Auktion avslutad
Auktion avslutad
Auktion avslutad

NÄSTA KVALITETSAUKTION
Inlämning pågår

Sista inlämningsdag 29/11
Visning 2-9/12
Första avslut 9/12 19:00

Föregående sida 1 2 3 4 ... 30 31 Nästa sida

398085
Utropspris

398069
HERRBETJÄNT Engelsk stil, 1900-talets andra hälft, mahogny & mässing, höjd 101 cm, bruksslitage.
Utropspris
375

398073
Utropspris

398071
Utropspris

398076
HALLBYRÅ 1950/60-tal, fanerad med teak, H 63, B 75, D 31 (cm) bruksslitage, lite hörnskada framtill.
Utropspris

398077
STOLAR 4 st, Gustaviansk stil, 1900-talets mitt, rikt skuren dekor, slitage, lösa klädselband.
Utropspris

398065
Utropspris

398072
BANKETT 1900-talets första hälft, H 49/68, L 59 (cm) mindre skavmärken.
Utropspris

398081
TRÅG Allmoge antikt, H 22, L 156, B 56 (cm) slitage, sprickor, maskstunget.
Utropspris

398083
KORGFÅTÖLJ Rokokostil, 1900-talets mitt, flätad i rotting, höjd 123 cm, bruksslitage.
Utropspris

398086
SKÅP Tidigt 1900-tal, ådringsmålat, H 63, B 87, D 49 (cm) slitage/färgsläpp.
Utropspris
375

398091
STOLAR 4 st, 1900-talets andra hälft, ek, omklädda, bruksslitage.
Utropspris

398092
PINNSTOLAR 1 par, Nesto 1960-tal, björk & teak, bruksslitage, 1 sits med limning.
Utropspris

398093
HÄNGHÖRNSKÅP Allmogestil, 1900-talets mitt, kurbitsmålat, H 63, B 41, D 23 (cm) bruksslitage.
Utropspris

398094
BARNKARMSTOL 1900-talets första hälft, kudde medföljer, höjd 26/54 (cm) mindre slitage.
Utropspris

398311
JANERIC JOHANSSON litografi 34/200, 39x36 cm.
Utropspris

398312
HENRI MATISSE tryck 1986, 35x49 cm.
Utropspris

398313
COLLAGE sign 1987, 34x24 cm.
Utropspris

398314
TAVLOR 5 st bla Gösta Ehrenberg, Lars Tärning.
Utropspris

396950
UPPLÄGGNINGSFAT 2+2 st Rosenthal Maria Björnbär 25/26 cm.
Utropspris

396951
TAVLA Ostindisk 61x28 cm.
Utropspris

398433
SPÅNKORGAR 3 st höjd 38 cm och lägre.
Utropspris
700

398434
ÖRN skuren i trä höjd 37 cm.
Utropspris

398435
VÄGGLAMPETTER paret höjd ca 25 cm.
Utropspris

398436
VÄGGPENDYL 53 cm.
Utropspris

398437
SKALDJURSBESTICK 10+3 + tång.
Utropspris

398438
LP-SKIVOR bl.a. Elvis.
Utropspris

398439
PARTI handdukshängare, ram, fönsterbåge.
Utropspris

398440
STUNT ROBOT 2 st med radiostyrning, längd ca 20 cm, batteri ingår ej.
Utropspris

398441
Utropspris

398442
Utropspris

398038
LOCKURNA Ostindisk, h 41 cm.
Utropspris
375

398039
FAT Ostindiskt, d 37 cm.
Utropspris

398040
DIVERSE PORSLIN bla Ostindiskt.
Utropspris

398041
OSTINDISKT PORSLIN 4 st.
Utropspris

398042
PUNSCHTUNNA porslin, lockurna Kunglig Dansk (skadad).
Utropspris

398043
SERVISDELAR stpl Terra import.
Utropspris

398044
DIVERSE PORSLIN bla Rörstrand.
Utropspris

398045
VEDHINK Koppar, d 32 cm.
Utropspris
375

398210
DOCKVAGGA 1900 tal, l 45 cm.
Utropspris