Kommande kvalitetsauktion
Inlämning pågår

NÄSTA KVALITETSAUKTION
Inlämning pågår

Sista inlämningsdag 29/11
Visning 2-9/12
Första avslut 9/12 19:00

Föregående sida 1 2 3 4 ... 25 26 Nästa sida

405160
Utropspris
1500

405159
BARNGUNGSTOL 1900-talets andra hälft, hopfällbar, längd 63 cm, bruksslitage.
Utropspris

405161
CROSSTRAINER Monark Homeline X100, golvmatta medföljer, bruksslitage.
Utropspris

405162
SÄNG Allmoge 1800-tal, ådringsmålad, H 73, L 162, B 68 (cm) slitage, skavmärken.
Utropspris

405163
SPELBORD 1800-tal, björk, H 75, B 83, D 40 (cm) slitage, sprickor, slagen skiva, lös skiva.
Utropspris

405164
Utropspris

405168
SIDEBOARD Barockstil, 1900-talets första hälft, björk, H 86 B 182 D 60 (cm) bruksslitage/skavmärken.
Utropspris

405170
Utropspris

405171
Utropspris

405177
PINNSTOLAR 6 st, 18/1900-tal, björk, mindre slitage.
Utropspris

405172
Utropspris

405173
STOLAR 1 par, 1800-talets andra hälft, klädda med sammet, svarvade ben, klädselslitage, skavmärken.
Utropspris

405174
SÄNGBORD 1 par, 1940/50-tal, fanerade med mahogny, H 57, B 50, D 33 (cm/st) slitage/skavmärken.
Utropspris

405180
SLAGBORD 1900-talets andra hälft, i furu, H 73, Skiva 60+61+60 x 90 (cm) slitage, skavmärken.
Utropspris

405169
FÅTÖLJ Rokokostil, 1900-talets mitt, skuren dekor, förgylld, dunplymå, bruksslitage.
Utropspris

405187
KARMSTOL Jugend tidigt 1900-tal, baljmodell, gråmålad & omklädd, skavmärken.
Utropspris

405522
RÖDBETSBURK Rörstrand Picknick diameter 12 cm.
Utropspris

405523
PARTI kristallskål Orrefors Korona, irishcoffeeglas Iittala, lockask, ljusstake.
Utropspris

405524
TEKOPPAR 5 st med fat Rörstrand Koka, bruksslitage.
Utropspris

405525
GLAS 6 st Nuutajärvi höjd 17.5 cm.
Utropspris

405526
SERVIS Johansfors "Bar" karaff, tillbringare, 6 glas höjd 16/26/30 cm.
Utropspris
1300

405527
LJUSSTAKE smide Bertil Vallien Boda längd 33 cm.
Utropspris

405528
Utropspris

405529
KAFFEKOPPAR 11 st med 12 fat Ulrica Hydman-Vallien.
Utropspris
850

405530
ASSIETTER 11 st Ulrica Hydman-Vallien diameter 20 cm.
Utropspris
375

405531
MATTALLRIKAR 8 st Ulrica Hydman-Vallien diameter 27 cm.
Utropspris

405532
BARBIEDOCKOR 3 st med diverse kläder.
Utropspris

405533
PARTI diverse äldre leksaker.
Utropspris

405743
SYNHJÄLPMEDEL Low Vision International.
Utropspris

405744
KOKSHÄMTARE koppar höjd 31 cm, bucklor.
Utropspris

405745
ADVENTSLJUSSTAKAR 3 st, skador.
Utropspris

405746
HÖGANÄSKRUKA 5 liter.
Utropspris

405747
HÖGANÄSKRUKA 8 liter.
Utropspris

405748
HÖGANÄSKRUKA 10 liter.
Utropspris

405749
TOMTAR 5 st höjd 50 cm och lägre.
Utropspris

405750
AFRICANA 2 delar 47/58 cm.
Utropspris

405404
JULTOMTE med lykta Heisner höjd 73 cm, ett ben med lagningar.
Utropspris
950

405405
ÅNGTVÄTT Black & Decker.
Utropspris

405406
MC-VÄSKA till BMW 850.
Utropspris

405407
BORDSSÅG Einhell RT-TS-1221.
Utropspris