Inlämnad till kommande kvalitetsauktion
Lars Lerin (beskuren)
Lars Lerin (beskuren)
Armband
Såld för 425 000 kr
Såld för 92 500 kr
G Fjaestad Såld för 305 000 kr
Såld för 46 500 kr

NÄSTA KVALITETSAUKTION
Visning startar 3/9
Första avslut 10/9 19:00

Inlämning pågår till och med 30/8

ÄNDRADE ÖPPETTIDER
Torsdag 25/8 och fredag 26/8 STÄNGT

Föregående sida 1 2 3 4 ... 19 20 Nästa sida

347836
RING 18 k med lila ametist 18 k 3.7 gram strl 15 mm, nyprisvärderad 3500 kr.
Utropspris

347837
RING 18 k med diamant 0.10 ct, strl 16 mm, vikt 2.3 gram nyprisvärderad 7500 kr.
Utropspris
700

347838
RING 18 k med 2 st diamanter a 0.05 ct strl 16.5 mm, vikt 2 gram, nyprisvärderad 4000 kr.
Utropspris
450

347839
ENSTENSRING 14 k med diamant 0.10 ct strl 15.5 mm, nyprisvärderad 6500 kr.
Utropspris

347840
RING 18 K med diamant 0.01 ct strl 15 mm, nyprisvärderad 1400 kr.
Utropspris

347908
DIVERSE KEDJOR bla Silver.
Utropspris

347909
HALSBAND Silver, vikt 13.5 gram.
Utropspris

347910
DRÄKTSMYCKE Silver h 5 cm.
Utropspris

347911
HALSBAND Silver med pärlor.
Utropspris

352519
BROSCH Silver, Jugend ca år 1900 l 5 cm.
Utropspris

353262
STOLAR 8 st, Barockstil, tidigt 1900-tal, stomme i ek, skinnklädsel, mindre bruksslitage.
Utropspris

353242
Utropspris

353263
KARMSTOLAR 1 par, Barockstil, tidigt 1900-tal, stomme i ek, skinnklädsel, mindre bruksslitage.
Utropspris

353246
Utropspris

353261
Utropspris

353247
Utropspris

353250
Utropspris
275

353253
Utropspris

353254
Utropspris

353255
STOLAR 3 st, Allmoge 17/1800-tal, slitage (Proveniens samlarhem i Filipstad)
Utropspris

353256
Utropspris

353257
FÅTÖLJ 1900-talets mitt, mindre skavmärken.
Utropspris

353258
Utropspris
275

353259
Utropspris
1550

353264
STOLAR 1 par, Nyrokoko 1800-talets andra hälft, skuren dekor, skavmärken, några mindre fläckar.
Utropspris

353265
HALLBYRÅ 1960-tal, fanerad med teak, H 50, B 90, D 36 (cm) bruksslitage, fläckar.
Utropspris

353266
SKÅP Ostindiskt, modern tillverkning, H 73, B 55, D 39 (cm) slitage.
Utropspris

353267
SKÅP Ostindiskt, modern tillverkning, H 73, B 55, D 39 (cm) slitage/lacksläpp.
Utropspris

353269
Utropspris
275

353271
PELARBORD 1900-talets första hälft, H 68, Dia 68 (cm) slitage/skavmärken.
Utropspris

353273
FÖNSTER 4 st, antika, spröjsat glas, H 116, B 48 (cm/st) slitage.
Utropspris

353274
FÖNSTER 2 st, antika, spröjsat glas, 122x48 & 123x46 (cm/st) slitage, 2 rutor saknas.
Utropspris

353275
TRÄDGÅRDSBORD 1900-talets mitt, ben av stålrör, fällbart, H 63, Dia 93 (cm) slitage/korrosion.
Utropspris

353276
TRYMÅBORD Empirestil, 18/1900-tal, förgylld dekor, stenskiva, H 78, B 65, D 25 (cm) slitage.
Utropspris

353277
SKRIVBORDSSTOL tidigt 1900-tal, ek/böjträ, snurrbar, höj/sänkbar, slitage.
Utropspris

353278
Utropspris

353279
STOLAR 4 st, 1950/60-tal, bok & teak, formpressad rygg, något fläckiga sitsar.
Utropspris

353280
SPEGEL 1800-talets andra hälft, fanerat med valnöt, 155x63 cm, mindre slitage, något löst bakstycke.
Utropspris

353281
Utropspris

353592
MÖBELKRÖN 60 cm.
Utropspris