Föregående sida 1 2 ... 29 30 31 32 33 34 35 ... 41 42 Nästa sida

423061
KLAFFBORD England tidigt 1900-tal, mahogny, H 76, största skivan 70x61 cm, slitage, avslag.
Utropspris
500-1000

423530
SÄNGBORD 1 par, England 1900-talets mitt, mahogny, H 66 B 48 D 42 (cm/st) bruksslitage.
Utropspris
1000-2000

423526
SALONGSMATTA Nain, Persisk handknuten, 290x195 cm, någon mindre fläck.
Utropspris
3000-4000
475

423003
Utropspris
4000-6000

423008
Utropspris

423812
SPEGEL Sengustaviansk ca år 1800, h 140 b 70 cm.
Utropspris

423010
Utropspris

423019
Utropspris
3000-5000

423030
STOLAR 4 st, Gustavianska 17/1800-tal, skuren dekor, slitage, skavmärken, mindre fläckar.
Utropspris

423029
Utropspris
1500-2000

423067
Utropspris
3000-4000

423035
Utropspris
1000-2000

423001
Utropspris
8000-10000

423017
KARMSTOL Carl Malmsten "Calmare Nyckel", Åfors möbelfabrik, ek, bruksslitagae, klädselslitage.
Utropspris
500-1000

423005
SALONGSMATTA Kirman, Persisk handknuten, 438x309 cm, bruksslitage (proveniens Storfors herrgård)
Utropspris
3000-5000

423025
Utropspris

417229
MATTA Rölakan, signerad IS - Ingegerd Silow, 206x136 cm, bruksslitage, någon liten fläck.
Utropspris
500-1000

423011
Utropspris

423026
MATSALSSKÅP Carl Malmsten "Herrgården", Bodafors 1963, H 175, B 111, D 41 (cm), skavmärken.
Utropspris

423028
Utropspris

423027
SKÅP 1960-tal, ek, övre dörrar med flätad rotting, H 160, B 120, D 45 (cm) mindre bruksslitage.
Utropspris

423063
Utropspris
375

423093
Utropspris
3000-4000

423082
Utropspris

423069
Utropspris
750

369463
SALONGSMATTA Täbriz handknuten, 340x245 cm.
Utropspris
6000-8000

369464
SALONGSMATTA Ljus Keshan, handknuten, 415x310 cm.
Utropspris
10000-12000

369460
SALONGSMATTA Äldre figural Kashmar, handknuten, 370x287 cm.
Utropspris
12000-15000
1050

413023
SALONGSMATTA Keshan handknuten, 345x240 cm.
Utropspris
7000-9000

413026
SALONGSMATTA Täbriz handknuten, 345x230 cm.
Utropspris
6000-8000

413025
SALONGSMATTA Keshan handknuten, 400x293 cm.
Utropspris
7000-9000

423045
SALONGSMATTA Meshed 370x295 cm.
Utropspris
6000-8000

423006
SALONGSMATTA Kirman, Persisk handknuten, 390x293 cm, bruksslitage (proveniens Storfors herrgård)
Utropspris
3000-5000

424383
Utropspris
1000-2000

369461
SALONGSMATTA Keshan handknuten, signerad, 415x290 cm.
Utropspris
10000-12000

423593
Utropspris
3000-4000

422014
Utropspris
4000-6000

423016
Utropspris
3000-5000

423002
EMMAFÅTÖLJ Sent 1800-tal, svarvade ben, bruksslitage (proveniens Storfors herrgård).
Utropspris
1000-2000

424376
Utropspris