Föregående sida 1 2 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 Nästa sida

430399
BOJAN höjd 20 cm.
Utropspris

430400
GOLVVAS höjd 33 cm.
Utropspris

430401
VINKYLARE koppar, höjd 21 cm.
Utropspris

430402
CIGARETTÄNDARE höjd 23 cm, gravyr.
Utropspris

430403
LAMPFÖTTER paret höjd 55 cm.
Utropspris

430404
GLAS 8 st Orrefors Sylvia höjd 11 cm.
Utropspris

430405
GLAS 7 st Orrefors Sylvia höjd 13 cm, ett med nagg.
Utropspris

430406
PARTI handtag m.m.
Utropspris

430407
VINGLAS 6 st Orrefors Sylvia höjd 14.5 cm.
Utropspris

430408
KRISTALLSKÅL i etui Orrefors Sofiero Gunnar Nylund diameter ca 24 cm, gravyr.
Utropspris

430409
VÄGGPLÅTAR paret mässing 58 cm.
Utropspris

430410
KAFFESERVIS Rosenthal för 11 personer.
Utropspris

430411
PARTI udda servisdelar Kunglig dansk Blå blomster.
Utropspris

430412
DOCKOR 2 st "Gingerdockor" 1950-tal, NK, längd 20 cm.
Utropspris

430413
PARTI album med frimärken + tomma album.
Utropspris

430414
PARTI filateli Sverige, frimärken, klipp, häften.
Utropspris

430415
PARTI jultomtar m.m.
Utropspris

430416
KOPPARKITTEL diameter 37 cm.
Utropspris

430172
STEGPALL 1900-talets andra hälft, kromade stålrör, plast, vitmålade steg, höjd 60 cm, slitage.
Utropspris

430162
BORD Allmoge 1800-tal, med låda, H 73, B 89, D 57 (cm) slitage.
Utropspris

430159
TRÄDGÅRDSSTOL 1900-talets mitt, trådsmide, bruksslitage, dyna med några fläckar.
Utropspris

430175
Utropspris

430177
STOLAR 6 st, 1900-talets mitt, s.k. Leksandsstolar, betsad furu, skavmärken, klädselslitage.
Utropspris

430160
STOL Gustaviansk, provinsarbete 17/1800-tal, skuren dekor, slitage, förstärkt.
Utropspris

430164
BYRÅ 1960-tal, fanerad med teak, H 86, B 76, D 38 (cm) bruksslitage, fläck, nyckel saknas.
Utropspris

430167
STUBBSTOL Allmoge 1800-tal, H 69, B 42 (cm) slitage, sprickor.
Utropspris

430168
PELARBORD 18/1900-tal, svartmålat, H 74, B 47, D 46 (cm) mindre slitage.
Utropspris

430169
STOL Gustaviansk, provinsarbete 17/1800-tal, skuren dekor, slitage, ostabil.
Utropspris

430171
KLAFFBORD 1900-talets första hälft, med låda, H 76, B 25+90+25 D 58 (cm) bruksslitage.
Utropspris

430173
SYSKRIN Kurbitsmålat, daterat 1949, H 59, B 36, D 27 (cm) slitage, nyckel saknas.
Utropspris

430174
SALONGSBORD Tidigt 1900-tal, vitmålat, H 62, B 87, D 64 (cm) slitage, färgsläpp.
Utropspris

430176
PIEDESTALER 1 par, 1900-talets mitt, vitmålade, stenskivor, H 72, B 31, D 31 (cm) bruksslitage.
Utropspris

430179
BLOMHYLLA 1900-talets första hälft, H 101, L 150 (cm) bruksslitage, skavmärken.
Utropspris

430287
PAROLJETRYCK vackra ramar i rokokostil, 62x47 cm.
Utropspris

430288
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR opd, 46x88 cm.
Utropspris

430289
EMIL NORDBERGER opd, 56x110 cm.
Utropspris

430290
EUGEN MONTELIN litografi, 53x74 cm.
Utropspris

430291
GUNVOR SIGRAND opd, 55x46 cm.
Utropspris

430292
ROLF NORDENBERG opp, 56x67 cm.
Utropspris

430293
ROLF NORDENBERG opp, 52x63 cm.
Utropspris