Auktion 17-18/2
BO-Interiör AB Edsvalla
Resterande varulager
Nästa kvalitetsauktion
Inlämning pågår
Sista inlämningsdag
18 april

OBS objekt inropade 17-18/2
Avhämtning Edsvallavägen 1 Edsvalla
Måndag 19/2 13.00-18.00
Tisdag 20/2 10.00-16.00

NÄSTA KVALITETSAUKTION

Inlämning pågår

Första avslut 28/4 19.00
Visning 21-28/4

Föregående sida 1 2 3 4 ... 21 22 Nästa sida

415664
TAMBURMAJOR Rörmekano Fagerhult, 1900-talets andra hälft, guldfärgad, höjd 182 cm, bruksslitage.
Utropspris

415665
PIEDESTAL gjuten lättmetall, rikt dekorerad, höjd 73 cm, bruksslitage.
Utropspris

415672
Utropspris

415674
BARNSTOL Flätad i rotting, höjd 30/77cm.
Utropspris

415675
KOFFERT tidigt 1900-tal, H 53, B 75, D 45 (cm) slitage.
Utropspris

415682
GRÄSKLIPPARE Meec Tools, med uppsamlare, bruksslitage.
Utropspris

415693
SÄNGBORD 1950/60-tal, fanerat med teak, H 53, B 45, D 30 (cm) mindre bruksslitage.
Utropspris

415667
Utropspris

415669
STOLAR 1 par, Rokokostil, 1900-talets andra hälft, skuren dekor, fläckar, solblekta.
Utropspris

415671
PIEDESTAL 1900-talets andra hälft, 5 hyllplan, höjd 99 cm.
Utropspris

415673
HÖRNATENIENNHYLLA 1900-tal, H 139, B 62, D 45 (cm) slitage, sprickor.
Utropspris

415676
TRÄLÅDA 1900-talets första hälft, H 57, B 94, D 59 (cm) slitage.
Utropspris

415677
AVLASTNINGSBORD 18/1900-tal, ek, H 75, B 65, D 40 (cm) slitage, något slagen skiva.
Utropspris

415678
PIEDESTALER 2 st, 1900-tal, höjd 71 & 101 cm, slitage.
Utropspris

415695
HALLBYRÅ Fröseke, 1960-tal, fanerad med teak, H 38, B 110, D 35 (cm) slitage, skavmärken.
Utropspris

415334
MANSCHETTKNAPPAR 2 st 18 k med stenar, vikt 8.5 gram.
Utropspris
1500
1050

415335
HERRARMBANDSUR Stuhrling Original, etui m.m.
Utropspris

415336
MORMORSUR 14 k guld, d 3.5 cm, vikt 31 gram.
Utropspris
900

415337
PÄRLCOLLIE med 18k vitguldslås.
Utropspris

415338
RING 14 k, strl 15.5 mm, vikt 2.8 gram.
Utropspris

415339
RING 18 k, strl 17.5 mm, vikt 3.5 gram.
Utropspris
700

415340
RING 18 k med diamant, strl 18.5 mm.
Utropspris

415341
HALSBAND 18 k, vikt ca 1 gram.
Utropspris

415342
KAMÉHÄNGE 18 k, h 2 cm.
Utropspris

414707
RING MED STEN 18 k, ej stpl, strl 15.5 mm, vikt 4.7 gram.
Utropspris
1400

414708
ARMBAND 14 k, stenar och pärlor, vikt 6.4 gram.
Utropspris
1500
900

414709
RING 14 k, strl 17.5 mm, vikt 3.2 gram.
Utropspris

414710
RING 14 k, strl 19 mm, vikt 1.5 gram.
Utropspris

413379
SPEGEL plast, d 48 cm.
Utropspris

415480
GERHARD WIHLBORG opd 43x35, Blommor, dukskada.
Utropspris

415481
JENS GUSTAVSEN opd 61x50, Fiskebåtar Lofoten.
Utropspris

415450
MATSERVIS 37 delar.
Utropspris

415451
ÖRHÄNGEN 3 par, silver.
Utropspris

415452
WHISKYGLAS 5+12 höjd 6/8 cm.
Utropspris

415453
UPPLÄGGNINGSFAT Rörstrand 27x46 cm.
Utropspris

415454
KÄRLHANDDUKAR olika modeller.
Utropspris

415455
PARTI kopparföremål.
Utropspris

415456
PARTI kärlhanddukar m.m.
Utropspris

415457
PARTI lyktor, hushållsvåg, mortlar m.m. skador förekommer.
Utropspris

413380
VAS Rörstrand "Flambé" dekor Clason, h 18 cm.
Utropspris