Föregående sida 1 2 3 4 5 ... 37 38 Nästa sida

408569
Utropspris
1000-2000

408658
LJUSSTAKAR 2 st, Empirestil, 18/1900 tal, Brons, h 21 cm (proveniens samlarhem Grums).
Utropspris
1000-2000
1850

409059
Utropspris
3000-5000
700

409085
SLAGLÅSGEVÄR antikt, l 133 cm.
Utropspris
1000-2000
1300

408673
BORDSUR Brons, urtavlan märkt Jaeger, batteriverk märkt Kienzle, h 32 cm.
Utropspris

409086
SLAGLÅSGEVÄR antikt, laddstock saknas, l 147 cm.
Utropspris
1000-2000
1200

408867
LOCKURNOR 2 st Ostindiska, stpl, 1900 tal, h 37 cm.
Utropspris

409087
PISTOL antik, laddstock saknas, l 49 cm.
Utropspris
1000-2000
1150

408491
PRAKTURNA Furstenberg, Empirestil, h 45 cm (proveniens samlarhem Grums).
Utropspris
1000-2000

409088
SLAGLÅSPISTOL antik, l 25 cm.
Utropspris
1000-2000
950

408661
KANDELABRAR 2 st Mässing, antika, h 38 cm.
Utropspris
3000-4000
2500

409090
SABEL antik, l 102 cm.
Utropspris
1000-2000
1550

408571
Utropspris
4200

409089
FÄKTSABEL Svalling Eskilstuna, M/1886, l 108 cm.
Utropspris
500-1000
475

408690
GEVÄR antikt, stpl, l 138 cm.
Utropspris
1000-2000
1750

408570
Utropspris
1000-2000
4200

408333
SVÄRD antikt, l 98 cm.
Utropspris
1750

408691
GEVÄR antikt, l 126 cm.
Utropspris
1000-2000
1250

408334
SVÄRD antikt, l ca 93 cm.
Utropspris
1500

408689
GEVÄR dubbelpipigt, antikt, l 120 cm.
Utropspris
1000-2000
1450

408543
VÄSKA Burberry l ca 45 cm.
Utropspris
4000-6000

408905
LOCKURNA Upsala-Ekeby, h 32 cm.
Utropspris
500-1000

408904
LOCKURNA Kunglig Dansk "blå blomster" h 31 cm.
Utropspris
1000-2000

408920
TOMTETERRIN Gustavsberg, ca år 1900, d 22 cm, locket med lagning.
Utropspris
500-1000

408890
SOPPTERRIN Empire, 1800 talets första hälft, stpl Rörstrand, l 29 cm, spricka i locket.
Utropspris
1000-2000

408939
SOPPTERRIN Bing & Gröndahl "måsen" l 27 cm.
Utropspris
1000-2000

408891
LOCKURNA Rörstrand "Rörstrandia" h 30 cm.
Utropspris
1000-2000

408877
LOCKURNA Rörstrand Nils Emil Lundström, ngt glasyrskav, h 26 cm.
Utropspris
1000-2000

408345
VÄLLINGKLOCKA Malm, Guten af I.T Bremer Stockholm 1803, h 35 cm, kantskada.
Utropspris
1350

408547
Utropspris
1000-2000
700

408392
VÄLLINGKLOCKA Malm, antik, h 27 cm d 28 cm.
Utropspris
1000-2000

408540
KISTA Allmoge, originalmålning daterad 1832, H 33, B 79, D 33 (cm) slitage.
Utropspris
1000-2000
375

408566
KISTA Allmoge 1800-tal, bemålad, H 38 B 78 D 55 (cm), slitage, nyckel saknas.
Utropspris
1000-2000
1800

408578
MATSERVIS 73 delar, Rosenthal "Else".
Utropspris
900

408295
KANDELABRAR 2 st Rörstrand "daladansen",krackelyrer/värmesprickor, h 26 cm.
Utropspris
1000-2000
850

408407
Utropspris
1000-2000

408579
MATSERVIS 70 delar Rosenthal "Josephine", nagg på ett stekfat.
Utropspris
1650

408294
YTTERKRUKOR 2 st, 1800 tal, h 21 d 25 cm.
Utropspris
1000-2000
375

408332
SERVIS Kunglig Dansk 39 delar.
Utropspris

408580
MATSERVIS 45 delar Rosenthal "björnbär".
Utropspris
1100