Karlstad-Hammarö Auktionsverk
Nästa kvalitetsauktion
Första avslut 29/4
Inlämning pågår
Sista inlämningsdag 18/4
 INLÄMNING PÅGÅR

till nästa Kvalitetsauktion






 


Pågående auktioner/Alla kategorier/
Föregående sida 1 2 3 4 ... 27 28 Nästa sida

Sortera efter 



370377
SPEGEL skuren sign. C Eriksson Taserud 1987 52x28 cm.
Utropspris
400
Aktuell budnivå
200

Auktionen avslutad
2017-01-24 22:12:00

370378
PARTI Värmlandsböcker.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
600

Auktionen avslutas
2017-01-24 22:14:00

370379
GRETA MÖRK opp 34x26, Landskap.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
0

Auktionen avslutas
2017-01-24 22:16:00

370380
INGEGERD WINSBRO opp20x16, Trollskog.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
0

Auktionen avslutas
2017-01-24 22:18:00

370381
BÖCKER 2 st Linus Brodin, 2 st Nathan Hedin.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
80

Auktionen avslutas
2017-01-24 22:20:00

370382
BÖCKER Arvid Ernvik Evi Gläjja och andra marknader i Värmland, Tullnärer, gränsriddare och smugglare...
Utropspris
300
Aktuell budnivå
60

Auktionen avslutas
2017-01-24 22:22:00

370383
BOK Mats Ronge Original i Värmland.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
125

Auktionen avslutas
2017-01-24 22:24:00

370384
BÖCKER Guld- och Silverstämplar.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
150

Auktionen avslutas
2017-01-24 22:26:00

370385
BÖCKER C.E. Nygren: Carlstad Stads Historia, Karlstads brand 1865.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
300

Auktionen avslutas
2017-01-24 22:28:00

370386
SMYCKESSKRIN med diverse bijoutterier.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
70

Auktionen avslutas
2017-01-24 22:30:00

370387
MOBILTELEFON + HEADSET Bluetooth, funktionstestat.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
60

Auktionen avslutas
2017-01-24 22:32:00

370388
SKÅL Erik Höglund diameter 23 cm.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
250

Auktionen avslutas
2017-01-24 22:34:00

370389
LJUSGROTTOR 3 st höjd 11.5 cm.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
125

Auktionen avslutas
2017-01-24 22:36:00

370390
KRÄMKOPP Herendi.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
225

Auktionen avslutas
2017-01-24 22:38:00

370391
TENNSKÅL i form av and längd 11 cm.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
70

Auktionen avslutas
2017-01-24 22:40:00

370392
EFTERRÄTTSSKÅLAR 5 st Rörstrand Gröna Anna.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
350

Auktionen avslutas
2017-01-24 22:42:00

370393
KAROTT Gustavsberg Pyro 29x22 cm.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
80

Auktionen avslutas
2017-01-24 22:44:00

370394
VAS Gustavsberg Lisa Larsson höjd 9 cm.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
300

Auktionen avslutas
2017-01-24 22:46:00

370395
TEKANNA + KAROTT Rörstrand Grön Anna.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
80

Auktionen avslutas
2017-01-24 22:48:00

370396
UPPLÄGGNINGSFAT 3 st Rörstrand Grön Anna längd 35 cm och lägre.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
150

Auktionen avslutas
2017-01-24 22:50:00

370397
SEJDLAR 8 st Reijmyre Antik höjd 14 cm.
Utropspris
400
Aktuell budnivå
325

Auktionen avslutas
2017-01-24 22:52:00

370398
KAFFEKOPPAR Gustafsberg Dresden 13 koppar, 13 fat, 12 assietter.
Utropspris
600
Aktuell budnivå
750

Auktionen avslutas
2017-01-24 22:54:00

370399
VINGLAS 12 st Reijmyre Antik höjd 17.5 cm.
Utropspris
1500
Aktuell budnivå
1150

Auktionen avslutas
2017-01-24 22:56:00

370400
PARTI skulpturer, stressägg m.m.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
225

Auktionen avslutas
2017-01-24 22:58:00

370473
PELARBORD Engelsk stil, 1900-talets andra hälft, H 53, B 35, D 35 (cm) bruksslitage.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
150

Auktionen avslutas
2017-01-24 23:00:00

370489
STOLAR 6 st, Stolab "Excelsea" design Matilda Lindblom, stämplade 2010, i massiv ask, stapelbara, ny...
Utropspris
2000-3000
Aktuell budnivå
1450

Auktionen avslutas
2017-01-25 19:00:00

370494
SITTPUFF H 27, Dia 45 (cm) mindre bruksslitage.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
125

Auktionen avslutas
2017-01-25 19:02:00

370491
STOLAR 4 st, Stolab "Excelsea" design Matilda Lindblom, stämplade 2010, i massiv ask, stapelbara, ny...
Utropspris
1500-2000
Aktuell budnivå
1700

Auktionen avslutas
2017-01-25 19:04:00

370495
BYRÅ Rokokostil, 1900-talets första hälft, fanerad med mahogny, bronser, stenskiva, H B D (cm) nycke...
Utropspris
1500-2000
Aktuell budnivå
1300

Auktionen avslutas
2017-01-25 19:06:00

370498
SKÄNK 1800-tal, furu, H 107, B 99, D 40 (cm) slitage, maskstungen, torrsprickor, del av bakvägg utby...
Utropspris
500
Aktuell budnivå
475

Auktionen avslutas
2017-01-25 19:08:00

370490
STOLAR 6 st, Stolab "Excelsea" design Matilda Lindblom, stämplade 2010, i massiv ask, stapelbara, ny...
Utropspris
2000-3000
Aktuell budnivå
1550

Auktionen avslutas
2017-01-25 19:10:00

370488
MATSALSBORD 1900-talets mitt, mahogny, utfällbara stödben, H 72, B 140, D 102 (cm) 4 iläggsskivor 28...
Utropspris
600
Aktuell budnivå
70

Auktionen avslutas
2017-01-25 19:12:00

370492
STOLAR 4 st, Stolab "Excelsea" design Matilda Lindblom, stämplade 2010, i massiv ask, stapelbara, ny...
Utropspris
1500-2000
Aktuell budnivå
1450

Auktionen avslutas
2017-01-25 19:14:00

370496
BYRÅ Gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft, fanerad med jakaranda m.m, intarsia, bronser, stensk...
Utropspris
1000-1500
Aktuell budnivå
650

Auktionen avslutas
2017-01-25 19:16:00

370497
STOLAR 1 par, Jugend tidigt 1900-tal, valnöt, mindre slitage.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
0

Auktionen avslutas
2017-01-25 19:18:00

370487
SOFFBORD 1900-talets andra hälft, rökfärgad glasskiva, underrede i metall, H 50, B 126, D 71 (cm) sl...
Utropspris
300
Aktuell budnivå
225

Auktionen avslutas
2017-01-25 19:20:00

370493
STOLAR 4 st, Stolab "Excelsea" design Matilda Lindblom, stämplade 2010, i massiv ask, stapelbara, ny...
Utropspris
1500-2000
Aktuell budnivå
1700

Auktionen avslutas
2017-01-25 19:22:00

370813
MONICA SMETANA "barn på sommaräng" opd 73x60 cm.
Utropspris
500
Aktuell budnivå
225

Auktionen avslutas
2017-01-25 19:24:00

370814
H WÄRN opp 45x60 cm.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
0

Auktionen avslutas
2017-01-25 19:26:00

370815
UNO BORNEMARK "figurer vid stranden" opd 54x67 cm.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
50

Auktionen avslutas
2017-01-25 19:28:00
Föregående sida 1 2 3 4 ... 27 28 Nästa sida