Nästa Kvalitetsauktion
Inlämning pågår
Bror Lind - Beskuren
Lars Lerin
Arvid Knöppel
Sengustaviansk spegel

Inlämning pågår till nästa Kvalitetsauktion
Sista inlämningsdag 30/8
Första avslut 9/9 19.00

Föregående sida 1 2 3 4 ... 29 30 Nästa sida

394090
TRÄDGÅRDSSOFFA 1900-talets andra hälft, gavlar och ryggdekor i gjutjärn, längd 127 cm, bruksslitage.
Utropspris

394077
GOLVLAMPA 1900-talets första hälft, tvåarmad, mässing, H ca 150 cm, bruksslitage.
Utropspris

394078
AVLASTNINGSBORD MOdern tillverkning, orientalisk stil, H 50, B 54, D 54 cm, mindre slitage.
Utropspris

394079
STEGE Förlängningsbar, Längd ca 480 cm, slitage.
Utropspris

394080
BLOMPIEDESTAL 1900-talets första hälft, H 90 cm, slitage.
Utropspris

394081
BLOMBORD Modern tillverkning, smide med glasskiva, H 51, B 52, D 22 (cm).
Utropspris

394082
KOMPRESSOR Race 2HP, längd 60 cm, fungerar.
Utropspris

394084
SOFFBORD Modern design, inläggningar, björk, H 55, Dia 82 cm, mindre bruksslitage.
Utropspris
375

394085
HÖRNSKÅP 40-tal fanerat med alm, H 89, B 75 (cm), mindre slitage,någon repa.
Utropspris

394086
ORGELPALL 18/1900-tal, höj/sänkbar, dia 34 cm, slitage.
Utropspris

394087
SÄNGGAVEL Rokokostil skuren dekor, H 121, B 138 (cm), slitage, skavmärken.
Utropspris

394089
SKINNPUFF 1900-talets andra hälft, H 31, Dia 50 (cm) bruksslitage.
Utropspris

394091
PIEDESTAL 1900-talets andra hälft, furu, höjd 70 cm, bruksslitage.
Utropspris

394092
PELARBORD 18/1900-tal, furu, H 77 Dia 58 (cm) slitage.
Utropspris

394093
PALLAR 1 par, IKEA, H 46 Dia 35 (cm) bruksslitage.
Utropspris

394272
EINAR SIGURD BRISSMYR opd 37x45, Fiskebåtar.
Utropspris

394273
TAVLOR 2 st 60x60 och 70x70 cm, oramade.
Utropspris

394274
HASSE OLSSON blandteknik 35x66, Figurer, oramad.
Utropspris

394275
TRYCK Pelle Åberg 64x55, enligt uppgift från Niclas Görans hem.
Utropspris

394276
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR opd 45x66, Skeppsbrott.
Utropspris
900

394277
FOLKE LARSSON opd 62x50, Badande barn.
Utropspris

394278
FOLKE LARSSON opd 61x50, Flicka.
Utropspris

394279
G VALLENTIN opd 45x65, Rådjur i vinterlandskap.
Utropspris

394280
ERIC RHÖNNSTAD opd 46x55, Vinterlandskap.
Utropspris
1500
850

394281
BERTIL WIDBRANDT opd 60x82, Skogstjärn med änder.
Utropspris

394282
FOLKE LARSSON opd 56x70, Tjäder i vinterlandskap.
Utropspris

394283
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR opd 45x65, Vågår vid kust.
Utropspris

394284
Utropspris
1500
700

394285
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR opd 60x60, Fisk.
Utropspris

394302
FICKUR Omega med klockkedja.
Utropspris
850

394303
KARL ALFRED celluloid, höjd 21 cm, slitage.
Utropspris

394304
KRISTALLSKÅL + LOCKASK 20/24 cm.
Utropspris

394305
VATTENKANNA höjd 45 cm.
Utropspris

394306
SEGELBÅTSMODELL längd 54 cm, höjd 55 cm.
Utropspris

394307
FARTYGSMODELL längd längd 52 cm, höjd 44 cm.
Utropspris

394308
SVAMP konstglas Kosta Boda höjd 20 cm.
Utropspris

394309
MATKÄRL militärt i koppar.
Utropspris

394310
FAT groda på näckrosblad diameter 23 cm.
Utropspris

394311
BJÖRN Lisa Larsson längd 9 cm.
Utropspris

394312
BÄGARE mässing Firma Lars Holmström höjd 16 cm.
Utropspris