KHAV


483955
SÄNGLAMPOR paret, Nafa, ca 55 cm.
Aktuellt bud: 100
Auktionen avslutas: 2019-10-14 22:14:00
483956
BLOMKRUKA Waldemarsudde, diameter 25 cm
Aktuellt bud: 550
Auktionen avslutas: 2019-10-14 22:16:00
483957
VAS Boda B Vallien, höjd 11 cm.
Aktuellt bud: 200
Auktionen avslutas: 2019-10-14 22:18:00
483958
SOPPSLEV med träskaft, Wilhelm Smedberg, Karlstad 1807, bristning, gra ...
Aktuellt bud: 550
Auktionen avslutas: 2019-10-14 22:20:00
483959
KRUKA med lock, Designhuset, Carl Harry Stålhane, höjd 21 cm.
Aktuellt bud: 175
Auktionen avslutas: 2019-10-14 22:22:00
483960
MEDALJONGER 12 st, stjärntecken, diameter 7 cm.
Aktuellt bud: 125
Auktionen avslutas: 2019-10-14 22:24:00
483961
GARDINOMTAG paret mässing, Firma Lars Holmström, Arvika, 23 cm.
Aktuellt bud: 175
Auktionen avslutas: 2019-10-14 22:26:00
483962
VAS Eda, med silverdekor, höjd 24 cm.
Aktuellt bud: 80
Auktionen avslutas: 2019-10-14 22:28:00
483963
PARTI mässingshorn, liten vattenkaraff, fotogenlampa, picassoskulpture ...
Aktuellt bud: 275
Auktionen avslutas: 2019-10-14 22:30:00
483964
TAVLOR 4 st 31x26 med ram, Småfåglar.
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2019-10-14 22:32:00
483965
PARTI dalahäst, ljuskrona smide m.m.
Aktuellt bud: 250
Auktionen avslutas: 2019-10-14 22:34:00
483966
PARTI figuriner m.m. höjd 24 cm och lägre.
Aktuellt bud: 70
Auktionen avslutas: 2019-10-14 22:36:00
483967
TAVLA ritning till en Stenhus Byggnad för Hypoteksföreningen uti Werml ...
Aktuellt bud: 250
Auktionen avslutas: 2019-10-14 22:38:00
483968
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR opd 21x26, Familj.
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2019-10-14 22:40:00
483969
KONSOLHYLLA höjd 22 cm.
Aktuellt bud: 125
Auktionen avslutas: 2019-10-14 22:42:00
483970
KANNA med lock keramik, Gustav Persman Arvika, höjd 23 cm.
Aktuellt bud: 70
Auktionen avslutas: 2019-10-14 22:44:00
483971
KRISTALLSKÅL Orrefors, Sofiero, Gunnar Cyrén, längd 25 cm.
Aktuellt bud: 500
Auktionen avslutas: 2019-10-14 22:46:00
483972
BRICKA mässing, signerad AJ, 38x55 cm.
Aktuellt bud: 375
Auktionen avslutas: 2019-10-14 22:48:00
483973
BRICKA nysilver 37x50 cm.
Aktuellt bud: 70
Auktionen avslutas: 2019-10-14 22:50:00
483974
BRICKA mässing, Arvid Johansson, Arvika, diameter 37.5 cm.
Aktuellt bud: 225
Auktionen avslutas: 2019-10-14 22:52:00
483975
DUKAR 2 st.
Aktuellt bud: 125
Auktionen avslutas: 2019-10-14 22:54:00
483976
FAT Goebel, motiv efter P Cezanne, 31x37 cm.
Aktuellt bud: 100
Auktionen avslutas: 2019-10-14 22:56:00
483977
PARTI plåtburkar m.m.
Aktuellt bud: 90
Auktionen avslutas: 2019-10-14 22:58:00
483978
VÄGGLYSTRAR paret, 33 cm.
Aktuellt bud: 125
Auktionen avslutas: 2019-10-14 23:00:00
484471
FÅTÖLJ 1960/70-tal, kromade stålrör, på hjul, omklädd, bruksslitage. ...
Aktuellt bud: 750
Auktionen avslutas: 2019-10-15 19:00:00
484473
DAMCYKEL Crescent 26" hjul, 3 växlar, slitage, lås saknas.
Aktuellt bud: 325
Auktionen avslutas: 2019-10-15 19:02:00
484474
DAMCYKEL Apollo, 1900-talets mitt, 28" hjul, slitage, äldre ramlås med ...
Aktuellt bud: 200
Auktionen avslutas: 2019-10-15 19:04:00
484475
ELSCOOTER Shoprider, längd 100 cm, laddare medföljer, fungerar, brukss ...
Aktuellt bud: 1150
Auktionen avslutas: 2019-10-15 19:06:00
484476
KLÄDSKÅP Jugend tidigt 1900-tal, ek, skuren dekor "äpplet", H 196, B 9 ...
Aktuellt bud: 1300
Auktionen avslutas: 2019-10-15 19:08:00
484477
SALSSKÅP 17/1800-tal, vitmålat, räfflade dörrar upptill, H 197, B 123, ...
Aktuellt bud: 60
Auktionen avslutas: 2019-10-15 19:10:00
484479
SKRIVBORDSSTOL 1900-talets första hälft, björk, snurrbar, höj/sänkbar, ...
Aktuellt bud: 225
Auktionen avslutas: 2019-10-15 19:12:00
484468
MATSALSGRUPP Gustaviansk stil, Axetmodell, 1900-talets andra hälft, 4 ...
Aktuellt bud: 275
Auktionen avslutas: 2019-10-15 19:14:00
484469
KARMSTOLAR 1 par, Senmempirestil, 1900-talets mitt, mahogny, skuren de ...
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2019-10-15 19:16:00
484478
SALSSKÅP 17/1800-tal, furu, H 210, B 114, D 55 (cm), torrsprickor, sli ...
Aktuellt bud: 200
Auktionen avslutas: 2019-10-15 19:18:00
484488
VITRINSKÅP England, 1900-talets första hälft, fanerat med mahogny, H 1 ...
Aktuellt bud: 375
Auktionen avslutas: 2019-10-15 19:20:00
484489
PALLAR 6 st, Ikea, modern tillverkning, H 45, Dia 35 (cm/st) bruksslit ...
Aktuellt bud: 175
Auktionen avslutas: 2019-10-15 19:22:00
484490
STOLAR 2 st, 1940/50/tal, björk, formpressade ryggar fanerade med maho ...
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2019-10-15 19:24:00
484481
PINNSTOLAR 5 st, 4 st 18/1900-tal, 1 st 1900-talets mitt, slitage, någ ...
Aktuellt bud: 250
Auktionen avslutas: 2019-10-15 19:26:00
484482
PINNSTOLAR 3 st, 18/1900-tal, 2+1 st något olika, vitmålade, slitage. ...
Aktuellt bud: 60
Auktionen avslutas: 2019-10-15 19:28:00
483851
MORMORSUR 14 k, d 3 cm.
Aktuellt bud: 450
Auktionen avslutas: 2019-10-15 19:30:00


LARS LERIN såld för 196 000 kr
Inlämning pågår till nästa kvalitetsauktion
LÖSÖRE YVONNE GRAHNS DB
Försäljes i september
MYNT
Just nu stor efterfrågan på mynt, smycken, fickur