Karlstad-Hammarö Auktionsverk
Nästa kvalitetsauktion
Första avslut 29/4
Inlämning pågår
Sista inlämningsdag 18/4
 INLÄMNING PÅGÅR

till nästa Kvalitetsauktion






 


Pågående auktioner/Alla kategorier/
Föregående sida 1 2 3 4 ... 28 29 Nästa sida

Sortera efter 



377912
VITRINSKÅP Rokokostil, Italien, 1900-talets andra hälft, valnöt, rikt skuren dekor, underskåp med be...
Utropspris
2000-3000
Aktuell budnivå
1700

Auktionen avslutas
2017-03-25 19:00:00

377916
MATSALSGRUPP 1960-tal, teak, 4 stolar klädda med konstskinn, bord H 74, B 123, D 90 (cm) 2 iläggsski...
Utropspris
1500-2000
Aktuell budnivå
2200

Auktionen avslutas
2017-03-25 19:02:00

377931
SKÅP Jugend tidigt 1900-tal, 1 dörr med infattat glas, H 164, B 111, D 30 (cm) bruksslitage, nyckel ...
Utropspris
1000-1500
Aktuell budnivå
1650

Auktionen avslutas
2017-03-25 19:04:00

377930
VÄGGSPEGEL 1900-talets mitt, kosolbord med 2 lådor, fanerad med mahogny, H 120, B 54, D 4 (cm) bruks...
Utropspris
400
Aktuell budnivå
70

Auktionen avslutas
2017-03-25 19:06:00

377928
AVLASTNINGSBORD Ostindiskt, 1900-talets andra hälft, H 50, B 36, D 23 (cm) bruksslitage.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
300

Auktionen avslutas
2017-03-25 19:08:00

377927
SKÅP Allmogestil, 1900-talets mitt, kurbitsmålat, H 70, B 46, D 29 (cm) slitage, nyckel saknas.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
70

Auktionen avslutas
2017-03-25 19:10:00

378028
FIGURIN Upsala-Ekeby Dorothy Clough h 18 cm.
Utropspris
400
Aktuell budnivå
200

Auktionen avslutas
2017-03-25 19:12:00

378029
FIGURIN Lisa Larsson h 12 cm.
Utropspris
400
Aktuell budnivå
350

Auktionen avslutas
2017-03-25 19:14:00

378030
FIGURIN Gustavsberg Lisa Larsson "Lotta" h 17 cm.
Utropspris
600
Aktuell budnivå
800

Auktionen avslutas
2017-03-25 19:16:00

378031
ÄGGHÖNA porslin l 25 cm.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
90

Auktionen avslutas
2017-03-25 19:18:00

378032
ÄGGHÖNA porslin l 20 cm.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
250

Auktionen avslutas
2017-03-25 19:20:00

378033
KRUS Höganäs 10 liter, spricka i handtaget.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
50

Auktionen avslutas
2017-03-25 19:22:00

378034
FÅGEL Gustavsberg Paul Hoff l 18 cm.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
150

Auktionen avslutas
2017-03-25 19:24:00

378035
SYLTKRUKA Höganäs 15 liter.
Utropspris
400
Aktuell budnivå
200

Auktionen avslutas
2017-03-25 19:26:00

378036
VASER 2 st Gouda Holland h 26 cm.
Utropspris
400
Aktuell budnivå
175

Auktionen avslutas
2017-03-25 19:28:00

377872
VAS "Avena" signerad TW (Tapio Wirkala) h 23 cm.
Utropspris
500
Aktuell budnivå
175

Auktionen avslutas
2017-03-25 19:30:00

377873
SERVERINGSKANNA porslin "pudel h 22 cm.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
125

Auktionen avslutas
2017-03-25 19:32:00

377874
BROSCH Jugend, 1900 tal, mässing med sten h 10 cm.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
300

Auktionen avslutas
2017-03-25 19:34:00

377875
BROSCHER 2 st Dyrberg & Kern d 5 cm.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
90

Auktionen avslutas
2017-03-25 19:36:00

377876
KÄPP "HMS Victory", nyare tillverkning av trä och benimitation l 91 cm.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
150

Auktionen avslutas
2017-03-25 19:38:00

377877
BORDSUR rikt dekorerat, gjutmassa, skada i glaset h 31 cm.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
100

Auktionen avslutas
2017-03-25 19:40:00

377878
SKÅL keramik Karin Lööf d 13 cm.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
50

Auktionen avslutas
2017-03-25 19:42:00

377879
MYNT 1 kronor.
Utropspris
500
Aktuell budnivå
400

Auktionen avslutas
2017-03-25 19:44:00

377880
SEDLAR mestadels dollar.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
800

Auktionen avslutas
2017-03-25 19:46:00

377881
PARTI MYNT.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
90

Auktionen avslutas
2017-03-25 19:48:00

377882
PARTI MYNT.
Utropspris
500
Aktuell budnivå
475

Auktionen avslutas
2017-03-25 19:50:00

377883
SERVERINGSBRICKA nysilver stpl England l 42 cm.
Utropspris
400
Aktuell budnivå
275

Auktionen avslutas
2017-03-25 19:52:00

377884
PARTI MYNT.
Utropspris
400
Aktuell budnivå
60

Auktionen avslutas
2017-03-25 19:54:00

377885
DIVERSE SMYCKEN, klockor.
Utropspris
400
Aktuell budnivå
125

Auktionen avslutas
2017-03-25 19:56:00

377886
PARTI MYNT.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
90

Auktionen avslutas
2017-03-25 19:58:00

377887
PARTI MYNT.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
70

Auktionen avslutas
2017-03-25 20:00:00

377888
MYNT 2 kronor.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
225

Auktionen avslutas
2017-03-25 20:02:00

377889
PARTI MYNT.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
500

Auktionen avslutas
2017-03-25 20:04:00

377890
SKRIN frimärken m.m. solglasögonen i fodralet ej Ray-Ban.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
150

Auktionen avslutas
2017-03-25 20:06:00

377891
LÄDERSTÖVLAR strl 39.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
50

Auktionen avslutas
2017-03-25 20:08:00

377892
TAVLOR 3 st l 16-46 cm.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
50

Auktionen avslutas
2017-03-25 20:10:00

377817
MATTALLRIKAR 12 st Gustavsberg "Birka" Stig Lindberg d 24 cm.
Utropspris
500
Aktuell budnivå
550

Auktionen avslutas
2017-03-25 20:12:00

377818
TALLRIKAR 16 st Gustavsberg "Birka" Stig Lindberg d 19 cm.
Utropspris
500
Aktuell budnivå
250

Auktionen avslutas
2017-03-25 20:14:00

377819
PARTI TOMTAR.
Utropspris
400
Aktuell budnivå
225

Auktionen avslutas
2017-03-25 20:16:00

377820
TOMTAR 8 st Rolf Berg h ca 6-10 cm.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
550

Auktionen avslutas
2017-03-25 20:18:00
Föregående sida 1 2 3 4 ... 28 29 Nästa sida