andra hälft, ek, skuren dekor, bruksslitage.
Utropspris

442850
FÅTÖLJ Bruno Mathsson "Eva" 1900-talets andra hälft, stomme i bok, bruksslitage, klädselskador.
Utropspris

442840
Utropspris

442838
Utropspris

442842
SYBORD Gustaviansk stil, 18/1900-tal, valnöt, H 67, B 72, D 42 (cm) slitage, nyckel saknas.
Utropspris

442851
Utropspris

442846
LÅDA i zink, H 35, B 91, D 49 (cm) bruksslitage.
Utropspris

442845
SKÅP 1900-talets andra hälft, skuren dekor, H 57, B 40, D 29 (cm) bruksslitage, torrsprickor.
Utropspris

442849
FÅTÖLJ 1900-talets andra hälft, plyschklädsel, mindre bruksslitage.
Utropspris

442839
STEGPALL 1900-talets mitt, stålrör, utfällbar, höjd 61, slitage.
Utropspris
375

442853
TABURETT Rokokostil, 1900-talets andra hälft, skuren dekor, H 45, L 55 (cm) slitage, skavmärken.
Utropspris

442923
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR opd, 80x60 cm.
Utropspris

442924
HANS PRINS litografi 67/250, 48x68 cm.
Utropspris

442925
ERIK LEVESQUE litografi 22/60, 75x57 cm.
Utropspris

442926
EMIL ZOIRE kopparstick, 52x65 cm.
Utropspris

442927
SVEN-INGVAR JOHANSSON litografi 121/250, 53x42 cm.
Utropspris

442928
TRYCK efter J Brandon-Smith, 60x47 cm.
Utropspris

442929
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR opd, 48x39 cm.
Utropspris

442930
ISABEL PONS blandteknik, 33x26 cm.
Utropspris

442931
EMALJTAVLA 30x24 cm.
Utropspris

442932
V AYRES opd, 45x60 cm.
Utropspris

442933
TAVLA textil, 59x66 cm.
Utropspris

442934
EMILE ZOIR kopparstick, 60x82 cm.
Utropspris

442837
STOLAR 1 par, 1940-tal, ådringsmålade, slitage, fläckar, ostabila.
Utropspris

442841
Utropspris

442844
PELARBORD 1940-tal, fanerat med alm, infälld glasskiva, H 66, B 56, D 56 (cm) slitage.
Utropspris

384990
OMKLÄDNINGSSKÅP 2 st, plåt, H 180, B 30, D 55 (cm) bruksslitage, skavmärken.
Utropspris

384991
OMKLÄDNINGSSKÅP 2 st, plåt, H 180, B 30, D 55 (cm) bruksslitage, skavmärken, klotter.
Utropspris

384992
PARTI gardiner.
Utropspris

442411
KEDJESLIPARE Florabest.
Utropspris

442412
ELMOTORSÅG Florabest, kedjeolja medföljer.
Utropspris

442413
SLANGVINDA ReelWoorks.
Utropspris
275

442414
PARTI hink, trattar, domkrafter m.m
Utropspris
.300

442415
GARAGEPALL på hjul.
Utropspris

442416
BÄNKBELYSNING längd 60 cm.
Utropspris

442417
PARTI diverse verktygssatser.
Utropspris