Gösta von Hennigs
Proveniens konstnär Harry Moberg
Lena Cronqvist
Citroën C3 1.4 HDi EGS
Försäljes 8/11

NÄSTA KVALITETSAUKTION
Inlämning pågår
Första avslut 8/12 19:00
Sista inlämningsdag 28/11

Föregående sida 1 2 3 4 ... 24 25 Nästa sida

446079
Utropspris
1500
850

446080
SERVERINGSVAGN 1900-talets andra hälft, Höjd 72, Dia 50 (cm) bruksslitage.
Utropspris
850

446081
Utropspris
375

446082
Utropspris
1500-2000
1250

446084
Utropspris
1500

446083
Utropspris

446085
Utropspris

446087
SKRIVBORD Nyrenässans 18/1900-tal, furu, H 77, B 123, D 72 (cm) bruksslitage, nyckel saknas.
Utropspris

446091
Utropspris

446086
Utropspris

446088
SALONGSSOFFA 1940/50-tal, Längd 155 cm, bruksslitage.
Utropspris
275

446092
Utropspris

446089
FÅTÖLJ 1940/50-tal, bruksslitage.
Utropspris
950

446093
KARMSTOL Krogenäs Möbler, Norge 1900-talets andra hälft, furu, bruksslitage.
Utropspris

446094
BÄNK Krogenäs Möbler, Norge 1900-talets andra hälft, furu, H 39, B 90, D 31 (cm) bruksslitage.
Utropspris

446434
PARTI ljusstake höjd 43 cm, 3 st blomkrukor 8 cm.
Utropspris
850

446435
TAKLAMPA höjd 50 cm.
Utropspris

446436
VAS blåst, höjd 24 cm.
Utropspris

446437
PARTI luffararbeten.
Utropspris

446438
LJUSSTAKAR paret tenn, höjd 10.5 cm, bucklor.
Utropspris

446439
NÖTKNÄPPARE trä, längd 18 cm.
Utropspris

446440
CHOKLADFORMAR 3 st.
Utropspris

446441
DÖRRHANDTAG mässing.
Utropspris

446442
DUVA keramik, Martin Flodén Arvika, längd 22 c,.
Utropspris
950

446443
LAMPHÅLLARE 3 st, porslin, diameter 12.5 cm.
Utropspris

446444
FAT ostindiskt, diameter 35 cm, skador/lagningar.
Utropspris

446445
SKÅL brons diameter 27.5 cm, (proveniens konstnären Harry Moberg).
Utropspris
1300

446446
TRÄHÄST höjd 19 cm, skador.
Utropspris

446447
CHAMPAGNEGLAS 6 st konstglas, höjd 27 cm.
Utropspris

446448
PARTI dörrhandtag.
Utropspris

446449
PARTI värmeplatta NilsJohan, lampor.
Utropspris

446450
LJUSSTAKE för 7 ljus.
Utropspris
275

446451
HANDTAG 2 st, längd 18/24 cm.
Utropspris

446452
LAMPOR 2 st, plåtskärmar.
Utropspris

446453
PARTI hushållsvåg, tillbringare m.m.
Utropspris

446454
PARTI smycken, ostindiskt porslin.
Utropspris

446455
SVEN INGVARS lp- och ep-skivor.
Utropspris

446456
KAFFEPORSLIN Rörstrand Jenny.
Utropspris

446457
TAKLAMPOR 4 st, diameter 14 cm.
Utropspris

446458
FOTVÄRMARE elektrisk.
Utropspris