Föregående sida 1 2 ... 36 37 38 39 40 41 Nästa sida

398349
VIKTSATS, vattenpass.
Utropspris

398350
ERICOFON "kobratelefon".
Utropspris

398351
DIVERSE SAMLARSAKER.
Utropspris

398352
MINIATYRGOLVUR antikt, h 10 cm.
Utropspris

398353
LINJAL "Nya London".
Utropspris

398354
ÅNGMASKIN WILESCO.
Utropspris

398355
VECKAD SKÅL 1800 tal, l 19 cm.
Utropspris

398356
SKRIVMASKIN Olivetti "valentine".
Utropspris

398357
REMMARE 5 st, slipad kristall, h 21 cm.
Utropspris

398358
PARTI BESTICK, 5 st i Silver övrigt nysilver.
Utropspris

398359
VÄGGLAMPETTER 2 st, 1800 tal, ngn prisma saknas.
Utropspris

398360
DIVERSE PORSLIN bla Ryskt.
Utropspris

398361
VÄGGUR batteriverk, h 57 cm.
Utropspris

398362
SYSKRIN 2 st, 1900 tal, l 34 cm.
Utropspris

398363
KOPPAR OCH MÄSSINGSAKER bla Pierre Forsell.
Utropspris

398364
MODELLBIL Mardave "Stock car".
Utropspris

398365
VÄGGUR 1800 tal "beduinmotiv" h 76 cm.
Utropspris

398366
PARTI DOCKOR.
Utropspris

399141
HERRBETJÄNT Brevettato - Italien 1900-talets andra hälf.
Utropspris

399143
SPEGEL 58x48 cm.
Utropspris

399144
SÄNGÖVERKAST till dubbelsäng.
Utropspris

399145
LUFTMADRASS Asaklitt.
Utropspris

399146
KISTA 29x44x48 cm
Utropspris

399393
HATTHYLLA längd 81 cm.
Utropspris

399134
SPEGEL 42x56 cm.
Utropspris

399361
MANGELKORG 94 cm.
Utropspris

399374
FIOL med stråke, strängar saknas.
Utropspris

399360
SYMASKIN Carmen Husqvarna 150E.
Utropspris

399373
KOPPARKITTEL stämplad OML Oskar Magnus Lidström Arvika diameter 50 cm.
Utropspris
275

399362
TRÅG allmoge längd 61 cm.
Utropspris

399400
KOPPARKITTEL diameter 61 cm.
Utropspris

396965
VAS keramik, Hilma Persson-Hjelm Arvika 1917, reliefdekor h 18.5 cm, spricka.
Utropspris
1000-2000

399225
GALLERIMATTA Persisk handknuten, 293x80 cm bruksslitage.
Utropspris

399226
MATTA Rölakan, handvävd, signerad IS - Ingegerd Silow, 240x168 cm, bruksslitage, någon mindre fläck.
Utropspris

399227
MATTA Orientalisk, tät handknuten, 140x73 cm, bruksslitage.
Utropspris

399228
MATTA Persisk handknuten, 123x87 cm, slitage.
Utropspris

399229
MATTA Persisk handknuten, 207x136 cm, slitage
Utropspris

399230
MATTA Rölakan, handvävd signerad AC, 233x170 cm, bruksslitage, några mindre fläckar.
Utropspris

399231
GALLERIMATTA Rölakan, handvävd 296x93 cm, slitage.
Utropspris

399232
MATTA Rölakan, dubbelvävd, signerad ID - Ingrid Dessau, 192x131 cm, slitage, någon fläck.
Utropspris