Föregående sida 1 2 3 4 5 6 7 ... 22 23 Nästa sida

430117
MATTA Orientalisk handknuten, 196x146 cm, bruksslitage.
Utropspris
475

430118
SALONGSMATTA Rya, 1900-talets mitt, handvävd, 322x187 cm, bruksslitage, någon mindre fläck.
Utropspris

430119
MATTA Rölakan, handvävd, signerad, 200x140 cm, släppt kantsöm, några mindre fläckar.
Utropspris

430120
MATTA Rya, maskinknuten, modern tillverkning, Dia 157 cm.
Utropspris

430121
MATTA Maskinknuten, 1960-tal, 199x139 cm, bruksslitage.
Utropspris

430122
MATTA Persisk handknuten, 210x147 cm, bruksslitage.
Utropspris

430123
MATTA Afghan, handknuten, 187x129 cm, slitage.
Utropspris

430124
MATTA Maskinknuten, 109x69 cm, bruksslitage.
Utropspris

430125
MATTA Persisk handknuten, 150x115 cm, bruksslitage.
Utropspris

430126
MATTA Bochara, handknuten, 178x129 cm, mindre bruksslitage.
Utropspris
375

430043
RYGGSÄCKAR 2 st, 32 cm.
Utropspris

430044
LJUSSTAKAR 4 st Iittala Festivo höjd 12/18/25/25 cm.
Utropspris
900

430045
STEREOSKOP med bilder.
Utropspris

430146
Utropspris

430147
Utropspris

430142
Utropspris

430143
UTDRAGSSOFFA 1800-tal, björk & furu, längd 195 cm, slitage, torrsprickor, senare lock.
Utropspris

430144
Utropspris
275

430145
BANKETT Karl-Johan 1800-tal, björk, H 42/55, L 52 (cm) bruksslitage.
Utropspris
275

430148
Utropspris

430149
ORGELPALL sent 1800-tal, snurrbar, höj/sänkbar, dia 38 cm, slitage, några dekorelement saknas.
Utropspris

430150
VAGGA Allmoge 1800-tal, H 46, L 92, B 81 (cm) slitage, skavmärken.
Utropspris

430151
SIDEBOARD 1960-tal, ek, H 73, B 170, D 42 (cm) bruksslitage, skavmärken.
Utropspris

430152
Utropspris

430329
FIGURIN keramik Cajans Keramik höjd 20 cm.
Utropspris

430136
Utropspris
850

430138
SOFFBORD 1900-talets mitt, fanerat med teak, H 58, B 120, D 55 (cm) bruksslitage, fläckar.
Utropspris

430139
Utropspris

429885
HERRARMBANDSUR Omega Seamaster 30.
Utropspris
1750

429886
HERRARMBANDSUR Siduna, repor/slitage.
Utropspris

429887
DAMARMBANDSUR Tissot, 18 k i ur och band, totalvikt 19.8 gram.
Utropspris
3300

429888
HALSSMYCKE Silver, stpl HS Danmark.
Utropspris

429889
DAMARMBANDSUR Record, 14 k i uret 18 k i bandet, totalvikt 17.5 gram.
Utropspris
1250

429890
ARMBAND Silver, stpl HS Danmark.
Utropspris
375

429891
Utropspris

429892
HALSBAND Bärnsten.
Utropspris

429893
ARMBAND Brons Sarpaneva Finland + halssmycke Brons Finland.
Utropspris

429894
HALSSMYCKE MED GRANATER.
Utropspris

429895
ARMBAND MED GRANATER.
Utropspris

429896
RING 18 k med granater, strl 17 mm, vikt 4.6 gram.
Utropspris
750