Ford Cortina
Säljes 15/10
Proveniens konstnär Harry Moberg
Lena Cronqvist

NÄSTA KVALITETSAUKTION
Inlämning pågår
Första avslut 8/12 19:00
Sista inlämningsdag 28/11

Föregående sida 1 2 3 4 ... 29 30 Nästa sida

442810
Utropspris

442819
Utropspris
1100

442818
KORGFÅTÖLJ 1900-talets andra hälft, flätad i rotting, bruksslitage.
Utropspris

442801
BYRÅ Nyrenässans, sent 1800-tal, ådringsmålad, H 130, B 91, D 52 (cm) bruksslitage, skavmärken.
Utropspris

442803
VÄGGBORD 1900-talets första hälft, H 72, B 59, D 28 (cm) bruksslitage, skavmärken.
Utropspris

442806
Utropspris

442807
FÅTÖLJ Ikea, Stockholm serien, modern tillverkning, ben i ek, några mindre fläckar.
Utropspris

442809
STOLAR 4 st, 1940-tal, björk, mindre bruksslitage, några mindre fläckar.
Utropspris

442811
KARMSTOL 1900-talets mitt, klädd med konstskinn, mindre bruksslitage.
Utropspris
275

442812
FÅTÖLJ 1900-talets andra hälft, kromade stålrör, svart canvas, bruksslitage.
Utropspris

442815
KARMSTOL Rokokostil, 1900-talets andra hälft, skuren dekor, plyschklädsel.
Utropspris

442813
SOLSTOLAR 2 st, 1900-talets mitt, fällbara, bruksslitage.
Utropspris

442804
PALL 1900-talets första hälft, björk, H 46, B 51, D 35 (cm) bruksslitage.
Utropspris

442808
Utropspris

442816
STOLAR 3 st, Senempire 1800-tal, björk, bruksslitage, mindre fläckar.
Utropspris

442526
SKOLPLANSCH "kräfta", skador, 105x80 cm.
Utropspris

442527
AFFISCH Lasse Åberg, 49x69 cm.
Utropspris

442528
BRODERI bla med pärlor, 18/1900 tal, 43x39 cm.
Utropspris

442529
GERHARD GUSTAVSON Hammarö 1957, opp, 54x80 cm.
Utropspris

442530
BRODERI PÅ SIDEN Orientalisk, 114x45 cm.
Utropspris

442531
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR 2 st, opd, 60x60 cm.
Utropspris

442532
GRETA RUDMAN akvarell, 59x44 cm.
Utropspris

442533
THORE ANDERSSON "vildrosor" träsnitt, 44x58 cm.
Utropspris

442534
AFFISCH David Bowie, 58x41 cm.
Utropspris

442535
SPEGEL Empirestil, förgylld, 52x52 cm.
Utropspris

442536
AFFISCH Lars Lerin, 68x50 cm.
Utropspris

442537
LENNART FRISK litografi 88/300, 38x51 cm.
Utropspris

442538
FOTOGRAFI "båten Selma Lagerlöf" 39x49 cm.
Utropspris

442539
INGEMAR HANSSON akvarell, 23x35 cm.
Utropspris

442540
Utropspris

442541
HANS KAJTORP träsnitt, 53x47 cm.
Utropspris

442542
ERLING BERGFORS opd, 55x71 cm.
Utropspris

442543
MARINA NYGREN opp, 43x75 cm.
Utropspris

442544
INGEMAR HANSSON opd, 75x95 cm.
Utropspris

442545
INGEMAR HANSSON opd, 65x92 cm.
Utropspris

442546
INGEMAR HANSSON opd, 77x95 cm.
Utropspris

442471
LJUSSTAKE längd 37 cm.
Utropspris

442472
KÄRLHANDDUKAR 12 st.
Utropspris

442473
BOK Svenskt billexikon All världens bilmärken 1885-1969.
Utropspris

442474
BOK En bok om nedre Ullerud, i läderfodral.
Utropspris