Kvalitets- och Dekorativ Auktion
Visning pågår
Visning pågår
Visning pågår

ÄNDRADE ÖPPETTIDER
Valborgsmässoafton 30/4 STÄNGT

KVALITETS- OCH DEKORATIV AUKTION
Första avslut 28/4 19.00

VISNINGSTIDER
OBS ingen in- eller utlämning 28/4
Silver och smycken visas av säkerhetsskäl endast 25-27/4

Tisdag 24/4-Torsdag 26/4 13.00-16.30
Fredag 27/4-Lördag 28/4 11.00-15.00

Föregående sida 1 2 3 4 ... 41 42 Nästa sida

424318
Utropspris
1050

424319
Utropspris
1050

424316
Utropspris

424317
GOLVLAMPOR 1 par, Aneta, modern tillverkning, höjd ca 135 cm/st, bruksslitage.
Utropspris
275

424320
YTTERFODER 1 par, 1900-talets andra hälft, ek, beslag i mässing, H 31, Dia 41 (cm/st) bruksslitage.
Utropspris
375

424323
FÅTÖLJ Rokokostil, 18/1900-tal, björk, skuren dekor med snäckor, märkt OFS, bruksslitage.
Utropspris
475

424324
TRÄDGÅRDSMÖBEL 1900-talets mitt, stålrör & smide, soffa längd 140 cm, 2 karmstolar, slitage.
Utropspris
1500

424326
KARMSTOLAR 1 par, Rokokostil, 1900-talets andra hälft, slitage, skavmärken.
Utropspris

424327
MATSALSGRUPP Modern tillverkning, solid ek, 4 stolar, bord H 75, B 140, D 90 (cm) bruksslitage.
Utropspris
475

424328
SIDEBORD Sent 1900-tal, furu, H 81, B 120, D 35 (cm) bruksslitage.
Utropspris

424331
UTDRAGSSOFFA Tidigt 1900-tal, längd 190 cm, slitage, skavmärken.
Utropspris

424334
BYRÅ 1950/60-tal, fanerad med teak, H B D (cm) bruksslitage.
Utropspris

424335
Utropspris

424321
BYRÅ 1930-tal, björk, H 71, B 84, D 43 (cm) slitage, fläckar, nyckel saknas.
Utropspris

424337
Utropspris

424174
FLASKA Vitland Skellefteå höjd 14 cm.
Utropspris

424175
TAKLAMPA teak/glas, glaskuporna ca 15x15 cm, en kupa med spricka.
Utropspris

424176
BOKSTÖD paret höjd 22 cm.
Utropspris

424177
SKRIN med spelmarker.
Utropspris

424178
KAFFE/MOCKAKOPPAR 6 st med fat Arabia.
Utropspris

424179
BORDSLAMPOR paret höjd 30 cm, en lös del, en prisma saknas.
Utropspris

424180
VÄGGLJUSSTAKAR höjd 27 cm.
Utropspris

424181
SKRIVMASKIN Underwood.
Utropspris

424182
KIKARE + BACKGAMMONSPEL.
Utropspris

424183
KRYDDHYLLA Rörstrand Edit 37x36 cm, mindre skador.
Utropspris

424184
PARTI gardiner.
Utropspris

424185
PARTI ripsmatta, gardinkappa.
Utropspris

424186
VAPENFODRAL läder.
Utropspris

424187
PARTI burk Holmegaard, 12 knivar, mässingsmuggar.
Utropspris

424188
LP-SKIVOR blandat.
Utropspris

424189
LP-SKIVOR blandat.
Utropspris

424190
SKRIN 11x19x28 cm, skador.
Utropspris

424191
SKRIN 12x16x27 cm, skador.
Utropspris

424192
SYSKRIN med innehåll 9x23x32 cm, mindre skador.
Utropspris

424193
PARTI udda porslin, servisdelar trägubbe (defekt).
Utropspris

424194
SERVISPORSLIN Gefle Kosmos 10 tallrikar 23 cm, 8 djupa tallrikar 19 cm.
Utropspris

424195
BADRUMSVÅG Serva.
Utropspris

424196
PARTI flaskor, vaser, skålar m.m.
Utropspris

424197
KAFFEKOPPAR 6 st med fat Germany, en kopp med spricka.
Utropspris

424198
LP-SKIVOR blandat.
Utropspris