Nästa kvalitetsauktion
Första avslut 29/4
Inlämning pågår
Sista inlämningsdag 18/4
 INLÄMNING PÅGÅR

till nästa Kvalitetsauktion

Föregående sida 1 2 3 4 ... 22 23 Nästa sida

370456
LAVOAR 18/1900-tal, ådringsmålad, marmorerad skiva (trä) H 90, B 63, D 42 (cm) slitage, skavmärken.
Utropspris

370457
Utropspris
275

370461
GUNGSTOL "Bohem" design Lena Larsson, Nesto/Nässjö Stolfabrik, dyna medföljer, slitage/skavmärken.
Utropspris

370467
KARMSTOLAR 1 par, Yngve Ekström "Småland" 1900-talets andra hälft, björk, bruksslitage.
Utropspris
850

370468
Utropspris
1500-2000
1200

370475
Utropspris
1500

370472
STOLAR 1 par, England, antika, rikt dekorerade, slitage/skavmärken.
Utropspris

370471
SYBORD Sengustavianskt, tidigt 1800-tal, fanerat med mahogny, H 74, B 51, D 41 (cm) slitage, skador.
Utropspris

370481
Utropspris

370484
Utropspris
700

370483
FÅTÖLJ Rokokostil, skuren dekor, slitage, fläck.
Utropspris

370474
Utropspris

370476
GOLVUR Rokokostil, 1900-talets andra hälft, höjd 201 cm, lod & pendel finns.
Utropspris

370485
TVÄTTMASKIN Electrolux EWT1264TDW, toppmatad, 6 kg kapacitet, H 90, B 40, D 60 (cm) bruksslitage.
Utropspris
850

370486
FÅTÖLJER 1 par, 1900-talets första hälft, läderklädsel, stomme i ek, kraftigt slitage, skador.
Utropspris

370773
HUNDAR 2 st Steiff ca 20 cm, öron saknas.
Utropspris

370774
PARTI skål med tillbringare, såskanna.
Utropspris

370775
KAMEROR 5 st.
Utropspris

370776
KAFFE-/TEKOPPAR 6 st Belgien.
Utropspris

370777
PARTI fat Argenta diameter 14 cm, skål Josef Ekberg diameter 12 cm.
Utropspris

370778
SERVERINGSKANNA koppar höjd 20 cm.
Utropspris

370779
LJUSSTAKAR paret Skultuna Nr 67 höjd 18 cm.
Utropspris
1600

370780
PARTI nysilverbestick.
Utropspris

370781
LJUSSTAKE smide höjd 23 cm.
Utropspris

370782
PARTI äggkopp, udda kaffeskedar silver, total vikt 94 g.
Utropspris
275

370783
LAMPFOT Jugend Rörstrand höjd med lamphållare 37 cm, defekt skärmhållare, skärm medföljer.
Utropspris

370784
EFTERRÄTTSSKÅLAR 5 st Eda.
Utropspris

370785
LÅDKAMEROR 4 st.
Utropspris

370786
NYCKELSKÅP plåt 36x26 cm.
Utropspris
275

370787
KAFFESKEDAR 12 st silver i etui, monogram.
Utropspris

370788
PARTI karotter bl.a. Rörstrand.
Utropspris

370789
OLLE RHÖNNSTAD opd 27x35, Solnedgång Vänern.
Utropspris

370790
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR opp 22x26, Broderande kvinnor, signerad.
Utropspris

370791
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR opp 32x22, Musikant.
Utropspris

370792
BIRGIT GUSTAFSSON opd 28x37, Båtar.
Utropspris

370793
GUNNAR LANDMARK blyerts 17x12, Ansikte.
Utropspris

370794
IKON 30x21, lacksigill.
Utropspris

370795
ASTA KJELLIN akvarell 11x16, Höst.
Utropspris

370796
TAVLOR 5 st ca 30x25 med ram.
Utropspris

370797
TRÄLEKSAKER Gemla Fabrikers AB, skador.
Utropspris