Inlämnad till kommande kvalitetsauktion
Lars Lerin (beskuren)
Lars Lerin (beskuren)
Armband
Såld för 425 000 kr
Såld för 92 500 kr
G Fjaestad Såld för 305 000 kr
Såld för 46 500 kr

NÄSTA KVALITETSAUKTION
Visning startar 3/9
Första avslut 10/9 19:00

Inlämning pågår till och med 30/8

ÄNDRADE ÖPPETTIDER
Torsdag 25/8 och fredag 26/8 STÄNGT

Föregående sida 1 2 3 4 ... 21 22 Nästa sida

352499
Utropspris
1500-2000
1750

352498
FÅTÖLJER 1 par, Rokokostil, 1900-talets mitt, bruksslitage/skavmärken, en med fläckar.
Utropspris
700

352492
Utropspris
1200

352487
VINSTÄLL i smide, H 199, B 94, D 25 (cm) bruksslitage.
Utropspris

352482
SERVERINGSVAGN 1900-talets mitt, teak & ek, H 51 B 72 D 45 (cm) mindre bruksslitage.
Utropspris
650

352471
Utropspris

352472
Utropspris
900

352473
Utropspris

352474
SOFFBORD 1950/60-tal, fanerat med teak, H 53, B 66, D 66 (cm) bruksslitage, någon repa.
Utropspris

352475
BYRÅ 1950/60-tal, fanerad med teak, H 62, B 59, D 35 (cm) bruksslitage.
Utropspris

352476
DOKUMENTBYRÅ 1900-talets mitt, 10 lådor, H 80, B 61, D 44 (cm) bruksslitage.
Utropspris

352477
Utropspris

352478
Utropspris

352479
BRICKBORD tidigt 1900-tal, ek, mässingbricka, H 63, Dia 57 (cm) bruksslitage, skavmärken.
Utropspris

352480
Utropspris
1500-2000
1250

352481
Utropspris
1500-2000
950

352483
Utropspris

352484
Utropspris
275

352485
Utropspris
275

352486
PIEDESTAL 1900-talets mitt, stenskivor, H 71 B 27 D 27 (cm) (Proveniens samlarhem i Filipstad)
Utropspris

352488
STOLAR 1 par, 1900-talets första hälft, slitage, skavmärken, (Proveniens samlarhem i Filipstad)
Utropspris

352489
Utropspris

352490
STOLAR 1 par, Gustavianska, provinsarbeten, slitage/fläckar. (Proveniens samlarhem i Filipstad)
Utropspris

352491
Utropspris
1350

352493
Utropspris
650

352494
Utropspris

352495
Utropspris

352496
CHIFFONJÉ signerad 1880, ek, H 130 B 120 D 46 (cm) mindre slitage, någon torrspricka.
Utropspris

352497
KLÄDSKÅP Jugend tidigt 1900-tal, ek, H 205 B 86 D 42 (cm), bruksslitage, skavmärken.
Utropspris
1850

352500
SALONGSSOFFA Rokokostil, 1900-talets mitt, längd 140 cm, bruksslitage.
Utropspris
650

353201
Utropspris

353202
HERRCYKEL Mustang, 1900-talets andra hälft, 3 växlar, 28" hjul, nyckel saknas, bruksslitage.
Utropspris

348900
KISTA Allmoge 17/1800-tal, H 52, D 62, B 94 cm, slitage/sprickor.
Utropspris

353112
INDUSTRILAMPA slitage h 36 cm.
Utropspris

353113
VÄGGLAMPA metall och glas l 32 cm.
Utropspris

353114
DIVERSE KERAMIK bla Rörstrand Gunnar Nylund.
Utropspris

353115
PARTI bla, mässing, pins, glasföremål m.m.
Utropspris

353116
PARTI LINNE bla kärlhanddukar.
Utropspris

353117
FIGURIN "Malin" Gustavsberg Lisa Larsson, lagning på nallens fot h 19 cm.
Utropspris

353118
BORDSFOTOGENLAMPA 1800 tal, originalmålad kupa h 53 cm.
Utropspris
850