Föregående sida 1 2 3 4 5 6 7 ... 24 25 Nästa sida

435907
PARTI Ralston långt linne (M), Tunika lin (M), blus (S), stora i storlekar.
Utropspris

435822
UTDRAGSSOFFA 1800-talets andra hälft, furu, längd 197 cm, slitage.
Utropspris
750

435823
SIDEBOARD 1950/60-tal, teak & ek, H 102, B 150, D 42 (cm) bruksslitage, fläckar.
Utropspris

435824
TRÄDGÅRDSSTOLAR 4 st, Grythyttan Stålmöbler modell A2, fjäderstål, brädor saknas.
Utropspris
1600

435825
KISTA 17/1800-tal, ek, beslag i smide, H 67, B 106, D 51 (cm) slitage, torrsprickor, senare ben.
Utropspris
275

435826
TRÄDGÅRDSSOFFA 1900-talets andra hälft, möjligen Grythyttan, längd 130 cm, bruksslitage.
Utropspris

435828
SLAGBORD 17/1800-tal, 2 lådor, H 75, Skiva 70+74+70 x 104 (cm) slitage, kompletterat, maskstunget.
Utropspris
1500-2000

435829
Utropspris

435833
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ 1900-talets mitt, plyschklädsel, bruksslitage.
Utropspris

435834
Utropspris

435835
Utropspris

435839
SNEDKLAFFSSEKRETÄR 1800-tal, H 102 B 99 D 50 (cm), slitage, passande nyckel saknas.
Utropspris

435840
Utropspris
1200

435856
KLAFFBORD 1900-talets mitt, vitmålat, H 76, B 25+89+25 x 67 (cm) slitage, skavmärken.
Utropspris

435845
SIDEBOARD 1930-tal, björk, H 85, B 140, D 47 (cm) bruksslitage, skavmärken.
Utropspris

435838
SEKRETÄR Modern tillverkning, rullklaff, H 113, B 80, D 45 (cm) bruksslitage, skavmärken.
Utropspris

435514
LARS NORRMAN affisch, 103x66 cm.
Utropspris

435515
LARS NORRMAN affisch, 95x62 cm.
Utropspris

435516
ANDERS HELLER "Stockholm" etsning, 25x32 cm.
Utropspris

435517
TRÄSNITT Ostindiskt, 36x24 cm.
Utropspris

435518
BENGT RÅSTEN blandteknik på metall, 29x52 cm.
Utropspris

435519
OLLE RHÖNNSTAD "vinterlandskap" opd, 22x27 cm.
Utropspris

435520
OLLE NYMAN litografi 59/400, 90x72 cm.
Utropspris

435521
SVEN SCHUTZÉR-BRANZÉN "landskap Ragnvaldstjärn" opd, 38x46 cm.
Utropspris

435522
TOR-IVAR ANDERSSON "gula rosor" opd, 47x39 cm.
Utropspris

435523
SPEGEL Empirestil, 1900 tal, h 76 cm.
Utropspris

435524
TOR-IVAR ANDERSSON "Azalea i fönster" opd, 33x46 cm.
Utropspris

435525
BIRGER EMANUEL HANSSON-BÖE blandteknik, 33x40 cm.
Utropspris

435526
INGRID HAID ISAKSSON opd, 63x55 cm.
Utropspris

435527
TOR-IVAR ANDERSSON "Julifönster" opd, 46x38 cm.
Utropspris

435528
ERIC LUNDBERG opp, 59x41 cm.
Utropspris

435529
TAGE ÅSÉN "jul i Sunne" litografi 155/295, 46x62 cm.
Utropspris

435530
GUSTAV RUDBERG litografi 156/450, 46x52 cm.
Utropspris

435531
SOLSIEG "mitt hemliga hjortronställe" akvarell, 50x35 cm.
Utropspris

435532
SOLSIEG akvarell, 44x59 cm.
Utropspris

433992
VÄSKA Mulberry ca 20x30 cm.
Utropspris

431940
PARLOCKSKÅLAR Gustavsberg, 1800 tal, d 28 cm.
Utropspris

431941
SOPPTERRIN Empire, 1800 talets första hälft, stpl Rörstrand, l 29 cm, spricka i locket.
Utropspris
1000-2000
1050

431942
LJUSSTAKAR 2 st, mässing, stpl Skultuna No 58, h 20 cm.
Utropspris
1000-2000

431943
LOCKASK/SKRIN stpl, 18/1900 tal, l 16 cm (proveniens samlarhem Grums).
Utropspris
1000-2000
450