Inlämnad till kommande kvalitetsauktion
Lars Lerin (beskuren)
Lars Lerin (beskuren)
Armband
Såld för 425 000 kr
Såld för 92 500 kr
G Fjaestad Såld för 305 000 kr
Såld för 46 500 kr

NÄSTA KVALITETSAUKTION
Visning startar 3/9
Första avslut 10/9 19:00

Inlämning pågår till och med 30/8

ÄNDRADE ÖPPETTIDER
Torsdag 25/8 och fredag 26/8 STÄNGT

Föregående sida 1 2 3 4 ... 18 19 Nästa sida

353203
Utropspris
1500
1650

353204
Utropspris

353206
STOLAR 4 st, Modern tillverkning, ben i ek, klädda med svart konstskinn.
Utropspris

353213
FÅTÖLJ 1960-tal, Contour, design Alf Svensson, stomme i valnöt, ställbar, bruksslitage, skavmärken.
Utropspris
275

353228
Utropspris
450

353219
Utropspris

353225
Utropspris
450

353207
Utropspris

353208
SKRIVBORD Nyrenässans, sent 1800-tal, vitmålat, H 77 B 110 D 58 (cm) skavmärken, nyckel saknas.
Utropspris

353209
TRAPPSTEGE WI-BE Mora, 1900-talets mitt, ståhöjd 94 cm.
Utropspris

353211
STOLAR 4 st, Gustaviansk stil, skuren dekor, bruksslitage, skavmärken, några mindre fläckar.
Utropspris
700

353212
PALL med dyna, rotting, H 50 Dia 52 (cm)
Utropspris

353214
FOTPALL 1960-tal, stomme i teak, höjd 41 cm, längd 57 cm, bruksslitage.
Utropspris

353216
BOCKBORD handgjort, 1900-tal, H 75 B 158 D 85 (cm) slitage/skavmärken.
Utropspris

353218
STOLAR 1 par, Norge, 1960-tal, teak, klädda med svart konstskinn.
Utropspris
700

353220
BARSTOLAR 4 st, modern tillverkning, kromade stålrör, sitthöjd 63 cm, bruksslitage.
Utropspris

353221
BARNSTOLAR 3st, modern tillverkning, sitthöjd 57cm, bruksslitage.
Utropspris

353222
TRÄDGÅRDSFÅTÖLJER 1 par, Modern tillverkning, flätad platsklädsel, bruksslitage.
Utropspris

353223
Utropspris
650

353224
SOLSTOL 1900-talets mitt, bruksslitage, något ostabil.
Utropspris

353226
Utropspris

353227
STOLAR 1 par, Karl-Johan, 1800-tal, björk, slitage/skavmärken (proveniens samlarhem Filipstad).
Utropspris

353229
STOLAR 2 st Allmoge 1800-tal, slitage/sprickor, 1 ostabil (höger) (proveniens samlarhem Filipstad).
Utropspris

353230
Utropspris

353231
Utropspris

353232
TIDNINGSSTÄLL H 45 Längd 52 (cm) beslag i mässing, bruksslitage. (proveniens samlarhem Filipstad).
Utropspris

353233
Utropspris

353234
Utropspris

353235
FÅTÖLJ 1900-talets mitt, trädetaljer i mahogny, slitage.
Utropspris

353301
SPEGEL Teak 1960 tal, 42x42 cm.
Utropspris

353302
BERTIL BERG lito 53x68 cm.
Utropspris

353303
V GERBER opd 63x46 cm.
Utropspris

353304
ELIAS STENIUS opp 50x70 cm.
Utropspris

353305
HANS HERMANSSON opd 38x44 cm.
Utropspris

353306
PAUL PILTZ pastellkrita 31x40 cm.
Utropspris

353307
ANKER LANDBERG lito 53x69 cm.
Utropspris

353308
FRITZ CARLSSON "en ros till dig" 79x73 cm.
Utropspris

353309
BONAD handbroderad 37x72 cm.
Utropspris

353310
BJÖRN JONSON tusch, dedikerad 1968 16x24 cm.
Utropspris

353311
JENNY NYSTRÖM tryck, skadat glas och ram 63x44 cm.
Utropspris