Föregående sida 1 2 3 4 5 6 ... 21 22 Nästa sida

415686
TRAPPSTEGE Aluminium, ståhöjd 157 cm, slitage, 1 fot saknas.
Utropspris

415687
GUNGSTOL 1900-taletsd andra hälft, slitage, klädselskador, matta medföljer.
Utropspris

415690
SNURRPALL Tidigt 1900-tal, höj/sänkbar, dia 39 (cm) slitage, fanérsläpp.
Utropspris

415691
Utropspris

415692
Utropspris

415694
LAGGKÄRL 1900-tal, i furu, H 40, Dia 43 (cm) bruksslitage.
Utropspris

415696
SOPSÄCKSHÅLLARE H 100, Dia 47 (cm) slitage, korrosion.
Utropspris

415697
ELMANGEL Aeg, längd 76, mangelbredd 60 (cm) bruksslitage.
Utropspris

415699
SOLSTOL & FÄLLSTOL Modern tillverkning, mindre bruksslitage.
Utropspris

415700
SKULPTUR Trärot, höjd 95 cm.
Utropspris

415901
Utropspris

415902
Utropspris
650

415903
STOLAR 2 st, Nyrokoko, 1800-talets andra hälft, bruksslitage, 1 med lagning.
Utropspris

415904
KISTA Allmoge, 17/1800-tal, senare målning, H 59, B 111, D 57 (cm) slitage, sprickor.
Utropspris

415541
PARTI stengods 4 delar höjd 22 cm, skador förekommer.
Utropspris

415542
RESTAURANGKÄRL koppar 3 st.
Utropspris

415543
TOALETTRULLHÅLLARE + 2 HANDDUKSKROKAR.
Utropspris

415544
KNUT OLSON 10 st teckningar.
Utropspris

415545
PARTI glas olika modeller, konfektburk, 4 jungfrur.
Utropspris

415546
BRICKA + KAKFAT Scandia Guld.
Utropspris

415547
KUVERTTALLRIKAR 6 st Scandia Tenn diameter 27.5 cm.
Utropspris

415548
PARTI bestick olika modeller bl.a. rostfria.
Utropspris

415549
PARTI grafik, I Sinka, Sven Schützer-Branzén, Helmer Forslund m.fl.
Utropspris

415550
VÄGGKLOCKA Westerstrand 44 cm.
Utropspris

415551
TAVLOR 2 st Disney, Lasse Åberg 36x31 med ram och mindre.
Utropspris

415552
PARTI 3 muggar Upsala-Ekeby Crocus, 6 fat Upsala-Ekeby Blå blomster.
Utropspris

415553
SKÅL + KARAFF höjd 21/37 cm.
Utropspris

415554
SERVISDELAR Iittala Solaris Tapio Wirkkala 5 st 15 cm, 8 st 20 cm, 8 st 25 cm.
Utropspris

415555
VAS konstglas Kosta Boda 25 cm.
Utropspris

415556
PARTI glasblock, vikter, bricka m.m.
Utropspris

415557
PARTI terrin, muggar m.m. i tenn.
Utropspris

415558
PARTI ishink, whiskyglas, fönsterlampor.
Utropspris

415559
PARTI vinglas 4 st 20 cm, 6 irishcoffeeglas.
Utropspris

415560
ÄGGHÖNOR 2 st 18/22 cm.
Utropspris

415561
PARTI prydnadsporslin.
Utropspris

415562
MC-BYXOR strl 54.
Utropspris

415563
MAJA SJÖBERG akvareller 13x19 och 8x10.
Utropspris

415564
PARTI kopparkokare, rostfria formar m.m.
Utropspris

415565
PARTI glas olika modeller, vaser bl.a. Orrefors.
Utropspris

415566
PARTI ljusstakar m.m.
Utropspris