Föregående sida 1 2 3 4 5 6 7 ... 41 42 Nästa sida

424226
TAVLOR Kerstin Wessberg Giclétryck15x20, Pirjo Åberg akvarell 12x12.
Utropspris

424343
DAMCYKEL Kungs Svaneholm, 28" hjul, 3 växlar, mindre bruksslitage.
Utropspris
1500
1500

424357
Utropspris
3000-4000
5400

424358
TRÄDGÅRDSSOFFA 1900-talets första hälft, längd 105 cm, slitage.
Utropspris

424359
Utropspris
1500-2000
1250

424360
Utropspris
1050

424361
Utropspris

424352
KOFFERT tidigt 1900-tal, H 52 B 83 D 43 (cm), slitage/skavmärken, nyckel saknas.
Utropspris

421047
Utropspris

424322
ELMANGEL Upo, 1900-talets mitt, längd 80, mangelbredd 60 (cm) bruksslitage.
Utropspris

424325
STOL Empirestil, Möbelbolaget Tranås, 1900-talets mitt, ryggdekor med lyra, slitage.
Utropspris

424336
Utropspris

424338
PINNSTOLAR 1 par, 1960-tal, björk & teak, formpressade sitsar, slitage.
Utropspris

424339
Utropspris

424340
Utropspris

424341
SKÅP Barockstil, 1900-talets första hälft, ek, H 141, B 105, D 46 (cm) slitage, skavmärken.
Utropspris

424227
PARTI telefon Kobra (skador), militärmössa, dolk m.m.
Utropspris

424228
PARTI tavlor.
Utropspris

424229
CHAMPAGNESTRUTAR 6 st Orrefors höjd 23 cm.
Utropspris

424230
KONSTGLAS 2 delar Kosta Boda UHV höjd 8/9 cm.
Utropspris

424231
LJUSGROTTOR 9 st Iittala höjd 6 cm.
Utropspris

424290
PARURNOR höjd 29 cm.
Utropspris

424291
PARTI Lego Teknik.
Utropspris

424292
BJÖRNAR 2 st keramik Tilgmans höjd 7/13 cm.
Utropspris

424293
PARTI instruktionsböcker Ford Taunus, program motortävlingar.
Utropspris

424294
PARTI konjakskupor, irishcoffeeglas m.m. bl.a. Orrefors.
Utropspris

424295
SERVISGLAS Kosta 5+7+8+10 höjd 11 cm och lägre.
Utropspris

424296
TILLBRINGARE 5 st höjd 10-17 cm.
Utropspris

424297
PARTI kaffekanna Karlskrona Ignis, skål Rosenthal Sanssouci, 2 tallrikar Rörstrand Svala.
Utropspris

424298
VINGLAS 12 st, dekor med druvklasar höjd 14 cm.
Utropspris

424299
PARTI julporslin Villeroy & Boch.
Utropspris

424407
SERVISDELAR Orrefors Eden 12 mattallrikar, 12 assietter, smörask, liten skål.
Utropspris

424408
SKÅL + VAS Orrefors Tusen fönster höjd 9/19 cm, vasen med beläggning på insidan.
Utropspris

424409
SKÅLAR 2 st Ystad Metall 12.5/16 cm.
Utropspris

424410
KANNOR 2 st Iittala höjd 15/22 cm.
Utropspris

424411
HUNDAR 4 st olika material höjd 17 cm och lägre.
Utropspris

424412
SELTERGLAS 8 st Orrefors höjd 8 cm.
Utropspris
650

424413
TEKANNA rostfri Bodum.
Utropspris

424414
KONSTGLAS 3 delar Kosta Boda höjd 23 cm och lägre.
Utropspris

424415
PARTI ljusstakar Josef Ekberg och Kunglig dansk, tekanna Rörstrand m.m.
Utropspris