Kvalitets- och Dekorativ Auktion
Visning pågår
Visning pågår
Visning pågår

KVALITETS- OCH DEKORATIV AUKTION
Första avslut 28/4 19.00
Katalogen publiceras 20/4 20:00

VISNINGSTIDER
OBS ingen in- eller utlämning 21,22 eller 28/4
Silver och smycken visas av säkerhetsskäl endast 25-27/4

Lördag 21/4 - Söndag 22/4 11.00-15.00
Måndag 23/4 13.00-18.00
Tisdag 24/4 - Torsdag 26/4 13.00-16.30
Fredag 27/4 - Lördag 28/4 11.00-15.00

Föregående sida 1 2 3 4 ... 41 42 Nästa sida

422061
Utropspris
1050

422063
Utropspris
1350

422066
GUNGSTOL Gemla, 1900-talets mitt, björk, bruksslitage, förstärkt.
Utropspris

422068
Utropspris

422070
SKINNPUFF 1900-talets andra hälft, H 30, Dia 55 (cm) bruksslitage.
Utropspris

422071
KARMSTOL 1900-talets mitt, stomme i björk & alm, klädd med svart konstskinn, bruksslitage.
Utropspris

422062
SKRIVBORD Rokokostil, 1900-talets första hälft, H 76, B 100, D 58 (cm) slitage, skavmärken.
Utropspris

422065
Utropspris
275

422074
Utropspris

422075
Utropspris
275

422076
Utropspris

422077
STOLAR 1 par, 1960-tal, ek, bruksslitage, 1 med mindre fanérsläpp.
Utropspris

422078
Utropspris

422080
SPALJÉ 1900-talets mitt, i form av harpa, med blomlåda H 187, L 93 (cm) bruksslitage.
Utropspris
275

422099
Utropspris

422250
VASER 3 st metall, reliefdekor med Franska Liljan, h 16 cm.
Utropspris

422251
ASKKOPP Rörstrand Gunnar Nylund, l 20 cm.
Utropspris

422252
LERGÖK Sofia Nilsson Engelholm, keramik, h 22 cm.
Utropspris

422253
SPEGEL 1900 tal, h 59 cm.
Utropspris

422254
SPEGEL 1900 tal, h 54 cm.
Utropspris

422255
SPEGEL 1900 tal, h 78 cm.
Utropspris

422256
TALLRIKAR, en Imari med lagning, träask allmoge.
Utropspris

422257
BORDSFOTOGENLAMPA majolika, 1800 tal, h 53 cm.
Utropspris

422258
VAS Rörstrand Gunnar Nylund, fotnagg, h 28 cm.
Utropspris

422259
TAKLAMPA Jugend, slipad kristallkupa, d 24 cm.
Utropspris
1050

422260
BORDSFOTOGENLAMPA 1800 tal, h 52 cm.
Utropspris

422261
LJUSARMAR 2 st 1800 tal, l 19 cm.
Utropspris

422262
PARTI NYSILVERGLAS.
Utropspris

422263
PARTI SERIETIDNINGAR m.m.
Utropspris

422264
PARTI STAR WARS FIGURER.
Utropspris
850

422265
SOLBOLL Itala Timo Sarpaneva, d 20 cm.
Utropspris
650

422266
SERVERINGSBRICKA Monica Backström, för Gense, d 31 cm.
Utropspris

422267
KARAFFER glas m.m.
Utropspris

422268
MÄRKLINSET 2920.
Utropspris

422269
VINKARAFF MED GLAS ,etsad dekor med druvor.
Utropspris

422270
VÄGRELIEF 52x64 cm.
Utropspris

422271
TAFFELVÅG Jönköpings Vågfabrik.
Utropspris

422272
YTTERKRUKOR 2 st, h 25 och 29 cm.
Utropspris

422273
MATSERVIS Gefle "Pigg".
Utropspris
1200

421993
GUN-BRITT LAWURN tryck, 32x40 cm.
Utropspris