NR 520493
STOLAR 2 st Alvar Aalto, Modell 66, 1940-tal, licenstillverkade i Sverige, otydlig stämpel "Aalto Möbler - Svensk Kvalitetsprodukt" skiktlimmad björk, slitage, skavmärken, några fanérbortfall, 1 sits med lagning, 1 stol med något släppt limning i ryggstöd.

Utropspris 1500-2000

2200 kr

LARS LERIN såld för 196 000 kr