Föregående sida 1 2 ... 25 26 27 28 29 30 Nästa sida

396722
LARS NORRMAN 2 st, litografier, oramade, den största, 55x74 cm.
Utropspris

396723
FIGURIN Schaubach kunst, h 25 cm.
Utropspris

396724
FIGURIN Lisa L nagg, nötskål Gustavsberg nagg, skål Nylund 2 dra sort, gräddkanna Jugend.
Utropspris

396725
ASSIETTER 6 st, Majolika, d 19 cm.
Utropspris

396726
SAMLARTALLRIKAR 5 st Rörstrand och Gefle.
Utropspris

396727
DAMARMBANDSUR 14 k, glas saknas.
Utropspris

396728
BROSCHER bla Silver.
Utropspris

396729
ÖRHÄNGEN 2 st 18 k med pärlor.
Utropspris

396730
DAMARMBANDSUR Breitling.
Utropspris

396731
PARTI SMYCKEN, klockor.
Utropspris

396732
SAMLING FINGERBORGAR.
Utropspris

396443
Utropspris
1500

396447
Utropspris

396441
TRÄDGÅRDSBORD 1900-talets första hälft, H 75, B 101, D 60 (cm) slitage/färgsläpp, någon lös bräda.
Utropspris

396442
BARNSÄNG 1900-talets första hälft, H 83, L 110, B 52 (cm) slitage, skavmärken, botten saknas.
Utropspris

396444
FÅTÖLJER 1 par "Fabiola" Bröderna Andersson, 1960-tal, stomme i teak, omklädda dynor, fläckar.
Utropspris
1500-2000

396445
SALONGSSOFFA Karl-Johan 1800-tal, furu, längd 183 cm, slitage, klädselskador, 1 sprucket bakben.
Utropspris

396446
Utropspris

396448
DAMCYKEL Husqvarna, 1900-talets mitt, 28" hjul, slitage/korrosion, däck/slang ej kontrollerade.
Utropspris

396449
BARNCYKEL Intersport, 1960-tal, 17" hjul, slitage, korrosion, nyckel saknas.
Utropspris

396450
FLICKCYKEL Monark, 1900-talets mitt, 20" hjul, ramlås med nyckel, slitage, korrosion.
Utropspris

396451
DAMCYKEL Crescent 1900-talets andra hälft, 10 växlar, 27" hjul, slitage, defekt lås.
Utropspris

396452
HERRCYKEL Rambler - Albert Öhman AB Stockhol, 1900-talets mitt, 28" hjul, slitage/korrosion.
Utropspris

396453
HERRCYKEL Trim, 1900-talets mitt, 26" hjul, slitage, korrosion, slitna däck.
Utropspris

396454
HERRCYKEL Skandia, 1900-talets mitt, 28" hjul, slitage, korrosion.
Utropspris

396455
HERRCYKEL Crescent, 1900-talets mitt, 28" hjul, slitage, korrosion.
Utropspris

396918
ATENIENNHYLLA 18/1900-tal, valnöt, H 103, B 60, D 37 (cm) slitage. Aningen ostabil.
Utropspris

396456
HERRCYKEL Speed, 1900-talets mitt, 26" hjul, slitage, korrosion, punktering.
Utropspris

396733
SKÅL Bing & Gröndahl, l 17 cm.
Utropspris

396734
SKÅL Bing & Gröndahl, d 18 cm.
Utropspris

396735
PRESSGLAS Arvika, plåtburk m.m.
Utropspris

396736
SERVERINGSBRICKOR 2 st, l 42 och 55 cm.
Utropspris

396737
GLAS 12 st Itala, h 7 cm.
Utropspris

396738
FAT keramik, Samuel Johansson Arvika, d 34 cm.
Utropspris

396739
SERVERINGSBRICKOR 4 st Mässing, den största 49 cm.
Utropspris

396740
FLASKSKEPP, Zinkmått 4 st.
Utropspris

396741
BANKFACKSBOX l 42 cm.
Utropspris

396742
FAT 2 st metall, antika, d 38 cm.
Utropspris

396743
SERVISDELAR Gefle "grön skotte".
Utropspris

396744
TAVLOR 6 st Rolf lidberg.
Utropspris