Föregående sida 1 2 ... 28 29 30 31 32 33 Nästa sida

427798
SYLTKRUKA låg modell höjd 16 cm.
Utropspris

427799
ÖRN metall höjd 30 cm, skada.
Utropspris

427800
TAKLAMPA diameter 34 cm.
Utropspris

427801
BÖCKER Jernkontorets Annaler inbundna 1817-1931 luckor i årtalsföljden).
Utropspris

427802
BÖCKER bl.a. järnbruk.
Utropspris

427803
BÖCKER Fagerstabrukens Historia 1-5.
Utropspris

427804
KOKKÄRL 5 st Nils Johan.
Utropspris

427805
PARTI linnedukar m.m. bl.a. Klässbol.
Utropspris

423652
Utropspris
3000-4000

427633
HÄNGSKÅP Allmoge 17/1800-tal, ådringsmålat, H 68, B 47, D 28 (cm) slitage.
Utropspris

427635
SOFFBORD Rokokostil, modern tillverkning, patinerad yta, H 43, B 80, D 80 (cm)
Utropspris

427636
RULLBORD 1900-talets andra hälft, metall, rökfärgade glasskivor, H 62, Dia 49 (cm) bruksslitage.
Utropspris

427637
STOL Rokoko, provinsarbete 17/1800-tal, slitage, dyna med fläckar.
Utropspris

427638
Utropspris

427639
Utropspris

427643
STOLPLYKTOR 1 par, Modern tillverkning, gjutjärn, med fästplatta, H 74, B 31, D 31 (cm/st)
Utropspris

427646
Utropspris

427651
BÄNK Modern tillverkning, H 43/52, L 100, B 31 (cm) bruksslitage.
Utropspris

427644
VÄGGLYKTOR 1 par Modern tillverkning i gjutjärn, H 100 B 30 D 40 cm/st.
Utropspris
3000-4000

427654
Utropspris

427634
HERRBETJÄNT 1900-talets andra hälft, höjd 110 cm, bruksslitage.
Utropspris

427645
URNOR 1 par, Empirestil, gjutjärn, modern tillverkning, H 75, Dia 57 (cm).
Utropspris
3000-4000

427655
TRÄDGÅRDSGRUPP Jung - Tyskland, 2 ställbara fåtöljer, bord med ställbar höjd 51-61, skiva 60x80 (cm)
Utropspris
1500-2000

427743
LJUSSTAKAR 3 st Iittala Festivo höjd 8/12/18 cm.
Utropspris

427744
PRISPOKAL silver höjd 9 cm, vikt 60 g.
Utropspris

427745
LJUSSTAKAR paret silver höjd 15 cm.
Utropspris

427746
STRUTSKÅL höjd 37 cm.
Utropspris

427747
HENRY GUSTAFSSON skulptur Lyftet höjd 9 cm.
Utropspris

427748
ÄNGLAKÖR Goebel 3 delar höjd 11 cm.
Utropspris

427749
TVÄTTSERVIS Rörstrand spetsmönster 2 delar 27/33 cm.
Utropspris

427750
KAROTTER 3 st bl.a. Pyro 22/24/24 cm, bruksslitage.
Utropspris

427751
SKÅL + VAS Orrefors 17/19 cm.
Utropspris

427752
PARTI ostindiskt porslin, locket saknas på en tekanna.
Utropspris

427753
ROSTFRIA BESTICK Gense.
Utropspris

427754
PARTI porslin bl.a. IKEA Midsommar.
Utropspris

427755
Utropspris

427756
FIGURINER 2 st Goebel höjd 10 cm.
Utropspris

427757
Utropspris

427758
TERRIN Rörstrand Iris, ett handtag med spricka.
Utropspris

427759
INGA LINDÉN 3 st handtryck Blommor.
Utropspris