Föregående sida 1 2 3 4 5 6 7 ... 28 29 Nästa sida

388077
AVLASTNINGSBORD Engelsk stil, 1900-talets andra hälft, H 71, B 34, D 27 (cm) skavmärken.
Utropspris

388078
PELARBORD 18/1900-tal, fanerat med valnöt, H 75, Dia 44 (cm) bruksslitage.
Utropspris

388060
GOLVLAMPA 1900-talets mitt, svartlackerat stål, 3 ljusarmar, höjd ca 150 cm, bruksslitage.
Utropspris
650

388065
Utropspris

388083
BORD Kolonialstil, 18/1900-tal, stomme i bambu, H 77, B 67, D 52 (cm) skavmärken, färgsläpp.
Utropspris

388086
KARMSTOL Sonna Rosén "Solfjädern" Nässjö Stolfabrik 1900-talets mitt, vitmålad, ryggen sned/lagning.
Utropspris
475

388088
Utropspris
375

388087
CITYBIKE Kynast, 21 växlar, 26" hjul, mindre bruksslitage.
Utropspris
650

388090
Utropspris

388093
Utropspris
475

388066
GRIND 18/1900-tal, från järnvägsvagn, i smide, H 89, L 93 (cm)
Utropspris

388072
HERRBETJÄNT Fr - Italien, 1900-talets andra hälft, höjd 105 cm, bruksslitage.
Utropspris

388080
Utropspris

388082
GOLVLAMPA Aneta, 1900-talets andra hälft, ställbar arm, höjd 155 cm, bruksslitage.
Utropspris

388084
Utropspris

388085
SALONGSBORD 1940-tal, fanerat med alm, H 61, Dia 75 (cm) slitage/skavmärken, foten med fanérsläpp
Utropspris

388089
SYSKRIN 1950/60-tal, fanerat med teak, H 60, B 48, D 33 (cm) mindre slitage.
Utropspris

388091
Utropspris

388094
VÅG Lindells, 1900-talets mitt, höjd 100 cm, bruksslitage.
Utropspris

388095
PINNSTOLAR 4 st, Ikea "Tellus" 1960-tal, i bok, bruksslitage.
Utropspris

388097
ÖLGLAS 6 st, Lasse Åberg, höjd 23 cm/st.
Utropspris
275

388096
SNAPSGLAS Lasse Åberg, 8 st, höjd 11,5 cm/st, 1 med litet nagg.
Utropspris

388098
ÖLGLAS 8 st, Lasse Åberg, höjd 23 cm/st.
Utropspris

387833
SKÅLAR 3 st Orrefors Fuga diameter 12/16/19 cm.
Utropspris
375

388387
IKON bemålat trä, 77x49 cm.
Utropspris

388388
JEAN ROSENGREN opd 50x70 cm, dukskador.
Utropspris

388389
JAN FALKMAN lito 32x57 cm.
Utropspris

388390
BJÖRN JULIN opd 37x45 cm.
Utropspris

388391
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR sign, opp 49x39 cm.
Utropspris

388392
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR opd 44x33 cm.
Utropspris

388393
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR opd 31x45 cm.
Utropspris

388394
STIG OLSON litografi 37/100, 72x51 cm.
Utropspris

388395
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR opd, sign, skador 57x68 cm.
Utropspris

388396
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR opd, sign 77x66 cm.
Utropspris

388397
GUNNAR DAHLSTRAND opd 64x78 cm.
Utropspris

388398
FOTOGRAFI signerat, 49x68 cm.
Utropspris

388901
WALTER LILJENBERG opd 45x65 cm.
Utropspris

388902
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR sign, opp 49x59 cm.
Utropspris

388903
HENNING HOVGAARD opd 44x64 cm.
Utropspris

388904
DAN LINDSTRAND opd 62x46 cm.
Utropspris