Föregående sida 1 2 ... 24 25 26 27 28 29 30 Nästa sida

396422
KOMMOD 1800-tal, i furu, H 74, B 46, D 41 (cm) slitage, sprickor, lagningar.
Utropspris

396423
SPELBORD 1800-tal, mahogny, H 77, B 92 (cm) slitage, torrsprickor slagen skiva & ben.
Utropspris

396429
FÅTÖLJER 1 par, 1940-tal, bruksslitage, fläckar.
Utropspris

396430
Utropspris

396432
KORNISCH längd 305 cm, bruksslitage.
Utropspris

396434
SPELBORD 1900-talets andra hälft, fällbart, klätt med filtmatta, H 70, B 89, D 89 (cm) slitage.
Utropspris

396435
TAMBURMAJOR 1900-talets andra hälft, stålrör, guldfärgad, höjd 180 cm, slitage.
Utropspris

396436
Utropspris

396591
PARTI almått, brandspruta + skopa i koppar.
Utropspris

396592
TVÄTTSERVIS 3 delar Göteborg.
Utropspris

396593
HATTMÅTT mässing.
Utropspris

396594
HUSHÅLLSVÅG Lindells höjd 26 cm.
Utropspris

396595
OSTKUPA med fat, kupans diameter 18 cm.
Utropspris

396596
LAMPETT mässing höjd 47 cm.
Utropspris

396597
POTATISKAROTT Gustavsberg Terma höjd 10 cm.
Utropspris

396598
KAKBURK tredelad höjd 25 cm.
Utropspris

396599
LÅDSPEGEL mahognyfanerad längd 54 cm, skador, lös list.
Utropspris

396600
KOPPARBUNKAR 2 st diameter 38/51 cm.
Utropspris

396601
ALADÅBFORM koppar 26 cm.
Utropspris

396602
VINDFLÖJEL ca 55 cm.
Utropspris

396603
KOPPARBALJA 13 liter.
Utropspris

396604
KOPPARKITTEL med lock längd 43 cm.
Utropspris

396605
BESTICK 3x10 + 6 dessertskedar.
Utropspris

396606
PARTI Gustavsberg Lagun 5 delar.
Utropspris

396607
PLÅTBURK 11x25x35 cm.
Utropspris

396608
KOPPARFLASKOR 2 st höjd 25 cm.
Utropspris

396609
PARTI stenbricka, ostindiska krukor, elefantfigurin höjd 28 cm och lägre.
Utropspris

396610
PARTI ljusstakar och lampetter i mässing.
Utropspris

396710
BORDSLAMPA keramik, Bröderna Lomarker Kil, h 43 cm.
Utropspris

396711
SKÅL PÅ FOT pressglas, h 21 d 23 cm.
Utropspris

396712
TOMTE l 28 cm.
Utropspris

396713
MAJA FJAESTAD träsnitt, 14x7 cm.
Utropspris

396714
LINJAL märkt Augusta Drakenberg, l 30 cm.
Utropspris

396715
KÄPP med Silvertopp.
Utropspris

396716
SKÅL Meissen, l 18 cm.
Utropspris

396717
SKED Silver, l 18 cm.
Utropspris

396718
PORSLIN 3 delar, Rosenthal.
Utropspris

396719
FOTORAM Koppar, Jugend, h 25 cm.
Utropspris

396720
SAMLING MAJBLOMMOR.
Utropspris

396721
FIGURER 7 st Rolf Lidberg.
Utropspris