Föregående sida 1 2 3 4 5 6 ... 28 29 Nästa sida

388833
KULRAM 36x38 cm.
Utropspris

388834
TAKLAMPA design Carl Thore diameter 47 cm.
Utropspris

388843
TERRIN Scandia Tenn diameter 22 cm, bucklor.
Utropspris

388844
BORDSLAMPA porslin, handmålad höjd 43 cm.
Utropspris

388845
BORDSLAMPOR paret Lamp Gustaf höjd 40 cm.
Utropspris

388846
BONBONJÄR med lock och fat, fatets längd 23 cm.
Utropspris

388847
VAS + SOCKERSKÅL Rosenthal Björn Winblad höjd 15/21 cm.
Utropspris

388848
LODSTRYKJÄRN miniatyr i mässing längd 6 cm.
Utropspris

387940
BÖCKER 2 band Stora ryska berättare och Vår tids berättare.
Utropspris

388849
LAMPETTER paret mässing höjd 17 cm.
Utropspris

388850
LAMPETTER paret mässing ca 30 cm.
Utropspris

388851
LJUSSTAKAR paret silver höjd 12.5 cm, gravyr.
Utropspris

388852
SÅSSLEV silver med träskaft 1839.
Utropspris

388853
JULTOMTE höjd 30 cm.
Utropspris

388854
Utropspris
3100

388855
PARTI mortel + 2 par ljusstakar mässing höjd 13 cm och lägre.
Utropspris

388856
BÄGARE mässing med infällda kopparmynt höjd 16 cm.
Utropspris

388857
PARTI rånjärn, strykjärn, ljussax, vapendel.
Utropspris

388858
TENNSTOP antikt höjd 20 cm, skador.
Utropspris

388859
TENNSTOP antikt höjd 20 cm, bucklor.
Utropspris

388860
TALLRIKAR 5 st ostindiska, skador.
Utropspris

388861
TALLRIKAR 12 st handmålade diameter 21.5 cm.
Utropspris

388862
PARTI assietter snäckskal.
Utropspris

388863
SPEGEL 46x27 cm.
Utropspris

388864
FIGURIN Kunglig Dansk 10 cm.
Utropspris
650

388865
TOELETTUPPSATS kristall 5 delar, lock saknas till flaskan.
Utropspris

388866
LP-SKIVOR blandat.
Utropspris

388867
KAFFE/MOCKAKOPPAR 8 st med fat Rosenthal.
Utropspris

388868
REMMARE 11 st höjd 20.5 cm, några med fotnagg.
Utropspris

388869
SKRIN längd 38 cm, nyckel saknas.
Utropspris

388870
PARTI kopparföremål.
Utropspris

388871
KAFFEKOPPAR 12 st med fat och assietter Duka "Carl".
Utropspris

388053
TRÄLÅDA 1900-talets första hälft, "Kema Bolagen Stockholm" 33x97x47 cm, slitage.
Utropspris

388054
Utropspris

388055
KÄLKE Modern tillverkning, längd 100 cm.
Utropspris

388057
GOLVLAMPA Modern tillverkning, upligt, metall, glaskupa, höjd 183 cm, sned överdel.
Utropspris

388059
PELARBORD 1800-talets andra hälft, H 67, B 54, D 37 (cm) slitage, kantlist med fanérsläpp.
Utropspris

388067
LAGGKÄRL 1900-talets första hälft, H 56, Dia 43 (cm) bruksslitage.
Utropspris

388068
STOLAR 1 par, Nyrokoko, 1800-talets andra hälft, tapetserarmodell, valnöt, bruksslitage.
Utropspris

388074
SKOLBÄNK 1900-talets första hälft, tvåsitsig, H 78, L 96, B 100 (cm) slitage.
Utropspris