Karlstad-Hammarö Auktionsverk
Inlämning pågår till nästa kvalitetsauktion
Gösta von Hennigs
Proveniens konstnär Harry Moberg
Lena Cronqvist
Citroën C3 1.4 HDi EGS
Försäljes 8/11

NÄSTA KVALITETSAUKTION
Inlämning pågår
Första avslut 8/12 19:00
Sista inlämningsdag 28/11



 


Pågående auktioner/Alla kategorier/
Föregående sida 1 2 3 4 ... 25 26 Nästa sida

Sortera efter 



446030
SLÄPVAGN Easyline 200, årsmodell 2004, besiktigad t.o.m. 2019-05-31, längd 305, bredd 160, lastutrym...
Utropspris
5000-6000
Aktuell budnivå
4300

Auktionen avslutas
2018-11-21 19:00:00

447217
AVLASTNINGSBORD SMF - Svenska Möbelfabrikerna, 1960-tal, teak, H 50, B 64, D 47 (cm)
Utropspris
400
Aktuell budnivå
250

Auktionen avslutas
2018-11-21 19:02:00

447221
SKÅP Rokokostil, 1900-talets mitt, dekor med bronser, infälld marmorskiva, H 71, B 68, D 36 (cm) sit...
Utropspris
800
Aktuell budnivå
650

Auktionen avslutas
2018-11-21 19:04:00

447224
SÄNGBORD 1 par, 1930-tal, björk, marmorskivor, H 71, B 40, D 40 (cm/st) skavmärken, något mindre fan...
Utropspris
800
Aktuell budnivå
1200

Auktionen avslutas
2018-11-21 19:06:00

447227
BYRÅ Rokokostil, 1900-talets mitt, fanerad med mahogny, dekor med bronser, stenskiva, H 80, B 97, D ...
Utropspris
1500
Aktuell budnivå
1400

Auktionen avslutas
2018-11-21 19:08:00

447231
KLAFFBORD Rokokostil, 1900-talets första hälft, mahogny, dekor med bronser, skiva med riklig intarsi...
Utropspris
800
Aktuell budnivå
250

Auktionen avslutas
2018-11-21 19:10:00

447230
SALONGSBORD Barockstil, 1900-talets första hälft, rikt skuren dekor, H 64, Dia 78 (cm) bruksslitage,...
Utropspris
600
Aktuell budnivå
275

Auktionen avslutas
2018-11-21 19:12:00

447233
BYRÅ Senbarockstil, 1900-talets mitt, björk, skuren dekor, H 75, B 94, D 45 (cm) bruksslitage, skavm...
Utropspris
800
Aktuell budnivå
950

Auktionen avslutas
2018-11-21 19:14:00

447234
KARMSTOL Nyrenässans 18/1900-tal, skuren dekor, broderad klädsel, mindre slitage (proveniens samlarh...
Utropspris
500
Aktuell budnivå
550

Auktionen avslutas
2018-11-21 19:16:00

447219
GOLVLAMPA Luxus, 1900-talets mitt, mässing, höjd 152, dia skärm 42 cm, mindre bruksslitage.
Utropspris
500
Aktuell budnivå
125

Auktionen avslutas
2018-11-21 19:18:00

447218
PIEDESTAL Empirestil, 1900-talets mitt, förgylld dekor, stenskiva, höjd 64 cm, bruksslitage. (proven...
Utropspris
500
Aktuell budnivå
600

Auktionen avslutas
2018-11-21 19:20:00

447220
KARMSTOLAR 1 par, Rokokostil, 1900-talets mitt, valnöt, skuren dekor, broderad klädsel, bruksslitage...
Utropspris
800
Aktuell budnivå
350

Auktionen avslutas
2018-11-21 19:22:00

447232
FÅTÖLJER 1 par, Modern tillverkning, fläckar, vändbara dynor, avtagbar klädsel.
Utropspris
500
Aktuell budnivå
60

Auktionen avslutas
2018-11-21 19:24:00

447228
BYRÅ 1950/60-tal, fanerad med teak, H 61, B 56, D 31 (cm) bruksslitage, skavmärken.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
150

Auktionen avslutas
2018-11-21 19:26:00

447229
KARMSTOLAR 1 par, Rokokostil, 1900-talets andra hälft, stomme i valnöt, skuren dekor, bruksslitage (...
Utropspris
800
Aktuell budnivå
225

Auktionen avslutas
2018-11-21 19:28:00

446143
HERRARMBANDSUR Seiko.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
100

Auktionen avslutas
2018-11-21 19:30:00

446144
ÖRHÄNGEN 2 st 14 k med pärlor.
Utropspris
400
Aktuell budnivå
150

Auktionen avslutas
2018-11-21 19:32:00

446145
SMYCKEN bla Silver.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
125

Auktionen avslutas
2018-11-21 19:34:00

446146
SMYCKEN bla Silver.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
150

Auktionen avslutas
2018-11-21 19:36:00

446147
BROSCH Silver, stpl MIC h 6 cm, ring stpl Finland.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
175

Auktionen avslutas
2018-11-21 19:38:00

446112
RING 23 k, strl 19 mm, vikt 6.4 gram.
Utropspris
1500
Aktuell budnivå
1700

Auktionen avslutas
2018-11-21 19:40:00

446113
RING 20 k, strl 17 mm, vikt 3.4 gram.
Utropspris
600
Aktuell budnivå
750

Auktionen avslutas
2018-11-21 19:42:00

446114
RING 20 k, strl 17 mm, vikt 3.6 gram.
Utropspris
600
Aktuell budnivå
800

Auktionen avslutas
2018-11-21 19:44:00

446115
RING 18 k, strl 21 mm, vikt 4.9 gram.
Utropspris
1000
Aktuell budnivå
1000

Auktionen avslutas
2018-11-21 19:46:00

446116
RING 18 k, strl 17 mm, vikt 2.4 gram.
Utropspris
500
Aktuell budnivå
500

Auktionen avslutas
2018-11-21 19:48:00

446117
RING 20 k, strl 19.5 mm, vikt 4.3 gram.
Utropspris
800
Aktuell budnivå
1000

Auktionen avslutas
2018-11-21 19:50:00

446118
RING 18 k, strl 17 mm, vikt 2.4 gram.
Utropspris
500
Aktuell budnivå
475

Auktionen avslutas
2018-11-21 19:52:00

446119
RING 18 k, modern design, strl 19 mm, vikt 4.6 gram.
Utropspris
1000
Aktuell budnivå
750

Auktionen avslutas
2018-11-21 19:54:00

446120
RING 18 k, strl 18 mm, vikt 3 gram.
Utropspris
500
Aktuell budnivå
600

Auktionen avslutas
2018-11-21 19:56:00

446121
SKROTGULD 18 k, 3 gram.
Utropspris
500
Aktuell budnivå
600

Auktionen avslutas
2018-11-21 19:58:00

446122
ÖRHÄNGEN 2 st 18 k, 1 gram.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
200

Auktionen avslutas
2018-11-21 20:00:00

446123
HÄNGEN 3 st, 18 k.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
225

Auktionen avslutas
2018-11-21 20:02:00

445988
RING 18 k, strl 17 mm, vikt 2 gram.
Utropspris
400
Aktuell budnivå
375

Auktionen avslutas
2018-11-21 20:04:00

445989
ÖRHÄNGEN 2 st 18 k med pärlor, 2 gram.
Utropspris
500
Aktuell budnivå
225

Auktionen avslutas
2018-11-21 20:06:00

445990
ÖRHÄNGE 18 k, 1.8 gram.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
350

Auktionen avslutas
2018-11-21 20:08:00

445991
RING 18 k, strl 17 mm, vikt 1 gram.
Utropspris
400
Aktuell budnivå
200

Auktionen avslutas
2018-11-21 20:10:00

445992
HALSSMYCKE Sterlingsilver.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
80

Auktionen avslutas
2018-11-21 20:12:00

445993
HALSBAND 2 st.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
0

Auktionen avslutas
2018-11-21 20:14:00

445994
HALSBAND Mallorca.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
100

Auktionen avslutas
2018-11-21 20:16:00

445995
HALSBAND Japan.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
175

Auktionen avslutas
2018-11-21 20:18:00
Föregående sida 1 2 3 4 ... 25 26 Nästa sida