Föregående sida 1 2 3 4 5 ... 28 29 Nästa sida

388534
Utropspris
1500-2000
700

388535
Utropspris
1500

388536
SKRIVBORDSSTOL 1800-tal, mahogny, bruksslitage. Visning i nedre hall 21-22/6.
Utropspris

388537
SOFFA 1800-tal, längd 162 cm, slitage, hål, fläckar. Visning i nedre hall 21-22/6.
Utropspris

388538
DRICKLÅDA Ramlösabrunn, H 33 B 59 D 53 (cm) slitage. Visning i nedre hall 21-22/6.
Utropspris
275

388539
EMMAFÅTÖLJER 1 par, 1800-tal, slitage, fläckar. Visning i nedre hall 21-22/6.
Utropspris

388540
TABURETT Karl-Johan, 1800-tal, längd 56 cm, slitage, något ostabil. Visning i nedre hall 21-22/6.
Utropspris

388541
Utropspris

388542
Utropspris

388543
Utropspris

388544
STOLAR 3 st, 1700-tal, 2 något ostabila, 1 kompletterad. Visning i nedre hall 21-22/6.
Utropspris

388545
Utropspris

388546
STOLAR 1 par, Karl-Johan, 1800-tal, bruksslitage. Visning i nedre hall 21-22/6.
Utropspris

388547
KARMFÅTÖLJ 60-tal, skinnklädsel, bruksslitage. Visning i nedre hall 21-22/6.
Utropspris
275

388548
Utropspris

388549
Utropspris

388550
SOFFA 1800-tal, längd 172 cm, slitage, fläckar. Visning i nedre hall 21-22/6.
Utropspris

388551
Utropspris

388552
Utropspris

388553
Utropspris

388554
BRICKBORD med mässingbricka, H 53 B 70 D 42 (cm) bruksslitage. Visning i nedre hall 21-22/6.
Utropspris

388555
Utropspris
3000-4000

388531
STOLAR 2 st, snarlika, Rokokostil, 1800-tal, slitage, skavmärken. Visning i nedre hall 21-22/6.
Utropspris

388557
Utropspris

388558
SOFFA/SCHÄSLONG , ädelträ l 220 cm d 105 cm. Visning i nedre hall 21-22/6.
Utropspris
1500

388559
KARMFÅTÖLJER 1 par, 1800-tal, klädda med plysch, slitage, lösa ben. Visning i nedre hall 21-22/6.
Utropspris

388560
Utropspris

388561
CLUBFÅTÖLJ 1900-talets andra hälft, bruksslitage. Visning i nedre hall 21-22/6.
Utropspris

388562
Utropspris
3000-5000
750

388563
SKÅP ca år 1900, H 123 B 157 D 37 (cm), slitage skavmärken. Visning i nedre hall 21-22/6.
Utropspris

388564
Utropspris

388565
Utropspris

388566
Utropspris

388826
PARTI verktyg + skruvar i lådor.
Utropspris

388827
SERVETTRINGAR 10 st Bing & Gröndal Måsen.
Utropspris
475

388828
PARTI figurin och små fat B&G, smörhundar, glasdekorationer Orrefors m.m.
Utropspris

388829
PARTI vaser m.m. bl.a. Reijmyre, Paradisverkstan, höjd 25 cm och lägre.
Utropspris

388830
DOCKOR 3 st längd ca 65 cm, slitage/skador.
Utropspris

388831
PARTI glasflöten, kaffeporslin Hammersley.
Utropspris

388832
PARTI terrin, vaser, årsur, väckarklockor m.m.
Utropspris