Föregående sida 1 2 3 4 5 6 7 ... 21 22 Nästa sida

415567
SYMASKIN Singer.
Utropspris

415908
Utropspris
375

415909
Utropspris

415910
Utropspris

415905
BARNSTOL Stokke "Tripp Trapp" slitage, bygel saknas.
Utropspris

415912
SYSKÅP 1950/60-tal, vitmålat, utfällbar skiva, H 168, B 59, D 32 (cm) bruksslitage, skavmärken.
Utropspris

415915
Utropspris

415917
MASKIN tidigt 1900-tal, Höjd med stång 175, B 62 (cm) slitage.
Utropspris

415918
Utropspris

415919
SÄNGBORD 1 par, 50/60-tal, Carlström & Co, vitmålade, H 53, B 48, D 33 (cm) slitage, skavmärken.
Utropspris

415920
FÅTÖLJ 1900-talets andra hälft, kromade stålrör, skinnklädsel, bruksslitage.
Utropspris

415921
PALL Carl Malmsten "Visingsö" vitmålad, H 44, L 40 (cm) skavmärken.
Utropspris

415922
RULLBORD Gemla Diö, 1960-tal, ek, H 69, L 75, B 50 (cm) bruksslitage, fläckar, torkade hjulbanor.
Utropspris

415923
BYRÅ 1950-tal, fanerad med teak, H 75, B 60, D 33 (cm) bruksslitage.
Utropspris
275

415924
STOLAR 1 par, Oscarianska, sent 1800-tal, valnöt, skuren dekor, mindre slitage.
Utropspris

415927
Utropspris

415568
PARTI ljusstakar, parvaser, brickor m.m.
Utropspris

415875
TAKLAMPA höjd 65 cm, små nagg på insidan av en kupa.
Utropspris

415876
TAKLAMPA med prismor diameter 50 cm.
Utropspris
275

415877
TAKLAMPA Jugend koppar diameter 35 cm.
Utropspris

415878
KRISTALLKRONA höjd utan kedja 45 cm.
Utropspris
1100

415879
LAMPA med pärlfransar diameter 23 cm.
Utropspris

415880
MALMKRONA diameter 70 cm.
Utropspris

415881
TAKLAMPA Jugend diameter 35 cm.
Utropspris
275

415882
TAKLAMPA diameter 40 cm.
Utropspris

413382
TVÄTTSERVIS 3 delar, skador.
Utropspris

413383
KAROTTER keramik ock emalj bl.a. Pyro längd 37 cm och mindre.
Utropspris

413384
TALLRIKAR 6 st djupa diameter 19 cm.
Utropspris

413385
SERVISDELAR Gefle 12 assietter 19.5 cm + 2 uppläggningsfat
Utropspris

413386
SPEGEL 1800 tal, 68x59 cm.
Utropspris

413387
PARTI bricka nysilver 64 cm, kaffekanna emalj.
Utropspris

413388
TILLBRINGARE 4 st bl.a. Rörstrand höjd 25 cm och lägre.
Utropspris

413389
PLÅTBRICKOR 8 st diameter 30 cm, bruksslitage.
Utropspris

413390
KORGSÄNG MED KUDDAR.
Utropspris

413391
PLOMMONSTOP Hollywood Hat Company, strl 54.
Utropspris

413392
PLOMMONSTOP Tress & Co London.
Utropspris

415806
BORDSLAMPA höjd 35 cm.
Utropspris

415807
VAS Rörstrand Gunnar Nylund höjd 30 cm.
Utropspris

415808
BORDSLAMPOR paret höjd 53 cm.
Utropspris
275

415809
KAROTTER 2 st Gustavsberg Pyro ca 20 cm.
Utropspris