Föregående sida 1 2 ... 25 26 27 28 29 30 31 ... 37 38 Nästa sida

407896
GLASFLASKOR 2 st, äldre, h 20 och 22 cm.
Utropspris

407897
DIVERSE PORSLIN bla Pyro och Röd Rubin.
Utropspris

407898
TAVLOR 3 st, tryck.
Utropspris

407899
KRISTALLFÖREMÅL bla karaffer.
Utropspris

407900
LITTERATUR bla Dalsland.
Utropspris

409201
GLASFÖREMÅL bla munblåst brännvinskaraff.
Utropspris

409202
ALLMOGEASK, ljusstakar, yxa, prydnadstavlor m.m.
Utropspris

407999
Utropspris

409715
PARTI JULLYKTOR, tomte m.m.
Utropspris

407986
SOFFA 1900-talets andra hälft, längd 140 cm, höjd 73 cm djup, 50 cm, bruksslitage, skavmärken.
Utropspris

409716
PARTI TOMTAR.
Utropspris

407990
SPEGELBYRÅ 1900-talets första hälft, H 176, B 123, D 46 (cm) slitage, färgsläpp, nyckel saknas.
Utropspris

409717
TOMTE 1900 tal, keramik, h 27 cm.
Utropspris

407994
Utropspris

409718
TOMTE MED LYKTA keramik, 1900 tal, h 26 cm.
Utropspris

407989
Utropspris

409719
TOMTENISSE Nittsjö keramik, h 11 cm.
Utropspris

407991
Utropspris

409720
TOMTAR 4 st, färgskav, den största med lagning.
Utropspris

407992
Utropspris
650

409721
STATYETT snögubbe, porslin med sockel i konstmassa, h 38 cm.
Utropspris

407993
Utropspris

409722
DIVERSE JULTEXTILIER OCH HALMPRYDNAD Arvika hemslöjd.
Utropspris

407995
Utropspris

409723
PARTI VERKTYG.
Utropspris

407998
Utropspris

407987
EMMAFÅTÖLJ Rokokostil, 1900-talets mitt, slitage/fläckar.
Utropspris

407979
Utropspris

407981
BARNSTOL Stokke "Tripp Trapp" slitage, bygel saknas.
Utropspris

407982
KISTA/TRÄLÅDA 1900-talets första hälft, H 50, B 88, D 56 (cm) slitage.
Utropspris

407983
STOL Nyrenässans 18/1900-tal, valnöt & björk, skuren dekor, klädd med sammet, mindre bruksslitage.
Utropspris

409203
SPISSTÄLL gjutjärn, l 27 cm.
Utropspris

409204
PARTI LAMPDELAR.
Utropspris

409205
PARTI PORSLIN bla Arabia.
Utropspris

409206
PARTI RAMAR.
Utropspris

409207
PORSLIN bla Arabia.
Utropspris

409208
POSTLÅDA, EP skivor, skoknekt.
Utropspris

409209
SAMLING PRESSGLASFÖREMÅL.
Utropspris

409210
PARTI MÄSSING, nysilver m.m.
Utropspris

409211
FÖNSTER 2 st, blyinfattade, 42x35 cm.
Utropspris