Inlämnad till kommande kvalitetsauktion
Lars Lerin (beskuren)
Armband
Såld för 425 000 kr
Såld för 92 500 kr
G Fjaestad Såld för 305 000 kr
Såld för 46 500 kr

NÄSTA KVALITETSAUKTION
Visning startar 3/9
Första avslut 10/9 19:00

Inlämning pågår till och med 30/8

ÄNDRADE ÖPPETTIDER UNDER JULI
Fredagar STÄNGT
Auktionsuppehåll 11-24/7
MOTTAGNING PÅGÅR HELA SOMMAREN

Föregående sida 1 2 3 4 ... 34 35 Nästa sida

347744
LAPPKNIV ben och trä, signerad l 23 cm (proveniens samlarhem Karlstad).
Utropspris
850

347745
KNIV Helle Norge l 35 cm.
Utropspris

347746
LAPPKNIV ben, signerad l 23 cm (proveniens samlarhem Karlstad).
Utropspris

347747
KNIV ben och trä l 21 cm (proveniens samlarhem Karlstad).
Utropspris

347748
KNIV trä och ben l 20 cm (proveniens samlarhem Karlstad).
Utropspris

347749
KNIV ben och trä l 20 cm (proveniens samlarhem Karlstad).
Utropspris
275

347750
Utropspris

347751
KNIVAR 2 st trä och ben l 20 cm (proveniens samlarhem Karlstad).
Utropspris

347752
KNIVAR 3 st 1 Helle Norge (proveniens samlarhem Karlstad).
Utropspris

347753
FICKUR Silver, glas saknas d 5 cm (proveniens samlarhem Karlstad).
Utropspris
1350

347754
FICKUR Silver Tissot d 5 cm (proveniens samlarhem Karlstad).
Utropspris
850

347755
HERRARMBANDSUR Seiko.
Utropspris

347756
HERRARMBANDSUR Citizen Titanium (proveniens samlarhem Karlstad).
Utropspris

347757
HERRARMBANDSUR Atlantic, repigt glas.
Utropspris

347758
FICKUR Silver Omega d 5 cm (proveniens samlarhem Karlstad).
Utropspris
900

347759
HERRARMBANDSUR Tissot Seastar Automatic.
Utropspris

347760
HERRARMBANDSUR DS Podium, förlängningar till armbandet medföljer.
Utropspris

347761
HERRARMBANDSUR Certina DS, förlängningar till armbandet medföljer.
Utropspris

347762
HERRARMBANDSUR Tissot Seastar Automat.
Utropspris

347763
HERRARMBANDSUR Certina Bristol, mekanisk.
Utropspris

347764
HERRARMBANDSUR Certina Club 2000.
Utropspris

347765
HERRARMBANDSUR Certina (Volvo) "Blue Ribbon".
Utropspris

347766
HERRARMBANDSUR Certina DS.
Utropspris

347767
HERRARMBANDSUR Tissot chronograph, quartz.
Utropspris
1500

347768
HERRARMBANDSUR Seiko Automat.
Utropspris

347769
HERRARMBANDSUR Omega manuell, automat.
Utropspris
2100

347770
HERRARMBANDSUR 3 st bla Seiko och Tissot.
Utropspris

347771
FICKUR Silver Longines d 5 cm.
Utropspris
900

347772
FICKUR Silver, Lejon d 5 cm.
Utropspris

347773
SAVONETT United States Watch Co, doublé d 5 cm.
Utropspris

347774
FICKUR Zenith Silver + Perfecta d 5 cm.
Utropspris
700

347775
ARMBANDSUR Certina Automatic.
Utropspris

349056
BORDSUR 1800 tal, Nyrenässans, rikt dekorerat, Junghans h 52 cm (proveniens samlarhem Karlstad).
Utropspris

349057
BRÄNNVINSFLASKA munblåst, antik h 20 cm (proveniens samlarhem Karlstad).
Utropspris

349058
PARVASER Gustavsberg majolika, ngn trådspricka h 22 cm (proveniens samlarhem Karlstad).
Utropspris

349059
BORDSFOTOGENLAMPA munblåst, 1800 tal h 23 cm (proveniens samlarhem Karlstad).
Utropspris

349060
SERVETTSTÄLL munblåst "Mary Gregory" h 15 cm (proveniens samlarhem Karlstad).
Utropspris

349061
KLOCK/SMYCKESASK med mormorsur Silver, 1800 tal l 9 cm (proveniens samlarhem Karlstad).
Utropspris

349062
BRÄNNVINSFLASKA munblåst h 29 cm (proveniens samlarhem Karlstad).
Utropspris

349063
PARVASER 1800 tal, munblåst h 21 cm (proveniens samlarhem Karlstad).
Utropspris