Auktion pågår
Auktion pågår
Auktion pågår
Auktion pågår

KVALITETS- OCH DEKORATIV AUKTION
Auktion pågår

Föregående sida 1 2 3 4 ... 25 26 Nästa sida

438969
Utropspris
4000-5000
1600

438971
Utropspris

438970
Utropspris

438968
Utropspris
700

438947
BYRÅ 1800-tal, H 74, B 89, D 45 (cm) slitage, nyckel saknas.
Utropspris

438960
Utropspris

438963
BYRÅ Rokokostil, 1940-tal, H 69, B 66, D 32 (cm) slitage, färgsläpp.
Utropspris

438949
Utropspris
1150

438955
BOKHYLLA 1940-tal, med skåpdel, björk, H 70, B 130, D 26 (cm) slitage, fläckar, solblekt.
Utropspris

438950
VAPENSKÅP Nor-Lyx "HL-4", H 150, B 33, D 30 (cm) 2 nycklar finns, bruksslitage.
Utropspris
1500-2000
750

438944
BLOMBORD & TIDNINGSBORD 1900-talets mitt, rotting, glasskivor, H 59, L 87 & H 54, L 45 (cm) slitage.
Utropspris

438945
KOLONNPIEDESTAL 18/1900-tal, höjd 113 cm, slitage, sprickor, lös/slagen skiva.
Utropspris

438954
Utropspris

438958
KISTA Allmoge 17/1800-tal, beslag i smide, H 29, B 46, D 36 (cm) slitage, lås saknas.
Utropspris

437722
SMINKBORD 1960-tal, fanerat med teak, H 70/104, B 92, D 40 (cm) bruksslitage.
Utropspris

438812
LARS BOETHIUS opp, 37x45 cm.
Utropspris

438813
TAGE FOUGSTEDT opp, 45x37 cm.
Utropspris

438814
F LORENTZ opd, 46x38 cm.
Utropspris

438815
HENNY JOSEFINE THOMSE opp, 33x24 cm.
Utropspris

438816
HENNY JOSEFINE THOMSE opp, 37x28 cm.
Utropspris

438817
AXEL TALLBERG 2 st, etsningar, 33x27 cm.
Utropspris

438818
AXEL TALLBERG 2 st, etsningar, 32x27 cm.
Utropspris

438819
J ZETTERBERG interiör, opp, 60x48 cm.
Utropspris

438820
BERTIL LILJEBLAD opp, 34x59 cm.
Utropspris

438821
F LORENTZ opd, 50x61 cm.
Utropspris

438822
BRUNO LARSSON opp, 63x80 cm.
Utropspris

438823
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR sign, opd, 82x65 cm.
Utropspris

437715
STEN EKENDAHL opd, 45x67 cm.
Utropspris

437716
A STRÖMQVIST opd, 32x45 cm.
Utropspris

437717
MALIN TILLBERG "stilleben" opp, 33x42 cm.
Utropspris

437718
VALFRID NELSON "kustlandskap" opd, färgbortfall, 27x43 cm.
Utropspris

437719
ANDERS CLAUSÉN opd, 41x33 cm.
Utropspris

437720
BÖRJE LINDBERG litografi 70/260, 52x65 cm.
Utropspris

438766
LP SKIVOR bla The Group.
Utropspris

438767
LODENROCK Original Himalaya Loden + hatt.
Utropspris

438768
PARTI PORSLIN bla Fasan.
Utropspris

438769
PRYDNADSKANON Stafsjö bruk, l 35 cm.
Utropspris

438770
MÖNSTERAPPARAT "Decotric".
Utropspris

438771
VAS keramik, sign Steven Jones, h 25 cm.
Utropspris

438772
TRANSFORMATOR, tunnlar Märklin.
Utropspris