Nästa kvalitetsauktion
Första avslut 29/4
Inlämning pågår
Sista inlämningsdag 18/4
 INLÄMNING PÅGÅR

till nästa Kvalitetsauktion

Föregående sida 1 2 3 4 ... 30 31 Nästa sida

377913
Utropspris
1350

377914
BYRÅ 1950/60-tal, fanerad med teak, 5 lådor, H 90, B 75, D 41 (cm) bruksslitage.
Utropspris

377915
BOKHYLLA 1950/60-tal, teak & ek, H 155, B 80, D 45 (cm) fläck/skavmärken.
Utropspris

377917
BYRÅ 1900-talets mitt, fanerad med mahogny, 3 lådor, H 68, B 71, D 40 (cm) bruksslitage, skavmärken.
Utropspris

377918
STOLAR 1 par, Nesto - Nässjö Stolfabrik, 1900-talets mitt, teak, slitage/skavmärken.
Utropspris

377919
FÅTÖLJ 1900-talets mitt, stomme i mahogny, bruksslitage.
Utropspris

377920
KARMSTOLAR 1 par, tidigt 1900-tal, björk, bruksslitage.
Utropspris

377921
BLOMLÅDA 1960-tal, fanerad med teak, H 40, L 146, B 24 (cm) mindre bruksslitage.
Utropspris
275

377922
Utropspris

377923
Utropspris
650

377924
Utropspris
450

377925
SYKORG 1900-talets mitt, med sybehör, H 42, Dia 30 (cm)
Utropspris

377926
SYPALL 1960-tal, klädd med konstläder, H 47, B 50, D 32 (cm) bruksslitage.
Utropspris

377929
SYSKRIN 1900-talets första hälft, kurbitsmålat, H 63, B 37, D 27 (cm) bruksslitage.
Utropspris

377932
TRÄNINGSREDSKAP "Ab Doer Twist" bruksslitage.
Utropspris

377746
PARTI GARDINER, dukar, överkast.
Utropspris

377747
STORT PARTI SPETSAR.
Utropspris

377748
VÄGGFOTOGENLAMPA 1800 tal, dekor med ängel, h ca 50 cm.
Utropspris
375

377749
TIDSKRIFTHYLLA ca år 1900, handmålad h 40 cm.
Utropspris

377750
PARTI PINS, märken.
Utropspris

377751
TROLL 5 st Algot Gäwerth h 5-13 cm.
Utropspris
275

377752
SERVERINGSBRICKA koppar, stpl handarbete, gåvogravyr Göta 1959 d 59 cm.
Utropspris

377753
AMERIKAUR 1800 tal h 66 cm.
Utropspris

377754
FOGELSTRÖM opd 16x27 cm + tavla orientalisk 25x35 cm.
Utropspris

377632
BORDSLAMPA Luxus h 72 cm.
Utropspris

377633
BRANDSLÄCKARE Aktiebolaget Trygg.
Utropspris

377634
PLÅTBEHÅLLARE 2 st, Femman och Alladin.
Utropspris

377635
SKRIVBORDSLAMPA Luxo.
Utropspris

377636
TAKLAMPA 1960 tal h 45 cm.
Utropspris

377637
TAKLAMPA 1960 tal, glas och mässing, kupans h 23 cm.
Utropspris

377638
DIVERSE SAMLARSAKER.
Utropspris
275

377639
DIVERSE GLASFÖREMÅL bla Ruda.
Utropspris

377835
KANDELABER 5 armad, vitmetall h 38 cm.
Utropspris

377836
STATYETT Lejon, stenmassa, sign h 40 cm.
Utropspris

377837
SAMOVAR Rysk, vitmetall h 46 cm.
Utropspris

377838
VAS Rörstrand h 28 cm.
Utropspris

377839
SKÅL Upsala-Ekeby Mari Simulson d 13 cm.
Utropspris

377840
STATYETTER 2 st, keramik h 26 och 30 cm.
Utropspris

377841
FIGURINER 2 st Goebel h 19 cm.
Utropspris

377842
GOLVLJUSSTAKE mässing h 52, kokshämtare h 45 cm.
Utropspris