KHAV
Nästa Kvalitetsauktion
Inlämning pågår
Nästa Kvalitetsauktion
Inlämning pågår
Nästa Kvalitetsauktion


521075
SOFFBORD Skaraborgs Möbelindustri - Tibro, 1950/60-tal, fanerat med te ...
Aktuellt bud: 350
Auktionen avslutas: 2020-09-20 19:00:00
521077
MATGRUPP Gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft, 6 stolar, bord H 7 ...
Aktuellt bud: 850
Auktionen avslutas: 2020-09-20 19:02:00
521078
SIDEBOARD 1950/60-tal, fanerat med teak, H 111, B 150, D 43 (cm) bruk ...
Aktuellt bud: 650
Auktionen avslutas: 2020-09-20 19:04:00
521079
FÅTÖLJER 2 st, Artistic Upholstery Ltd, England - 1900-talets andra hä ...
Aktuellt bud: 3200
Auktionen avslutas: 2020-09-20 19:06:00
521076
SIDEBOARD Gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft, H 80, B 150, D 42 ...
Aktuellt bud: 950
Auktionen avslutas: 2020-09-20 19:08:00
521082
UTDRAGSSOFFA 1800-talets första hälft, skuren dekor, längd 185 cm, sli ...
Aktuellt bud: 800
Auktionen avslutas: 2020-09-20 19:10:00
521083
CLUBFÅTÖLJ Modern tillverkning, kläd med svart konstskinn, mindre bruk ...
Aktuellt bud: 150
Auktionen avslutas: 2020-09-20 19:12:00
521087
MATGRUPP Tidigt 1900-tal, ek, 4 stolar, bord H 74, B 109, D 80 (cm) 2 ...
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2020-09-20 19:14:00
521088
MATBORD Modern tillverkning, benställning i gjutjärn, höj/sänkbart ca ...
Aktuellt bud: 550
Auktionen avslutas: 2020-09-20 19:16:00
521091
BORD MED SPELVERK G & W Andersson, Nässja & Näshult, sent 1800-tal, H ...
Aktuellt bud: 375
Auktionen avslutas: 2020-09-20 19:18:00
521092
BARSKÅP Ostindiskt, 1900/2000-tal, H 108, B 90, D 50 (cm), lackspricko ...
Aktuellt bud: 225
Auktionen avslutas: 2020-09-20 19:20:00
521097
SOFFBORD Ulferts, 1900-talets andra hälft, med klaffar, H 52, B 82, D ...
Aktuellt bud: 60
Auktionen avslutas: 2020-09-20 19:22:00
521093
KISTA 1900/2000-tal, H 44, B 102, D 46 (cm) bruksslitage, skavmärken. ...
Aktuellt bud: 125
Auktionen avslutas: 2020-09-20 19:24:00
521094
TV-BÄNK 1900/2000-tal, H 45, B 115, D 45 (cm) bruksslitage.
Aktuellt bud: 250
Auktionen avslutas: 2020-09-20 19:26:00
521081
SÄNGBORD 2 st, sent 1900-tal, H 57, B 50, D 39 (cm/st) slitage, skavmä ...
Aktuellt bud: 80
Auktionen avslutas: 2020-09-20 19:28:00
521349
BÖCKER Svanskog och Svanskogs krigshistoria.
Aktuellt bud: 450
Auktionen avslutas: 2020-09-20 19:30:00
521350
GAS 5+6, Orrefors Silvia, höjd 9.5/13.5 cm.
Aktuellt bud: 375
Auktionen avslutas: 2020-09-20 19:32:00
521351
BÖCKER Grimberg: Svenska folkets underbara öden, 9 halvfranska band. ...
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2020-09-20 19:34:00
521262
INGEBORG WINSBRO "köpmanshus i Skärgården" pastell, 48x31 cm.
Aktuellt bud: 0
Auktionen avslutas: 2020-09-20 19:36:00
521263
ROLF NORDENBERG "vinterlandskap" opp, 48x60 cm.
Aktuellt bud: 0
Auktionen avslutas: 2020-09-20 19:38:00
521264
LARS BIRGERSSON "stilleben" opd, 65x54 cm.
Aktuellt bud: 200
Auktionen avslutas: 2020-09-20 19:40:00
521265
HANS EKDAHL litografi 30/110, 80x60 cm.
Aktuellt bud: 0
Auktionen avslutas: 2020-09-20 19:42:00
521266
THORE ANDERSSON "paret" träsnitt, 46x62 cm.
Aktuellt bud: 225
Auktionen avslutas: 2020-09-20 19:44:00
521267
Eyvor Clewe-Carlman "vid spegeln" opp, 48x30 cm.
Aktuellt bud: 70
Auktionen avslutas: 2020-09-20 19:46:00
521268
OLOF PERSSON "folksamling i ödsligt landskap" opd, 35x30 cm.
Aktuellt bud: 225
Auktionen avslutas: 2020-09-20 19:48:00
521269
SPEGEL 1940/50 tal, märkt G&T, 105x53 cm.
Aktuellt bud: 100
Auktionen avslutas: 2020-09-20 19:50:00
521270
BRODERI Richardsons design no 4801, 52x49 cm.
Aktuellt bud: 80
Auktionen avslutas: 2020-09-20 19:52:00
521271
OLJETRYCK PÅ DUK ca år 1900, 70x57 cm.
Aktuellt bud: 300
Auktionen avslutas: 2020-09-20 19:54:00
521272
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR sign, opd, tryckmärken i duken, 60x120 cm.
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2020-09-20 19:56:00
521273
OLJETRYCK 70X100 cm.
Aktuellt bud: 0
Auktionen avslutas: 2020-09-20 19:58:00
521274
OLJETRYCK 70X100 cm.
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2020-09-20 20:00:00
521220
FICKUR 18 k, 17/1800 tal, märkt Aguste A Paris, urtavlan med skador, g ...
Aktuellt bud: 3100
Auktionen avslutas: 2020-09-20 20:02:00
521275
MAJA SJÖBERG "interiör från min atelje" opd, 75x100 cm.
Aktuellt bud: 225
Auktionen avslutas: 2020-09-20 20:02:00
521710
ARMBAND 18 k x-länk, stpl Ädelsmycken Aktiebolag Stockholm 1966, l 20. ...
Aktuellt bud: 6800
Auktionen avslutas: 2020-09-20 20:04:00
521711
HALSBAND 18 k bismark, stpl Esto Ab Guldvaru Stockholm 1965, l 43 cm, ...
Aktuellt bud: 5800
Auktionen avslutas: 2020-09-20 20:06:00
521712
MANSCHETTKNAPPAR 2 st 18 k, stpl ALTON 1965, vikt 7.4 gram.
Aktuellt bud: 2100
Auktionen avslutas: 2020-09-20 20:08:00
521713
KLACKRING MED STEN 18 k, stpl Hallberg Guldvarufabrik Köping 1964, str ...
Aktuellt bud: 1300
Auktionen avslutas: 2020-09-20 20:10:00
521714
RING 23 k, strl 16.5 mm, vikt 3.7 gram.
Aktuellt bud: 550
Auktionen avslutas: 2020-09-20 20:12:00
521715
RING 18 k, strl 20 mm, vikt 6.2 gram.
Aktuellt bud: 1750
Auktionen avslutas: 2020-09-20 20:14:00
521716
HALSBAND Sterlingsilver med stenar.
Aktuellt bud: 275
Auktionen avslutas: 2020-09-20 20:16:00


LARS LERIN såld för 196 000 kr
Inlämning pågår till nästa kvalitetsauktion
MYNT
Just nu stor efterfrågan på mynt, smycken, fickur