GOD JUL och GOTT NYTT ÅR
önskar personalen
på Hammarö Auktionsverk

ÄNDRADE ÖPPETTIDER

25-26/12 STÄNGT
27-28/12 13.00-16.30
29/12 11.00-15.00
1/1 STÄNGT
5/1 11.00-15.00

Föregående sida 1 2 3 4 ... 25 26 Nästa sida

411567
Utropspris

411572
Utropspris
1500-2000
650

411559
EMMAFÅTÖLJ Rokokostil, 1900-talets mitt, bruksslitage.
Utropspris

411560
STOL 1900-talets andra hälft, mahogny, kannelerade ben, bruksslitage.
Utropspris

411561
BOKHYLLA 1900-talets mitt, fanerad med mahogny, H 75, B 150, D 30 (cm) bruksslitage, några fläckar.
Utropspris

411562
BYRÅ 1900-talets andra hälft, H 71, B 53, D 30 (cm) bruksslitage, skavmärken.
Utropspris

411563
Utropspris

411565
Utropspris

411566
KARMSTOLAR 1 par, 1900-talets mitt, björk, bruksslitage, skavmärken, dynor medföljer.
Utropspris

411569
Utropspris

411568
GOLVLAMPA 1900-talets första hälft, höj/sänkbar ca 150-190 cm, bruksslitage.
Utropspris

411570
Utropspris

411571
STEGE Zarges, aluminium, höjd 200+200 cm, bruksslitage.
Utropspris

411573
Utropspris

411591
SKRIVBORD Modern tillverkning, ek, 3 lådor, H 76, B 130, D 69 (cm) bruksslitage.
Utropspris

411803
PETER NYBORG opd 80x59, "Three golden mountains".
Utropspris
1500

411804
PETER NYBORG "Blue Arran Rivers" opd 80x60 cm.
Utropspris
1500

411805
PETER NYBORG "To Ice Falls" opd 128x50 cm.
Utropspris

411806
PETER NYBORG opd 128x50, Scout by nacht.
Utropspris
1500

411807
PETER NYBORG "To Raven Ireland" opd 112x63 cm.
Utropspris

411680
GLAS 4 st Boda Nova 6 cm, 4 st Nuutajärvi höjd 14 cm.
Utropspris

411681
MATKÄRL koppar höjd 19 cm.
Utropspris

411682
KANNA koppar höjd 22 cm.
Utropspris

411683
MATTALLRIKAR 8 st diameter 24.5 cm.
Utropspris

411684
TEKANNA Gefle UE höjd 17 cm.
Utropspris

411685
TRÄFIGUR sign. Göte "Vattenhämtning" höjd 23 cm.
Utropspris

411686
SKRIVBORDSSTÄLL marmor 4 delar.
Utropspris

411687
BLÄCKHORN nysilver längd 30 cm, gåvogravyr.
Utropspris

411688
SKRIN metall längd 29 cm, höjd 18 cm.
Utropspris

411689
PENNSTIFT i etui Nordiska Pennfabriken Stockholm.
Utropspris

411690
LAGUN 2 ljusstakar, skål Sven Jonsson Gustavsberg 8/10/10 cm.
Utropspris

411691
PARTI allmogeföremål.
Utropspris

411692
GLAS "ulleslipning" 5 st 5 cm, 7 st 10 cm, 8 st 12 cm, några med små nagg.
Utropspris

411693
PARTI udda servisglas höjd 8-12 cm.
Utropspris

411694
VINGLAS 11 st höjd 11 cm.
Utropspris

411695
PARTI diverse porslin, årsur m.m.
Utropspris

411696
PARTI rött glas bl.a. Reijmyre höjd 24 cm och lägre.
Utropspris

411697
Utropspris

411698
ASSIETTER m.m. Ekeby.
Utropspris

411699
KAMERA Rolleiflex.
Utropspris