Föregående sida 1 2 ... 25 26 27 28 29 30 ... 33 34 Nästa sida

402206
VINGLAS 6 st Iittala Essence höjd 22 cm.
Utropspris
275

402207
KAFFESERVIS Hackefors för 11 personer.
Utropspris

402208
KYRKOMODELL Hammarö Kyrka längd 42 cm.
Utropspris

402209
ELEFANT Gustavsberg höjd 11 cm.
Utropspris

402210
HUS Gustavsberg "Bagdad" B Vallien höjd 11 cm.
Utropspris

402211
BULLDOG Gustavsberg Lisa Larsson höjd 14 cm.
Utropspris

402212
FIGURIN Lisa Larsson "Sigrid" höjd 15 cm.
Utropspris

402213
FIGURIN Lisa Larsson "Kalle" höjd 18 cm, skada.
Utropspris

402214
FIGURIN Lisa Larsson"Malin" höjd 19 cm, nagg under ena foten.
Utropspris

402215
FIGURIN Lisa Larsson höjd 15 cm, längd 22 cm.
Utropspris

402216
LEJON Lisa Larsson höjd 5 cm.
Utropspris

402217
LEJON Lisa Larsson höjd 16 cm.
Utropspris

402218
FISK Sven Wejsfelt Gustafberg längd 17 cm höjd 9 cm.
Utropspris

402219
FIGURIN Lisa Larsson "lotta" höjd 18 cm, färgskiftning i tillverkningen.
Utropspris

402220
BULLDOG Lisa Larsson höjd 7 cm.
Utropspris

402221
FIGURIN Lisa Larsson "Pelle" höjd 20 cm, skavmärken.
Utropspris

402222
MATSERVIS Rörstrand 4x12 + 9 serveringsdelar.
Utropspris

402223
FARTYGSTAVLA SS Dania 33x47 cm.
Utropspris

402224
POSTER Lars LErin 33x43 med ram.
Utropspris

402225
Utropspris

402226
LITOGRAFI 12x17 cm.
Utropspris

402227
TOMTAR 10 st höjd ca 20 cm.
Utropspris

402228
TOMTAR 10 st höjd ca 20 cm.
Utropspris

402229
LJUS 45 st 9 cm, brinntid 38 timmar.
Utropspris

402230
SORTIMENTSLÅDOR 2 st 32x46 cm.
Utropspris

402231
PARTI påskägg, diverse påskfiguriner.
Utropspris

402057
Utropspris

402058
STOLAR 1 par, Karl-Johan 1800-tal, slitage, klädselskador.
Utropspris

402060
KOLONNPIEDESTAL 1900-talets första hälft, björk, höjd 101 cm, slitage.
Utropspris

402061
PIEDESTAL tidigt 1900-tal, höjd 85 cm, slitage, skavmärken.
Utropspris

402064
MAGASINSKÄRRA L 105, B 55 (cm) bruksslitage.
Utropspris

402059
GOLVLAMPA 1900-talets mitt, 2 ljusarmar, mahogny & mässing, höjd 147 cm, slitage.
Utropspris

402062
PIEDESTAL Empirestil, 1900-talets mitt, förgylld dekor, stenskivor, höjd 69 cm, slitage, färgsläpp.
Utropspris

402063
Utropspris
1500-2000

402083
Utropspris

402081
HERRBETJÄNT Fr Brevettato - Italien 1900-talets andra hälft, höjd 105 cm, mindre bruksslitage.
Utropspris

402080
SÄNGBORD 1 par, 1950/60-tal, fanerade med teak, H 56, B 40, D 30 (cm) slitage, skavmärken.
Utropspris

402082
SÄNGBORD Rokokostil, 1940-tal, björk, H 55, B 40, D 35 (cm) slitage.
Utropspris

402084
NOT/TIDNINGSSTÄLL 1900-talets mitt, H 73, B 42, D 30 (cm) bruksslitage.
Utropspris

402498
MJUKISDJUR ca 80 cm.
Utropspris