Kvalitets- och Dekorativ Auktion
Visning pågår
Visning pågår
Visning pågår

ÄNDRADE ÖPPETTIDER
Valborgsmässoafton 30/4 STÄNGT
1 maj STÄNGT

KVALITETS- OCH DEKORATIV AUKTION
Första avslut 28/4 19.00

VISNINGSTIDER
OBS ingen in- eller utlämning 28/4
Silver och smycken visas av säkerhetsskäl endast 25-27/4

Tisdag 24/4-Torsdag 26/4 13.00-16.30
Fredag 27/4-Lördag 28/4 11.00-15.00

Föregående sida 1 2 3 4 ... 42 43 Nästa sida

424154
TALLRIKAR 6 st Gustavsberg järnvägsmotiv diameter 21 cm.
Utropspris

424155
TROLL 5 st 8-15 cm.
Utropspris

424156
PARTI kandelabrar m.m. i mässing.
Utropspris

424202
KARAFF Holmegaard total höjd med propp ca 40 cm.
Utropspris

424203
PIZZATALLRIKAR 8 st 29 cm.
Utropspris

424204
SKOL Boda B Vallien diameter 18 cm.
Utropspris

424205
KONSTGLASSKO Kjell Engman Kosta Boda höjd 10 cm.
Utropspris

424206
TILLBRINGARE Orrefors höjd 29 cm.
Utropspris
450

424207
BORDSLAMPA höjd ca 50 cm, extra skärm medföljer.
Utropspris

424208
BÅTSKÅL Längd 31 cm.
Utropspris

424209
LJUSSTAKAR paret mässing Ystad Metall höjd 28 cm.
Utropspris
650

424210
BORDSLAMPA Mark Slöjd höjd 55 cm.
Utropspris

424211
SÄNGLAMPOR paret Mark Slöjd höjd 54 cm.
Utropspris

424212
ARMBAND silver N E From Denmark längd 18 cm.
Utropspris
750

424213
HALSBAND silver, Sterling längd 52 cm.
Utropspris

424214
HERRARMBANDSUR Omega Automatic.
Utropspris
3600

424215
BOK Blomsterkonungen.
Utropspris

424216
KRUKA lermaterial höjd 30 cm.
Utropspris

424217
SERVISDELAR Orrefors Eden 10 mattallrikar, 10 assietter, 7 skålar.
Utropspris

424218
ASSIETTER 11 st diameter 18 cm.
Utropspris

424219
KOMPOTTSKÅL pressglas höjd 20 cm, diameter 26 cm.
Utropspris

424220
PARTI porslin, en fågel med nagg.
Utropspris

424221
PARTI silverföremål, total vikt 165 g.
Utropspris
450

424222
PARTI smycken, armbandsur.
Utropspris

424223
MORTEL marmor, oanvänd 12 cm.
Utropspris

424224
PARTI ramar, ljusstakar, dalahästar.
Utropspris

424225
PARTI kristallskål, 2 vinglas, liten skål Orrefors Colora, rött glas.
Utropspris

424226
TAVLOR Kerstin Wessberg Giclétryck15x20, Pirjo Åberg akvarell 12x12.
Utropspris

424343
DAMCYKEL Kungs Svaneholm, 28" hjul, 3 växlar, mindre bruksslitage.
Utropspris
1500
1500

424357
Utropspris
3000-4000
5400

424358
TRÄDGÅRDSSOFFA 1900-talets första hälft, längd 105 cm, slitage.
Utropspris
475

424359
Utropspris
1500-2000
1250

424360
Utropspris
1050

424361
Utropspris

424352
KOFFERT tidigt 1900-tal, H 52 B 83 D 43 (cm), slitage/skavmärken, nyckel saknas.
Utropspris

421047
Utropspris

424322
ELMANGEL Upo, 1900-talets mitt, längd 80, mangelbredd 60 (cm) bruksslitage.
Utropspris

424325
STOL Empirestil, Möbelbolaget Tranås, 1900-talets mitt, ryggdekor med lyra, slitage.
Utropspris

424336
Utropspris

424338
PINNSTOLAR 1 par, 1960-tal, björk & teak, formpressade sitsar, slitage.
Utropspris