Stor kamerasamling
Stor kamerasamling
försäljes 18-19/8
försäljes 18-19/8
Visning endast 16-17/8
Visning endast 16-17/8
Proveniens Ove Karlsson, Grythyttan
Inlämning pågår
till nästa kvalitetsauktion

Inlämning pågår till nästa Kvalitetsauktion
Sista inlämningsdag 5/9
Första avslut 15/9 19.00

På grund av semestrar tar hanteringen av transporter längre tid än vanligt.

Till kamerasamlingen

Föregående sida 1 2 3 4 ... 32 33 Nästa sida

435144
DAMCYKEL Monark, 1900-talets andra hälft, 27" hjul, bruksslitage, nyckel saknas.
Utropspris

435145
Utropspris
275

435146
Utropspris

435147
TREBENSGRYTA Gjutjärn, höjd 44, diameter 55 (cm)
Utropspris

435148
BARGLOB 1900-talets andra hälft, H 97 D 70 (cm) bruksslitage.
Utropspris
1500-2000
1150

435149
Utropspris

435150
Utropspris

435151
Utropspris

435152
Utropspris

435153
PELARBORD Rokokostil, 1900-talets andra hälft, rotfanerad skiva, H 61, B 57 (cm) slitage.
Utropspris

435154
ELSCOOTER Miele Highlands, slitage, batteri tar ej laddning.
Utropspris
450

435155
MATGRUPP 1900-talets andra hälft, furu, 4 stolar, bord H 74, Dia 121 (cm) bruksslitage, skavmärken.
Utropspris

435477
UNO LINDBERG pastell, 46x65 cm.
Utropspris

435478
BO SWENSON litografi 102/125, 80x67 cm.
Utropspris

435479
SVEN-ERIK JOHANSSON litografi 167/310, 45x68 cm.
Utropspris

435309
PARTI LEKSAKER bla Brio.
Utropspris

435276
SPEGEL MED LAMPETTER 1940/50 tal, skuren dekor, spegelns h 90 cm.
Utropspris

435277
REN tillverkad av bla Björk, h 72 l 60 cm.
Utropspris

435278
SKRIVBORDSSTÄLL Brons stpl, skrivbordsställ Marmor.
Utropspris

435279
VÄGGUR 1800 tal, Junghans, d 25 cm, nyckel saknas.
Utropspris

435280
FÖRSTÄRKARE Marshall.
Utropspris
450

435281
GLASPJÄSER 3 st sign Orrefors, Öhrström och Palmqvist.
Utropspris

435282
TÅRTBESTICK Scandia + nysilver "Franska Liljan" m.m.
Utropspris

435283
UNDERLÄGG 4 st Svenskt Tenn, tavlor m.m.
Utropspris

435284
PARTI trästop, porslin, tavlor m.m.
Utropspris

435285
LJUSSTAKAR 2 st mässing stpl Hovmantorp h 23 cm + kandelaber 5 armad.
Utropspris
275

435286
PARTI GLASFÖREMÅL.
Utropspris

435287
SERVIS koboltblå med gulddekor.
Utropspris
275

435288
DESSERTSKÅLAR 6 st, konstglas, d 10 cm.
Utropspris

435289
SKOMAKARLAMPOR 2 st ca år 1900, porslinshissen med spricka.
Utropspris

435290
TAKLAMPA Jugend, ca år 1900, kopparstomme med glaskupa, d 32 cm.
Utropspris

435291
VÄGGLYSTRAR 2 st, 1900 tal, h 28 cm.
Utropspris

435292
SKOMAKARLAMPOR 2 st, ca år 1900.
Utropspris
275

435293
HANS ÅNGSÄTER opp, 27x22 cm.
Utropspris

435294
FLAGGA 1900 talets första hälft, 180x260 cm.
Utropspris

435310
CISTERN MED KRAN Koppar, h 50 cm.
Utropspris

435311
TRÄDGÅRDSFIGUR cement, h 40 cm.
Utropspris

435312
PRESSGLASFAT, porslin bla Thomas Germany.
Utropspris

435313
DIGITALMIXER PreSonus.
Utropspris
650

435314
VASER 4 st, metall, h 7-41 cm.
Utropspris