KHAV

ÄNDRADE ÖPPETTIDER UNDER JULI
Fredag 3/7 och 10/7 - Stängt
SEMESTERSTÄNGT 13/7 - 31/7
Telefontid alla vardagar 9:00 - 16:00
Jouröppet måndagar 13/7, 20/7 och 27/7 13:00-18:00
Endast visning och utlämning, ingen inlämning.
AUKTIONSUPPEHÅLL 13/7 - 31/7



514310
LOUNGEGRUPP Odd Knutsen, Hjellegjerde A/S, Norge 1970-tal, 2 fåtöljer ...
Aktuellt bud: 800
Auktionen avslutas: 2020-07-02 19:00:00
514307
SNEDKLAFFSEKRETÄR 1700-tal, ek, tvådelad, H 120, B 109, D 53 (cm) slit ...
Aktuellt bud: 350
Auktionen avslutas: 2020-07-02 19:02:00
514308
BYRÅ Nyrenässans, sent 1800-tal, ådringsmålad, H 118, B 84, D 47 (cm) ...
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2020-07-02 19:04:00
514309
STOLAR 4 st, Senbarock, 1700-tal, skuren dekor, renoverade/komplettera ...
Aktuellt bud: 1250
Auktionen avslutas: 2020-07-02 19:06:00
514321
FÅTÖLJ Yngve Ekström "Primo" Swedese, 1900-talets andra hälft, stomme ...
Aktuellt bud: 1150
Auktionen avslutas: 2020-07-02 19:08:00
514323
BOKSKÅP 18/1900-tal, furu, med skrivklaff, H 211, B 90, D 50 (cm) slit ...
Aktuellt bud: 850
Auktionen avslutas: 2020-07-02 19:10:00
514324
SPEGEL & KONSOLBORD Karl-Johan 1800-tal, fanerade med mahogny, bordet ...
Aktuellt bud: 800
Auktionen avslutas: 2020-07-02 19:12:00
514322
FÅTÖLJ Yngve Ekström "Primo" Swedese, 1900-talets andra hälft, stomme ...
Aktuellt bud: 1350
Auktionen avslutas: 2020-07-02 19:14:00
514311
SOFFA 1940/50-tal, plyschklädsel, längd 140 cm, bruksslitage, 1 bakben ...
Aktuellt bud: 0
Auktionen avslutas: 2020-07-02 19:16:00
514312
FÅTÖLJ 1940/50-tal, plyschklädsel, bruksslitage, fläckar.
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2020-07-02 19:18:00
514301
SMINKBORD 1950/60-tal, fanerat med teak, H 63/136, B 118, D 34 (cm) mi ...
Aktuellt bud: 550
Auktionen avslutas: 2020-07-02 19:20:00
514302
CHIFFONJÉ Sengustaviansk stil, 1900-talets mitt, fanerad med mahogny, ...
Aktuellt bud: 70
Auktionen avslutas: 2020-07-02 19:22:00
514303
AVLASTNINGSBORD 18/1900-tal, 2 etage, H 73, B 76, D 50 (cm) bruksslita ...
Aktuellt bud: 250
Auktionen avslutas: 2020-07-02 19:24:00
514304
BORD 1900-talets mitt, laminerad skiva, 2 utdragbara skivor, H 74, Ski ...
Aktuellt bud: 375
Auktionen avslutas: 2020-07-02 19:26:00
514305
STOLAR 1 par, Rokokostil, 1900-talets mitt, skuren dekor, bruksslitage ...
Aktuellt bud: 225
Auktionen avslutas: 2020-07-02 19:28:00
514220
LAMPFÖTTER paret Brandi, höjd med skärmhållare 43 cm, ena med lagning. ...
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2020-07-02 19:30:00
514221
SEGELBÅTSMODELL höjd 76 cm, längd 44 cm.
Aktuellt bud: 150
Auktionen avslutas: 2020-07-02 19:32:00
514222
TV Finlux 32 tum, med fjärrkontroll.
Aktuellt bud: 60
Auktionen avslutas: 2020-07-02 19:34:00
514223
HALVMODELL 58x37 cm.
Aktuellt bud: 0
Auktionen avslutas: 2020-07-02 19:36:00
514224
HALVMODELL 20x30 cm.
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2020-07-02 19:38:00
514225
SOLHATTAR 7 st.
Aktuellt bud: 250
Auktionen avslutas: 2020-07-02 19:40:00
514226
DRAPERI.
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2020-07-02 19:42:00
514227
TEXTILIER 2 st.
Aktuellt bud: 175
Auktionen avslutas: 2020-07-02 19:44:00
514228
FRUKTSERVIS Ekeby, fat, 6 assietter, 2 ljusstakar.
Aktuellt bud: 200
Auktionen avslutas: 2020-07-02 19:46:00
514229
PAKETSNÖREN 12 rullar.
Aktuellt bud: 200
Auktionen avslutas: 2020-07-02 19:48:00
514230
AXELVÄSKA skinn, Harley-Davidsson, ca 18x18 cm.
Aktuellt bud: 70
Auktionen avslutas: 2020-07-02 19:50:00
514231
SERVISPORSLIN 3 delar, Gustavsberg, Birka, Stig Lindberg, 39 cm och mi ...
Aktuellt bud: 225
Auktionen avslutas: 2020-07-02 19:52:00
513940
SKÅL med fat, slipad kristall, diameter 19.5/23.5 cm, små nagg.
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2020-07-02 19:54:00
513941
ÄNGEL Candy Design, 35 cm.
Aktuellt bud: 250
Auktionen avslutas: 2020-07-02 19:56:00
513942
ÄNGLAKÖR 3 delar, Goebel, höjd 11 cm.
Aktuellt bud: 950
Auktionen avslutas: 2020-07-02 19:58:00
513943
FIGURIN Lisa Larsson, höjd 14 cm.
Aktuellt bud: 350
Auktionen avslutas: 2020-07-02 20:00:00
513944
SYLTKRUKA Rörstrand, höjd 19 cm, glasyrdefekter.
Aktuellt bud: 60
Auktionen avslutas: 2020-07-02 20:02:00
513945
IKON 29x22 cm, skavmärken.
Aktuellt bud: 450
Auktionen avslutas: 2020-07-02 20:04:00
513946
IKON 18x12 cm, skavmärken.
Aktuellt bud: 80
Auktionen avslutas: 2020-07-02 20:06:00
513947
IKON 17x12 cm.
Aktuellt bud: 425
Auktionen avslutas: 2020-07-02 20:08:00
513948
FLASKA antik, höjd 13 cm.
Aktuellt bud: 90
Auktionen avslutas: 2020-07-02 20:10:00
513949
YTTERFODER Royal Winton Pottery, höjd 16.5 cm.
Aktuellt bud: 200
Auktionen avslutas: 2020-07-02 20:12:00
513950
GASOLKÖK Primus.
Aktuellt bud: 175
Auktionen avslutas: 2020-07-02 20:14:00
513951
MARMELADBURK höjd 14 cm.
Aktuellt bud: 175
Auktionen avslutas: 2020-07-02 20:16:00
513952
MATBESTICK silver, 6+6+6, vikt 364 g + knivar med rostfria blad 442 g, ...
Aktuellt bud: 1150
Auktionen avslutas: 2020-07-02 20:18:00


LARS LERIN såld för 196 000 kr
Inlämning pågår till nästa kvalitetsauktion
MYNT
Just nu stor efterfrågan på mynt, smycken, fickur