Föregående sida 1 2 3 4 5 6 7 ... 33 34 Nästa sida

401082
AXEL NIPSTAD opp 60x44 cm.
Utropspris

401279
Utropspris
1650

401262
Utropspris
1500-2000
900

401273
Utropspris
1500-2000

401278
Utropspris
650

401263
Utropspris
1500-2000

401260
Utropspris

401275
FÄLLBORD Senempire 1800-tal, björk, H 68, Dia 85 (cm) slitage, någon torrspricka.
Utropspris

401264
GOLVLAMPA 1960-tal, ek & mässing, 3-delad fot, höjd 131 cm, bruksslitage.
Utropspris
475

401265
Utropspris

401277
BOKHYLLA 1900-talets första hälft, mahogny, H 121, B 95, D 25 (cm) slitage, skavmärken.
Utropspris
275

401276
GUNGSTOL ek, otydligt signerad 1947 - enligt uppgift från Arvika, bruksslitage.
Utropspris

401268
Utropspris

401503
Utropspris

401255
PIEDESTAL Tidigt 1900-tal, höjd 100 cm, mindre slitage.
Utropspris

401258
PALL 1900-talets mitt, teak, svartlackerade ben, H 45, Dia 40 (cm) bruksslitage, skavmärken.
Utropspris

401326
SPRITLYKTA h utan handtag 34 cm.
Utropspris

401327
KAP OCH GERSÅG Serva.
Utropspris
275

401328
KONSTGLAS 3 delar etikettmärkt Jozefina Krosno Polen.
Utropspris

401329
HALSBAND Bärnsten.
Utropspris

401330
GARDINER 2 längder handvävda ca 200x36 cm.
Utropspris

401331
PORTFÖLJ Cavalet, nyckel medföljer.
Utropspris

401332
DJUPPRIGG Cannon med sänke.
Utropspris

401333
VÄGGUR Westerstrand, h 55 cm.
Utropspris

390597
MANGELKORG längd 80 cm.
Utropspris

400791
GRIS höjd ca 40 cm.
Utropspris
375

400792
KAFFE/TEKOPPAR 2 st Rörstrand.
Utropspris

400793
TALLRIKAR 2 st ostindiska diameter 22 cm, nagg.
Utropspris

400794
FAT + SKÅLAR bl.a. Orrefors diameter 30 cm och mindre.
Utropspris

400795
GROGGLAS 4 st Helgsslipning höjd 13 cm.
Utropspris

400796
PARTI diverse bestick.
Utropspris

400797
BLOMKRUKA höjd 17 cm, ålderskrackelyrer.
Utropspris

400798
BORDSLAMPA höjd med lamphållare 55 cm.
Utropspris

400799
KISTA 28x40x50 cm.
Utropspris

400800
TAVLOR 3 st.
Utropspris

400801
SPEGEL 76x40 cm.
Utropspris

400802
TAKPLAFOND diameter 26 cm.
Utropspris

400803
PARTI ljusgrottor, ljusstakar bl.a. Orrefors Hallon.
Utropspris

400804
PARTI skålar, konstglassvamp m.m.
Utropspris

400805
LJUSMANSCHETTER 16 st.
Utropspris