Cyklar från Polisen
Försäljes 22/10 och 28/10
Kommande kvalitetsauktion
Inlämning pågår

NÄSTA KVALITETSAUKTION
Inlämning pågår

Sista inlämningsdag 29/11
Visning 2-9/12
Första avslut 9/12 19:00

Föregående sida 1 2 3 4 ... 33 34 Nästa sida

401243
Utropspris

401246
PIEDESTAL 18/1900-tal, 4 hyllplan, höjd 110 cm, bruksslitage.
Utropspris

401250
Utropspris

401251
STOLAR 1 par, Gustaviansk stil - Axetmodell, 1900-talets andra hälft, mindre bruksslitage.
Utropspris
375

401245
GOLVLAMPA 1900-talets andra hälft, kromat stål & plåt, stång höjd 115 cm, bruksslitage.
Utropspris

401252
HALLBYRÅ 1940/50-tal, björk & alm, H 69, B 64, D 30 (cm) slitage, skavmärken.
Utropspris

401247
SYBORD daterat 1952, skuren dekor & pärlkant, H 72, B 41, D 33 (cm) bruksslitage.
Utropspris

401249
SKRIVBORDSSTOL Ikea Nominell, Modern tillverkning, mindre fläck.
Utropspris

401253
AVLASTNINGSBORD 1900-talets mitt, teak & ek, H 54, B 52, D 36 (cm) slitage.
Utropspris

401259
SEKRETÄR 1930/40-tal, björk, H 100, B 85, D 43 (cm) slitage/skavmärken.
Utropspris

401256
STOLAR 1 par, 1900-talets första hälft, vitmålade & omklädda, mindre bruksslitage.
Utropspris

401254
PULPET 18/1900-tal, H 95, B 107, D 51 (cm) senare skiva, slitage, skavmärken.
Utropspris

401257
Utropspris

401083
AFFISCH "Dinosaurs" 98x67 cm.
Utropspris

401084
VEIKKO AALTONA opd, 81x65 cm.
Utropspris

398017
PARTI NYSILVER.
Utropspris

398018
PARTI GLASFÖREMÅL.
Utropspris

398019
PARTI NYSILVER.
Utropspris

397687
SKÅL Rörstrand Gunnar Nylund, d 26 cm.
Utropspris

397688
SKÅL soapstone, l 20 cm.
Utropspris

397689
PARTI NYSILVER.
Utropspris

397690
DIVERSE SMYCKEN.
Utropspris

397691
SKÅL Ostindisk, d 26 cm.
Utropspris

397692
SKÅL Rörstrand, 1960 tal, l 52 cm.
Utropspris

397693
VINPROVARGLAS 4 st, Älghult.
Utropspris

397694
TÅRTFAT nysilver, d 26 cm.
Utropspris
700

397695
LOCKASK Wedgewood, 10x10 cm.
Utropspris

397696
YTTERKRUKA Rörstrand "Prins Eugen" h 13 cm, i originallåda.
Utropspris

397697
OSTKUPA Orrefors Edward Hald, d 19 cm.
Utropspris

397698
ASKKOPP Tenn, Edvin Ollers, d 12.5 cm.
Utropspris

397699
SVEPASK m.m.
Utropspris

397700
GLAS OLIKA MODELLER bla Royal.
Utropspris

401337
SKÅL Kosta Göran Wärff, d 22 cm.
Utropspris

401338
PARTI RAMAR, ljusstake m.m.
Utropspris

401339
MATTALLRIKAR 14 st, Rörstrand "Grön Anna" ngt slitage, d 24 cm.
Utropspris

401340
KARAFF med glas 4 st, munblåst emaljmålning med Rysk text.
Utropspris

401341
VASER 3 st bla Arabia.
Utropspris

401342
TALLRIKAR 8+6 st Rörtstrand "Grön Anna" d 20 och 21 cm, en med nagg.
Utropspris

401343
VAS keramik sign Herman Kähler Danmark, h 30 cm.
Utropspris
475

401344
FIGURIN Ostindisk, h 18 cm.
Utropspris