KHAV


487051
PALL Modern tillverkning, med förvaringsutrymme, klädd med sammet, H 3 ...
Aktuellt bud: 400
Auktionen avslutas: 2019-11-12 19:00:00
487057
STOL Modern tillverkning, ben i svartlackerad metall, klädd med sammet ...
Aktuellt bud: 125
Auktionen avslutas: 2019-11-12 19:02:00
487055
TRÄDGÅRDSBORD 1900-talets andra hälft, aluminium, H 69, Dia 80 (cm) br ...
Aktuellt bud: 700
Auktionen avslutas: 2019-11-12 19:04:00
487043
MATSALSGRUPP Gustaviansk stil, Axetmodell, 1900-talets andra hälft, 4 ...
Aktuellt bud: 650
Auktionen avslutas: 2019-11-12 19:06:00
487037
SALONGSBORD Nyrenässans 18/1900-tal, fanerat med valnöt, H 70, B 94, D ...
Aktuellt bud: 275
Auktionen avslutas: 2019-11-12 19:08:00
487038
ORGELPALL 18/1900-tal, klädd med sammet, snurrbar, höj/sänkbar, dia 38 ...
Aktuellt bud: 250
Auktionen avslutas: 2019-11-12 19:10:00
487042
MATSALSSKÅP Gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft, vitrinöverdel, ...
Aktuellt bud: 2300
Auktionen avslutas: 2019-11-12 19:12:00
487045
SOFFBORD 1900-talets andra hälft, rökfärgad glasskiva, H 49, B 120, D ...
Aktuellt bud: 175
Auktionen avslutas: 2019-11-12 19:14:00
487054
BLOMBORD 2 st, Rokokostil, 1900-talets andra hälft, karvsnittsdekor, H ...
Aktuellt bud: 225
Auktionen avslutas: 2019-11-12 19:16:00
487056
SMINKBORDSSTOL Modern tillverkning, klädd med sammet, kromade ben, nyt ...
Aktuellt bud: 200
Auktionen avslutas: 2019-11-12 19:18:00
487058
KOLONNPIEDESTAL 1900-talets mitt, höjd 102 cm, bruksslitage, skavmärke ...
Aktuellt bud: 300
Auktionen avslutas: 2019-11-12 19:20:00
487059
BYRÅ/SÄNGBORD Rokokostil, 1900-talets andra hälft, H 71, B 34, D 32 (c ...
Aktuellt bud: 150
Auktionen avslutas: 2019-11-12 19:22:00
487040
BRICKBORD Nyrenässans, 18/1900-tal, valnöt, fällbart, H 86, B 74, D 48 ...
Aktuellt bud: 150
Auktionen avslutas: 2019-11-12 19:24:00
487039
SYSKRIN Kurbitsmålat, daterat 1944, med diverse sybehör, H 63, B 40, D ...
Aktuellt bud: 100
Auktionen avslutas: 2019-11-12 19:26:00
487100
SALONGSGRUPP 18/1900-tal, fanerad med valnöt, skuren dekor, intarsia, ...
Aktuellt bud: 250
Auktionen avslutas: 2019-11-12 19:28:00
487281
VINGLAS 8 st, Orrefors Silvia, höjd 16 cm.
Aktuellt bud: 500
Auktionen avslutas: 2019-11-12 19:30:00
487282
PARTI figurin konstmassa (skada), äggställ, tavlor Staffan Snidare, pl ...
Aktuellt bud: 60
Auktionen avslutas: 2019-11-12 19:32:00
487283
DATORVÄSKA skinn, Pierre 11x33x43 cm, bruksslitage.
Aktuellt bud: 300
Auktionen avslutas: 2019-11-12 19:34:00
487284
PENNOR, Mont Blanc, Parker, Ballograf.
Aktuellt bud: 175
Auktionen avslutas: 2019-11-12 19:36:00
487285
PARTI kaffeporslin m.m.
Aktuellt bud: 60
Auktionen avslutas: 2019-11-12 19:38:00
487286
PARTI glas m.m. olika modeller.
Aktuellt bud: 150
Auktionen avslutas: 2019-11-12 19:40:00
487245
PARTI böcker, topografi, i huvudsak Värmland.
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2019-11-12 19:42:00
487246
BÖCKER 4 st, om Karlstad.
Aktuellt bud: 200
Auktionen avslutas: 2019-11-12 19:44:00
487247
BÖCKER Gåsborn och Filipstad.
Aktuellt bud: 225
Auktionen avslutas: 2019-11-12 19:46:00
487248
BÖCKER 5 st, Dalsland.
Aktuellt bud: 70
Auktionen avslutas: 2019-11-12 19:48:00
487249
BOK Johan Peringskiöld, Stockholm 1713, skador.
Aktuellt bud: 150
Auktionen avslutas: 2019-11-12 19:50:00
487250
BOK Brånasmeden.
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2019-11-12 19:52:00
487251
BOK Norske Stavkirker.
Aktuellt bud: 60
Auktionen avslutas: 2019-11-12 19:54:00
487252
PARTI antika böcker, skador.
Aktuellt bud: 150
Auktionen avslutas: 2019-11-12 19:56:00
487292
GLAS Iittala Senaattori Timo Sarpaneva, 11 st, höjd 11 cm.
Aktuellt bud: 225
Auktionen avslutas: 2019-11-12 19:58:00
487293
EFTERRÄTTSSKÅLAR Iittala Senaattori Timo Sarpaneva, 7 st, höjd 9.5 cm ...
Aktuellt bud: 350
Auktionen avslutas: 2019-11-12 20:00:00
487294
ISHINK Iittala Gaissa.
Aktuellt bud: 125
Auktionen avslutas: 2019-11-12 20:02:00
487295
LJUSSTAKE Orrefors "Celeste", Anne Nilsson, höjd 37 cm.
Aktuellt bud: 375
Auktionen avslutas: 2019-11-12 20:04:00
487296
TRÄFIGURER 2 st, Kina, höjd 25 cm.
Aktuellt bud: 150
Auktionen avslutas: 2019-11-12 20:06:00
487297
SERVIS 22 delar, Homeburry England.
Aktuellt bud: 175
Auktionen avslutas: 2019-11-12 20:08:00
487298
KAFFE- / TEPORSLIN Gustavsberg Coq, Stig Lindberg, 8 kaffekoppar med f ...
Aktuellt bud: 125
Auktionen avslutas: 2019-11-12 20:10:00
487299
PARTI väskor bl.a. Björn Borg.
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2019-11-12 20:12:00
487300
CHAMPAGNEKYLARE längd 43 cm.
Aktuellt bud: 350
Auktionen avslutas: 2019-11-12 20:14:00
487199
KRISTALLKRONA Empirestil, h utan kedja 45 cm.
Aktuellt bud: 500
Auktionen avslutas: 2019-11-12 20:16:00
487200
KRISTALLAMPA d 36 cm.
Aktuellt bud: 325
Auktionen avslutas: 2019-11-12 20:18:00


LARS LERIN såld för 196 000 kr
Inlämning pågår till nästa kvalitetsauktion
LÖSÖRE YVONNE GRAHNS DB
Försäljes i september
MYNT
Just nu stor efterfrågan på mynt, smycken, fickur