Föregående sida 1 2 3 4 5 6 7 ... 29 30 Nästa sida

394606
SKRIVBORDSSTOL tidigt 1900-tal, ek, snurrbar, vippfunktion, slitage, sprucken rygg.
Utropspris

394607
TRANSPORTKÄRRA Hörby Bruk, lastyta H 49, L 200, B 100 (cm) bruksslitage.
Utropspris
950

394604
UTDRAGSSOFFA 18/1900-tal, längd 193 cm, slitage, sprickor.
Utropspris

394601
SKÅP 1940-tal, björk, H 125, B 125, D 45 (cm) bruksslitage.
Utropspris

394602
KARMSTOL 1960-tal, ek, bruksslitage.
Utropspris

394603
STOLAR 1 par, Jugend tidigt 1900-tal, furu, slitage, 1 ostabil.
Utropspris

394605
Utropspris
275

394608
PINGISBORD Stiga Privat, H 75, L 275, B 153 (cm) bruksslitage, nät saknas.
Utropspris
475

394609
GALLERVÄLT bredd 60 cm, bruksslitage.
Utropspris

394610
GRÄSKLIPPARE Husqvarna, handdragare, bruksslitage.
Utropspris

393991
VAGN med galler, H 67 B 121 D 61 (cm) slitage.
Utropspris
375

392239
MÅTT 2 st 5 cl, 1 dl.
Utropspris

392240
HYLLSYSTEM Montana Peter J Lassen 2 hyllor 25x30x70 cm, repor/skavmärken.
Utropspris

392241
SERVIS "rosen". Kanna med nagg insida, kopp med nagg.
Utropspris

394479
BÖCKER Gustav Fröding Samlade skrifter 8 halvfranska band.
Utropspris

393640
BERTIL WAHLBERG opd, 68x34 cm.
Utropspris

393641
CURT JONSSON opd, 40x90 cm.
Utropspris

393642
ISAK BERGSON-DIX opd, 71x47 cm.
Utropspris

393643
VÅGE ALBRÅTEN akvarell, 34x51 cm.
Utropspris

393644
VÅGE ALBRÅTEN akvarell, 25x33 cm.
Utropspris

393645
FOTOGRAFI "Carl-Gustaf" 43x36 cm.
Utropspris

393646
MAJA FJAESTAD "Björkhänge" träsnitt, 22x15 cm.
Utropspris

393647
THORE ANDERSSON lito, 112/260, 24x36 cm.
Utropspris

393648
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR akvarell, sign, 21x15 cm.
Utropspris

393649
OLOF WALFRID NILSSON akvarell, 38x28 cm.
Utropspris

393650
GUNNAR SKÅNBY "strömstare vid Nyfors" etsning, 31x46 cm.
Utropspris

393651
TOR-IVAR ANDERSSON "blommande buskar" opd, 55x46 cm.
Utropspris
375

393652
HARRY MOBERG träsnitt, 37x30 cm.
Utropspris

393653
SVEN SCHUTZÉR-BRANZÉN "vinter vid Ängssjön" akvarell, 23x30 cm.
Utropspris

393654
SVEN SCHUTZÉR-BRANZÉN lito, 28x40 cm.
Utropspris

393655
HERMAN REYERS batik, 62x71 cm.
Utropspris

393656
SVEN SCHUTZÉR-BRANZÉN akvarell, 45x33 cm.
Utropspris

393657
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR sign, opp, 61x72 cm.
Utropspris

393658
BENGT OLSON lito, 56x41 cm.
Utropspris

393659
HERMAN REYERS akvarell, 27x35 cm.
Utropspris

393660
AFFISCH Erling Ärlingsson, 68x49 cm.
Utropspris

393661
BERTIL DAHLSTRAND lito, 50x62 cm.
Utropspris

392235
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR opd 51x64, Månsken, krackelyrer.
Utropspris

392236
Utropspris

394432
VÄGGLAMPA spånarbete märkt Hans-Agne Jakobson höjd 37 cm.
Utropspris