Föregående sida 1 2 ... 9 10 11 12 13 14 15 ... 31 32 Nästa sida

438734
PORSLIN 4+4 st, Stavangerflint "Norge på langs".
Utropspris

438735
ÅNGMASKIN Mamod, skorsten saknas.
Utropspris

438736
BILBANOR 2 st varav ett Carrera Avus 301.
Utropspris

438737
TRASMATTOR 5 st, plastmatta.
Utropspris

438738
TRASMATTOR 2+2 st.
Utropspris

438739
SERVISDELAR 7 st Rörstrand "Silja", kaffekannans pip med skada.
Utropspris

438740
LINNEVÄV 2 st rullar.
Utropspris

438741
VÄGGUR Junghans, Mahogny, h 74 cm.
Utropspris

438742
FILTAR 2 st.
Utropspris

438743
KLÄDHÄNGARE Allmoge, l 64 cm.
Utropspris

438946
SIDEBOARD/TV-BÄNK modern tillverkning, fanerad med ek, H 58, B 160, D 45 (cm)
Utropspris

438948
HALLMÖBEL sent 1900-tal, byrå H 63, B 58, D 34 (cm) spegel 105x105 (cm) bruksslitage.
Utropspris

438951
PALLAR 2 st, 1900-talets mitt, höjd 46 cm/st, slitage.
Utropspris

438952
KISTA flätad, 1900-talets första hälft, H 48, B 80, D 49 (cm) bruksslitage.
Utropspris

438953
STOL rokokostil, modern tillverkning, bruksslitage, sprickor, fläckar.
Utropspris

438956
PELARBORD 1800-talets andra hälft, H 74, B 46 (cm) slitage.
Utropspris

438957
SYBORD senempire, 1800-tal, björk, H 75, B 59, D 43 (cm) slitage, torrspricka.
Utropspris

438959
AVLASTNINGSBORD 1900-talets första hälft, H 75, B 63, D 45 (cm) slitage, skavmärken.
Utropspris

438961
MANGELKORG tidigt 1900-tal, flätad, H 30, L 91, B 60 (cm) slitage
Utropspris

438962
BOCKBÄNK 1900-talets första hälft, H 45, B 84, D 38 (cm) slitage.
Utropspris

438964
STOLAR 2 st, Allmoge 1800-tal, slitage.
Utropspris

438965
SALONGSBORD 1800-tal, vitmålat, H 74, Dia 75 (cm) slitage.
Utropspris

438966
SYPALL Allmogestil, daterad 1947, kurbitsmålning, H 41, Dia 37 (cm) slitage.
Utropspris

438967
Utropspris

439001
SERVIS 6+6 st, Karlskrona Porslinsfabrik.
Utropspris

439002
SKÅL stpl Herend, genombruten dekor, d 20 cm.
Utropspris

439003
TEBURK stpl Herend, h 18 cm.
Utropspris

439004
SKÅL stpl Herend, l 10 cm.
Utropspris

439005
KUDDFODRAL Jugend, ca 60x50 cm, ngt defekt.
Utropspris

439006
SOLGLASÖGON Ray-Ban och Gucci.
Utropspris

439007
SKÅL slipad kristall, dekor med rosor, h 14 d 18 cm.
Utropspris

439008
BRÄNNVINSFLASKA munblåst, antik, h 20 cm.
Utropspris

439009
ISHINK vitt glas, etikettsignerat Gullaskruf, h 12 cm.
Utropspris

439010
FIGURIN Rörstrand Gösta Grähs, h 7 cm.
Utropspris

439011
SKÅL Rörstrand Carl-Harry Stålhane, l 8 cm.
Utropspris
275

439012
GLAS 6 st, Sandvik, h 4.5 cm.
Utropspris

439013
HANDVÄSKA läder, märkt Italien, nyskick, l 40 cm.
Utropspris

439014
GLAS olika modeller bla 3 st olivslipade vinglas.
Utropspris

439015
GLAS 7 st, Reijmyre Monica Bratt, h 7 cm.
Utropspris

439016
REMMARE 6 st med olikfärgade kupor, Johansfors, h 20 cm.
Utropspris